25 грудня завершився IV щорічний реґіональний конкурс «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу» – і ми, нарешті, можемо привітати переможців у кожній області та висловити подяку всім, хто допоміг провести його в реґіонах.

Цьогорічний конкурс відрізнявся від попередніх років тим, що участь у ньому взяли найвідданіші читачі й організатори. Попри те, що конкурс відбувався без будь-якої підтримки партнерів, лише зусиллями видавництва, взяти участь у ньому зголосилися майже всі області України. Дуже приємно, що конкурс підтримали і провели методисти, бібліотекарі, вчителі в 21 області України, АР Крим та містах Київ і Севастополь.

Усього у 2012 року участь у конкурсі взяло близько 139 тисяч учнів 4-5 класів у понад 12 тисячах шкіл 21 області України, міст Києва, Севастополя та Автономної Республіки Крим, що становить майже 40 % від усіх дітей, що навчаються на цих паралелях.

Найактивнішу участь взяли учні в таких областях:

- у Дніпропетровській – 17 тис. 890 учнів;

- у Чернівецькій – 16 тис. 215 учнів;

- у Черкаській – 12 тис. 259 учнів;

- у Хмельницькій – 11 тис. 204 учні;

- у Кіровоградській – 603 учні.

Співорганізатором конкурсу є державна установа «Інститут інноваційних технологій і змісту освіти». Мета конкурсу залишається незмінна – популяризувати сучасну вітчизняну дитячу книжку та заохотити учнів до систематичного читання української літератури задля підвищення культурного рівня.

Усі переможці обласного етапу отримали головні призи від видавництва – нетбуки і дипломи. Учні, які посіли другі та треті місця, також були відзначені дипломами та книжками «Граней-Т». І, звісно, комплекти книжок отримали вчителі та бібліотекарі, які допомогли учням підготувати найталановитіші роботи. Загалом було подаровано майже 400 примірників книжок сучасних українських авторів та 24 нетбуки. Дехто з письменників власноруч дарував свої книжки і вітав переможців. Так, у Львові на нагородження найталановитіших учнів краю запросили письменницю, авторку книжки «Про Зайчика-Забудька та інші історії» Наталку Малетич. На Закарпатті участь у журі та в церемонії нагородження найкращих учнів взяла улюблена письменниця цього краю Галина Малик – адже саме на її твори надійшло найбільше відгуків.

У всіх областях для визначення переможців та участі в урочистостих церемоніях нагородження переможців IV щорічного реґіонального конкурсу «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу» організатори запросили представників місцевих органів державної влади, управлінь освіти, культури, обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти, директорів обласних та міських бібліотек, керівників та учнів шкіл, а також засоби масової інформації.

Загалом же, кожен, хто брав участь у конкурсі, отримав винагороду, – адже читання цікавої, сучасної, в якісному поліграфічному виконанні книжки є головним подарунком для читачів, і такі подарунки «Грані-Т» творить для них щодня.

Видавництво «Грані-Т» та співорганізатор конкурсу Інститут інноваційних технологій і змісту освіти вітають переможців конкурсу й бажають їм приємного читання, творчої наснаги, успіхів і перемог у наступних конкурсах, які проводитиме наше видавництво.

Результати конкурсу за областями

Вінницька
Волинська
Донецька
Дніпропетровська
Закарпатська
Запорізька
Івано-Франківська
Київська
Кіровоградська
Луганська
Львівська
Миколаївська
Одеська
Рівненська
Сумська
Тернопільська
Херсонська
Хмельницька
Черкаська
Чернівецька
Чернігівська
АР Крим
м. Київ
м. Севастополь

 

  • 22 січня 2013
about/newsabout/news/3117