Дорослішання дитини зазвичай починається з першого сумніву. Скажімо, такого: чи справді подарунки під подушку кладе святий Миколай, а чи це роблять батьки? Далі сумнівів більшає – і врешті доходить до головного сумніву:

«– Але, татку, – куди й поділилися веселощі Ерленд. – Ти ж можеш робити все, що завгодно! Ти ж УСЕ вмієш!

Ерленд усміхається до тата й знову обіймає його. Щосили.

Ерленд ще така маленька, що й справді вірить, ніби тато може ВСЕ…

– Еге ж, твоя правда, – тато усміхається своєю звичною, ніжною татусевою усмішкою. – Тато вміє усе, –  повторює він і підморгує мені. (Я закочую очі, але стримую язика)»

Цей коротенький діалог – із повісті норвезької письменниці Ніни Е. Ґрьонтведт «Привіт, це я! Не покидайте мене…», яка щойно побачила світ у видавництві «Грані-Т» в перекладі Наталі Іваничук. Повісті, що сповна відкриває читачеві правду про те, яка нелегка це справа – дорослішання. Іноді воно виливається в суцільну халепу: молодша сестричка – вереда, найкраща подруга – зрадниця, сусідський хлопчина Стіан – повний бовдур, батьки – далекі, наче космос. В душі головної героїні Уди стільки всього накипіло, що тендітній дівчинці вже несила витримувати цей тягар. Що ж їй робити?! Звісно, виплакатися — і тоді разом зі сльозами виллється весь непотріб: старі й нові образи, непорозуміння, брехня, страхи…

Із цією книжкою юні читачі зможуть краще пізнати самі себе і впоратися з власними почуттями, знайомлячись із досвідом Уди. Три ключові проблеми в процесі психологічного становлення дитини – конфлікт самоусвідомлення, дружба і перша закоханість — незмінні в житті кожного, і дуже важливо їх успішно вирішити. Тоді й сестра виявиться справжнім другом, а Стіан – не таким уже й поганим. І взагалі, життя прекрасне – а всі халепи мов вітром здуло…

У цій повісті авторка виказує подиву гідне вміння тонко й делікатно, а водночас доступно й переконливо говорити з дитиною про дуже складні речі – не лише так, як дорослішання, а й навіть таке, як смерть…

 • Вихід нової книжки, Ніна Елізабет Ґрьонтведт: «Відгук, в якому сказали, що я пишу, як 12-річна, вважаю компліментом»
 • 18 жовтня 2012
 • Про нас пишуть

 • Щоденник дівки-підлітка

  Усе, що я вам зараз розповім, на 110% правда. Зуб даю. Це слова не мої, а Уди Андреа Стокґейм, і це саме їй, кажуть люди, належить щоденник, що вийшов друком під назвою «Привіт, це я!».

 • Чути і бачити

 • Буктрейлер на книжку Ніни Е. Ґрьонтведт "Привіт, це я!"

  Нелегка це справа — дорослішання. Іноді воно виливається в суцільну халепу: молодша сестричка — вереда, найкраща подруга — зрадниця, сусідський хлопчина Стіан — повний бовдур, батьки — далекі, наче космос.

 • "Книжкова полиця" про книжку Ніни Грьонтведт "Привіт, це я!"

  Представлення у програмі "Книжкова полиця" (ТРК "Рудана", м. Кривий Ріг) українського перекладу книжки Ніни Грьонтведт "Привіт, це я!" (видавництво "Грані-Т").

about/newsabout/news/2640