11 вересня «Грані-Т» і письменник Іван Андрусяк завітали до Конотопа на запрошення переможниці конкурсу «Найкращий конспект з позакласного читання» Олени Миколаївни Борисенко. Гості відвідали Конотопську гімназію, авіаційний та краєзнавчий музеї міста.

Насичений день розпочався із знайомства з гімназією і її прекрасними господинями – директором Юлією Миколаївною і педагогічним колективом, який гостинно зустрів гостей і супроводжував цілий день. Перша творча зустріч відбулась у бібліотеці – з обдарованими учнями Конотопської гімназії. Письменник мало говорив про свої книжки, натомість розмірковував про вічність, про поезію, яка несподівано  приходить і йде, так і не опинившись на папері… Також Іван Михайлович вчив гімназистів відчувати поезію, запропонувавши присутнім заплющити очі й уявити себе деревом. Відверто говорив про себе, свою творчість і мрії. Учні в захопленні слухали поета і не наважувались піти, коли пролунав гімназій дзвоник на перерву…

Відтак в актовій залі гімназії відбулася зустріч із учнями 5-6 класів – не лише гімназистами, а й інших шкіл міста. Повна зала малих розбишак чекала на справжнього письменника – і їхні сподівання виправдалися. Страшна історія про Чакалку і серйозна історія про Бурундука припали до вподоби юним конотопчанам. Ніколи раніше вони не чули таких щирих, кумедних і захоплюючих історій з вуст справжнього письменника, тож по закінченні зустрічі охоче підходили за автографами на нових книжках.

Залишивши стіни гімназії, гості вирушили знайомитися з містом. Авіаційний музей вразив не лише своїми експонатами, а й керівником цього закладу. Натхненник і організатор музею Микола Миколайович не лише провів екскурсію, а ще й поділився з гостями своїми філологічними і стратегічними роздумами – і, звісно ж, мріями про розбудову музею. А на подвір’ї гостей зустрічав, а потім проводжав шестикілограмовий гриб-дощовик – конотопська дивовижа.

Наступною і останньою зупинкою для гостей став міський краєзнавчий музей, де нині зберігаються визнані шедеври світового мистецтва, наприклад, полотна Яблонської та інших митців. Тож якщо ви ще вагаєтеся, куди податися у вихідні, «Грані-Т» щиро радять: рушайте в Конотоп – відьом немає, а ось вертольота-зайчика, гіганта-дощовика і мистецькі перли ви там точно знайдете.

 

Підготувала Анастасія Музиченко

  • 13 вересня 2013
about/newsabout/news/3491