Днями читачі Херсонської обласної бібліотеки для дітей познайомилися із львівською письменницею, авторкою «Мишкових мишей» Галиною Вдовиченко. Це був перший досвід скап-зустрічі з письменниками, започаткований у видавництві «Грані-Т».

Своїми враженнями від скап-конференції з читачами діляться кураторка Херсонської обласної бібліотеки для дітей Світлана Коваленко та письменниця Галина Вдовиченко:

«У нашій бібліотеці часто відбуваються «живі» зустрічі із письменниками, — розповідає Світлана Коваленко. — У Херсонській обласні бібліотеці побували Леся Воронина, Марина Павленко, Олесь Ільченко, Ірен Роздобудько, Іван Андрусяк, Володимир Аренєв, Олександр Макаров, Сергій Пантюк, Анатолій Дністровий, Галина Ткачук, брати Капранови, Анатолій Птіцин, російський письменник Михаїл Яснов та інші. Зустрічі відбуваються в рамках проекту «Зустрічі без прощань», який було започатковано 2009 року. Також постійно відбуваються зустрічі з херсонськими поетами й прозаїками, зокрема лауреатом Національної премії ім. Т. Шевченка Анатолієм Кичинським, яких залучають також як членів журі різних конкурсів дитячої читацької творчості. Крім того, ми проводимо презентації книг місцевих авторів.

Оскільки письменник не завжди може приїхати до бібліотеки, вирішили створити спеціальну програму – віртуальний ЛітПортал «Від тих, хто пише – тим, хто читає», щоб діти змогли (хоча б дистанційно) поспілкуватися з улюбленими письменниками. Стартувала ця програма в січні 2013 року, коли відбулося перше скап-спілкування з письменницею з Росії Катериною Матюшкіною. Нам сподобався цей досвід, і ми вирішили впроваджувати його й наділі. Так, 1 квітня під час презентації Першого літературного конкурсу «ФантФест» серед дітей та молоді в рамках V Міжнародного фестивалю мистецтв «Гоголь-фентезі» через скап-зв'язок виступила Мирослава Замойська (Дара Корній) – авторка, лауреатка «Гоголь-фентезі 2009» і призерка літературного конкурсу «Коронація слова 2010».

Сподіваємося, такі зустрічі матимуть продовження у нашій бібліотеці, адже це безцінна можливість залучити молодь до книжок і читання.

Онлайн-зустрічі, звичайно, відрізняються від живого спілкування, та все одно дужі цікаві, оскільки читачі можуть миттєво отримати зворотній зв'язок від письменника,
почути відповіді на питання, що їх цікавлять».

За словами Галини Вдовиченко, в неї раніше також не було досвіду скап-зустрічей із читачами: «І я дуже тішуся, що це були діти. Як же вони мене здивували! — розповідає письменниця. — Я думала, ми просто поговоримо про читання, про книжки, я їм почитаю уривок із «Мишкових мишей», а вони, виявляється, вже знайомі з «Мишковими мишами». Вони розіграли виставу з нотним станом, мишками-нотками, піснями, віршами, вони так цікаво вибудували розмову, що ми говорили про свої мрії, про добрі побажання, про перші книжки дитинства. А наприкінці діти показали мені свої малюнки, і я впізнала Мишкову мишу, Лилика, щура Ґібсона, білявку Басю... Побачила й подарунок, який діти виготовили власноруч, — велику рукавичку, такої у своїй колекції я ще не маю. Вона вже їде до мене поштою.

А я готую цим дітям сюрприз. І дуже вдячна бібліотекарям Херсонської бібліотеки для дітей. З такими ентузіастами бібліотека завжди матиме читачів, а діти любитимуть книжки й читання».

А наступну зустріч уже заплановано, перед екраном монітора у скайпі на читачів чекатимуть письменники Валерій і Наталя Лапікури. Слідкуйте за новинами на сайті grani-t.com.ua.

Вдовиченко Галина Письменниця, редактор
  • Скайп-конференції
  • 05 квітня 2013
  • Пов`язані матеріали

  • На скайп-зв’язку Галина Ткачук

    У травні Тростянецька районна бібліотека для дітей запросила учнів 5-Б класу спеціалізованої школи №2 для скайп-спілкування з молодою і талановитою письменницею Галиною Ткачук, авторкою захопливої повісті для дітей «Вікно до собаки».

  • Мандрівка в часі і просторі з Наталею та Валерієм Лапікурами

    24 квітня відбулась подорож в часі і просторі учнів 5-6-их класів разом із подружжям письменників Наталею та Валерієм Лапікурами у Херсонській обласній бібліотеці для дітей. Завдяки машині часу мандрівники познайомились з М.Остроградським, Ж.А. Фабром, а ще з 14-річним Валерієм та 6-річною Наталею.

about/newsabout/news/3308