24 квітня відбулась подорож в часі і просторі учнів 5-6-их класів разом із подружжям письменників Наталею та Валерієм Лапікурами у Херсонській обласній бібліотеці для дітей. Завдяки машині часу мандрівники познайомились з М.Остроградським, Ж.А. Фабром, а ще з 14-річним Валерієм та 6-річною Наталею.

На початку зустрічі учні з письменниками вирушили в минуле, де познайомились з М.Остроградським. Він розповів трохи про себе і свої досягнення в науці, а потім перевірив у гостей з майбутнього їхні математичні здібності. Відповідали на каверзні питання не лише школярі, а й письменники, адже це вони написали про М.Остроградського в своїй книжці  із серії «Життя видатних дітей», тож мусили теж розв’язувати задачки.

Наступна зупинка машини часу відбулась в 15.. році, коли жив і працював інший вчений і в іншій країні – Ж.Анрі Фабр. Цей науковець теж підготував для учнів і письменницького подружжя загадки, але вже про метеликів, жуків і мурах.

А далі учні і письменники вирушили в 1957 рік, де познайомились з 14-річним Валерієм та 6-річною Наталею. Насправді, подружжя тоді ще не були знайоме, але якби так сталося, то, за словами пані Наталі,  вони б уже тоді порозумілись і почали дружити.

І нарешті машина часу повернула мандрівників у наш час, 24 квітня 2013 року, учнів – в Херсонську обласну бібліотеку для дітей, а письменників – в офіс «Граней-Т». Тепер школярі мали нагоду запитати письменників про перші дитячі книжки, про хобі і мрії, а також про те, що сподобалось панові Валерію в своїй майбутній дружині, коли вони познайомились, і за що найбільше цінує пані Наталя в своєму чоловікові.

На прощання учні заспівали для письменницького дуету колискову «Сонько-Дрімко» і подарували свої малюнки до книжок Наталі та Валерія Лапікур.

Після веб-спілкування та мандрівки у часі подружжя не стримувало емоцій і поділилось  своїми враженнями:

«Приємно порадувало творче єднання обласної бібліотеки і педагогів 13-ї школи. Взагалі зі школами №13 нам щастить - там непересічні діти і талановиті вчителі. Далі: сценарій скайп-конференції - то щось оригінальне і дивовижне. А поява "Лапікур в дитинстві" зворушила до сліз. Склалося враження, що юні читачі поставили нас у один ряд із героями нашої книжки. Це зобов"язує. Мандрівка в часі вдалась на славу! Дякуємо».

Лапікури Валерій та Наталія Письменницьке подружжя
  • Скайп-конференції
  • 25 квітня 2013
  • Пов`язані матеріали

  • На скайп-зв’язку Галина Ткачук

    У травні Тростянецька районна бібліотека для дітей запросила учнів 5-Б класу спеціалізованої школи №2 для скайп-спілкування з молодою і талановитою письменницею Галиною Ткачук, авторкою захопливої повісті для дітей «Вікно до собаки».

  • Письменники по скайпу

    Днями читачі Херсонської обласної бібліотеки для дітей познайомилися із львівською письменницею, авторкою «Мишкових мишей» Галиною Вдовиченко. Це був перший досвід скап-зустрічі з письменниками, започаткований у видавництві «Грані-Т».

about/newsabout/news/3369