Міжнародна наукова конференція «Скарбниця розуму: інтелектуальний дискурс літератури» пройшла 26-27 вересня в Бердянському державному педагогічному університеті (ректор – професор Вікторія Зарва). Її провів Інститут філології та соціальних комунікацій цього університету (директор – професор Ольга Харлан) спільно з Інститутом літератури ім. Т. Г. Шевченка, Інститутом філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Науково-дослідним інститутом слов’янознавства та компаративістики БДПУ і Центром ґендерних досліджень БДПУ. На конференції працювали дев’ять секцій, присвячених інтелектуальним жанрам, проблемам взаємодії філософії та художньої літератури, науки і моралі, штучного інтелекту, образу вченого, інтелектуала, генія в художньому творі, а також детективній прозі як особливій логічній структурі. Обговорити проблеми літератури та повсякдення виявили бажання філологи з Польщі, Білорусі та Російської Федерації, зокрема авторитетні науковці, професори Галина Александрова, Олена Єременко, Юрій Пелешенко, Микола Васьків (Київ), Любов Хавкіна, Олександр Борзенко, Микола Саппа (Харків), Оксана Філатова (Миколаїв), Іван Штейнер (Гомель, Білорусь) та інші.

Ця конференція традиційна – ось уже другий десяток років до Бердянська в «оксамитовий сезон» з’їжджаються авторитетні філологи, щоб обговорити актуальні літературознавчі проблеми; і ось уже кілька років поспіль активну участь у конференційних заходах бере видавництво «Грані-Т». Цього року до Бердянська завітав наш літературний редактор, письменник Іван Андрусяк. Він представив наші книжки, з-поміж яких особливий інтерес викликали філологічні видання з серії «Deprofundis», передовсім новинка – студія Тамари Гундорової «Транзитна культура. Синдроми постколоніальної травми». Також він провів творчі зустрічі зі студентами й викладачами університету, а в школі №16 – з учнями шкіл міста. А в інтерв’ю місцевому телебачення Іван Андрусяк наголосив на тому, що участь «Граней-Т» в заході, де обговорюється інтелектуальний дискурс літератури, є цілком природною не лише через наші власне інтелектуальні видання, а чи не передовсім як дитячого видавництва – адже сучасна література для дітей просто не може не бути інтелектуальною.

Як повідомила директор Науково-дослідного інституту слов’янознавства та компаративістики БДПУ, професор Софія Філоненко, наступного року традиційна Бердянська філологічна конференція буде присвячена темі казки – тож «Грані-Т» знову запрошені до активної участі в її роботі.

  • 01 жовтня 2013
about/newsabout/news/3498