У вівторок, 28 квітня, об 11:00, в прес-центрі «Главред-медіа» (вул. Стрітенська, 2/8) відбулася прес-конференція «Книжкового квітня».

«Книжковий квітень» – це іще одна зустріч у рамках «Книжкових сезонів».

На прес-конференцій відбулася презентація персони, події та книжки квітня, анонс найяскравіших травневих подій.

Модератори зустрічі – Брати Капранови, головні редактори газети «Друг читача».

Персоною квітня став Антон Санченко. Його збірка «Баркароли» була визнана «Дебютом року-2008». Романтичні мариністичні мотиви «Баркароли» – не лише письменницька вигадка, але й досвід тринадцятирічного морякування.

Подія квітня – дефіле українських письменників на Львівському тижні моди. 3 квітня у Львові розпочався Lviv Fashion Week, відкрила це дійство львівська дизайнера Юлія Лехів зі своєю колекцією «Коронація слова». Родзинки показу – моделі Ірен Роздобудько, Лариса Денисенко, Наталка Шевченко, Галина Вдовиченко, Ярослава Литвин, Анна Багряна, Андрій Кокотюха, директор видавництва «Нора-друк» Елеонора Сімонова та автор ідеї Тетяна Логуш.

Тетяна Логуш, Ірен Роздобудько, Лариса Денисенко поділились враженнями та частково продемонстрували окремі речі з колекції дизайнерки.

Юлія Лехів розповіла про те, як співпрацюється з моделями-письменниками.

Книжкою квітня стала книга видавництва «Грані-Т»  «Сердечний рай, або «Оксана» Олександра Денисенка.

Ця книга – частина унікального проекту, присвяченого одній зі сторінок життя Тараса Шевченка. У виданні вперше опубліковані записки Ликери Полусмакової до Кобзаря.

Основна ідея проекту – поєднання п’єси з візуальним рядом: малюнками, ескізами, офортами, літографіями, унікальними архівними документами.

Між учасниками зустрічі розгорілась палка дискусія, у ході якої намагались визначити межу між історію та вигадкою.

Не менш важливим питанням обговорення стала проблема доступу до архівів зі спадщиною Тараса Григоровича. Шеф-редактор видавництва, пані Діана Клочко, із сумом констатувала, що на жаль нині для приватного видавництва, та й для більшості науковців, не говорячи вже про звичайних людей, архіви закриті на «сім замків». В результаті – копіювання частини ілюстрацій зі старіших видань, які далекі від ідеалу якості.

Проте, незважаючи на труднощі і з доступом до архівів, і з друком, проект вдався і є єдиним в Україні за своїм унікальним змістовим і художнім наповненням. Адже про Кобзаря говорять або добре, або мовчать, або переступають межу цензурності, забуваючи, що Тарас Шевченко, будучи геніальною постаттю, також мав і свої людські слабкості, і переживання, радості й смутки.

Вдовиченко Галина Письменниця, редактор
Денисенко Олександр Режисер, сценарист, письменник
Кокотюха Андрій Письменник
Роздобудько Ірен Письменниця, журналіст, редактор
Денисенко Лариса Письменниця, адвокат, ведуча
Багряна Анна Письменниця, перекладач
  • 27 квітня 2009
about/newsabout/news/378