У травні Тростянецька районна бібліотека для дітей запросила учнів 5-Б класу спеціалізованої школи №2 для скайп-спілкування з молодою і талановитою письменницею Галиною Ткачук, авторкою захопливої повісті для дітей «Вікно до собаки».

Своїми враженнями від щирого спілкування з п’ятикласниками спершу поділилась письменниця:

Розмовляючи по скайпу відчуваєш себе як риба в акваріумі: ніби у себе в дома, однак усі на тебе дивляться. До того ж не маєш багатьох засобів спілкування, якими, думаю, користується кожен, хто виступає перед дітьми: рух по аудиторії, широка жестикуляція, звертання до окремих учасників розмови тощо. Навіть бачать тебе не повністю: перед дітьми через скайп постає не людина, а портрет, що розмовляє. Тобто загалом зустріч із читачами через скайп це, звісно, передовсім обмеження в засобах спілкування. Однак у випадку зустрічі з дітьми у Тростянецькій бібліотеці – дискомфорту через таке обмеження не відчувалося, бо самі діти під керівництвом бібліотекаря перебрали не себе активну роль у заході: вони ставили питання, розповідали про своє розуміння прочитаного, показували свої малюнки... Тобто це була зустріч не за зразком «учитель і учні» або ж «лектор і аудиторія» чи «актор і глядачі», а цікава розмова великого гурту людей.

Учні і бібліотекарі ретельно готувались до цієї зустрічі, про що свідчать прекрасні портрети Ласло Здобича, намальовані дітьми напередодні знайомства з письменницею.

Директор Тростянецької бібліотечної системи Сумської області Єфремова Людмила Михайлівна розповіла про свої враження і перспективи майбутніх зустрічей.

Скайп-зустріч з письменником відбулася в Тростянецькій  районній бібліотеці для дітей вперше. Це наша перша спроба, але  плануємо провести цілий цикл скайп-зустрічей. Маємо надію на нашу подальшу співпрацю.

Чи сподобалася зустріч? Дуже!!!!!! І не тільки колективу бібліотеки,школярам, а й  педагогам. Всі в захваті від нової форми роботи і ждуть продовження. Заздалегідь дякуємо. Бажаємо успіхів! 

Ткачук Галина Письменниця, літературознавець
 • Скайп-конференції
 • 03 червня 2013
 • Про нас пишуть

 • Галина Ткачук: «Молодий письменник – це окремий жанр»

  Маючи п’ять книжок у профайлі й «дорослий», виразний і впізнаваний авторський стиль, письменниця давно зайняла окрему нішу в сучасній українській літературі, втім, і досі залишаючись у розряді «молодих» письменників.

 • Пов`язані матеріали

 • Мандрівка в часі і просторі з Наталею та Валерієм Лапікурами

  24 квітня відбулась подорож в часі і просторі учнів 5-6-их класів разом із подружжям письменників Наталею та Валерієм Лапікурами у Херсонській обласній бібліотеці для дітей. Завдяки машині часу мандрівники познайомились з М.Остроградським, Ж.А. Фабром, а ще з 14-річним Валерієм та 6-річною Наталею.

 • Письменники по скайпу

  Днями читачі Херсонської обласної бібліотеки для дітей познайомилися із львівською письменницею, авторкою «Мишкових мишей» Галиною Вдовиченко. Це був перший досвід скап-зустрічі з письменниками, започаткований у видавництві «Грані-Т».

about/newsabout/news/3416