12 квітня в київській книгарні «Є» видавництво «Грані-Т» презентувало нову «хуліганську» книгу письменника Анатолія Дністрового «Письмо з околиці», що вийшла в серії есеїстки «De profundis».

Утім, цього разу не лише письменника – з тексту проступає ще й філософ, культуролог, політолог, в’їдливий критик, друг, людина, яка не боїться різкого слова, але й уміє посміхатись. І саме тому хтось із гостей презентації сприйняв книгу як інтелектуальний роман, а хтось – як пазли думок та вражень, «кристалічну решітку», адже читати книгу можна з початку, з кінця, з середини, з будь-якого місця...

Сміливі й несподівані за ракурсом думки есеї – спроба розхитати усталену стереотипну навкололітературну, навколомистецьку, ба навіть інколи і політично-філософську українську думку. Крізь «Письмо з околиці» – культурологічного щоденника, що складений у вигляді нотаток, мікрорецензій, відписок, зауважень, політичних присудів, резюме, од чи літературних бешкецтв – своєрідно, в розмаїтті, хаосі й системній безсистемності, прозирає перше десятиліття ХХІ-го століття.

Автор розповів, що ідейним натхненником цієї книги стала Дзвінка Матіяш, тому «Письмо з околиці» й містить присвяту їй, а також поетові Василеві Герасим’юку. Ностальгуючи за дружніми філософськими посиденьками, автор загорівся ідеєю «просіяти» матеріал, написаний ним упродовж останніх 10 років, досі оприявлений у різноманітних виданнях та в інтернеті. Адже, за словами шеф-редактора видавництва Діани Клочко, ці тексти, як і тексти кожної книги серії есеїстки – одноденні, первісно були створені для оперативної періодики й приречені на забуття через дуже малий проміжок часу. А видавництво, скомпонувавши ці збірки, зробило їх значно стійкішими до часу та доступнішими до найширшого кола читачів.

Під час презентації фраґменти з книги зачитував не лише автор – до цього дійства долучилися також редактор книжки, письменник і перекладач Іван Андрусяк, письменниця й перекладачка Дзвінка Матіяш та шеф-редактор видавництва «Грані-Т» Діана Клочко.

 

Такод ви можете прочитати більше про цю подію та переглянути фото ТУТ.

 • 13 травня 2010
 • Події

 • «Грані-Т» на «Книжкових контрактах»

  З 18 до 20 грудня в Українському домі (вул. Хрещатик, 2) відбудеться II Київська міжнародна книжкова виставка-ярмарок «Книжкові контракти». В рамках виставки видавництво «Грані-Т» проведе автограф-сесії перекладачів Галини Кирпи та Дмитра Чередниченка, письменників Сергія Пантюка, Анатолія Дністрового, Дзвінки Матіяш, Міли Іванцової, Івана Андрусяка, Галини Ткачук, Наталі та Валерія Лапікурів, автора путівників Дмитра Антонюка.

 • Графік заходів «Грані-Т» на Чотирнадцятому Київському міжнародному книжковому ярмарку «МЕДВІН»

  Пропонуємо нашим читачам графік заходів «Грані-Т» на Чотирнадцятому Київському міжнародному книжковому ярмарку «МЕДВІН».

 • Анатолій Дністровий зустрінеться зі старшокласниками та вчителями Херсону

  1 листопада письменник і PR-директор видавництва «Грані-Т» Анатолій Дністровий завітає до Херсону, де на на кількох зустрічах зі старшокласниками, вчителями та читачами презентуватиме свою книгу «Письмо з околиці» та останні новинки видавництва «Грані-Т»: «Допінґ духу» Сьорана, «Червоний Князь» і «Криваві землі» Тимоті Снайдера, а також антологію сучасної німецької літератури «Вертиголов», яку уклали Неля Ваховська та Денні Клаппер.

about/newsabout/news/797