Сьогодні, 11 вересня, Національний музей літератури України запросив до себе зовсім не музейного, тобто не серйозного, а дуже навіть капосного й улюбленого письменника всіх розбишак Івана Андрусяка. На розмову про книжки та дражнилки приїхало одразу два класи непосидюх з Київського суспільно-гуманітарного ліцею.

Учні п’ятих класів в стінах музею, прикрашених дивотворами та ілюстраціями Ганни Осадко, враз перетворились на таких самих розбишак, про яких любить писати й розповідати Іван Андрусяк. Тож не сумнівайтесь вони швидко знайшли спільну мову, а найголовніший капосник п’ятих класів Євген ще й допомагав презентувати книжки.

 

Не дарма Івана люблять і чекають учні всіх шкіл, бо ж який ще письменник навчить дражнитись. По-доброму, не роблячи однокласнику боляче, але так, щоб було весело і хвацько. Про це його нова книжечка-дражнилка для хлопчиків та дівчаток, яка от-от вийде друком і обов’язково стане настільною книгою головних забіяк у школі.

За щирою розмовою письменник не втримався і виказав найбільшу мрію всіх дітей – мати все і одразу. Мрію він виказав, а от, як цю мрію здійснити приховав і лише натякнув, яка з його книжок містить відгадку. Для тих, хто не був присутнім на зустрічі, кажемо по секрету: книжка ця не про ховраха чи пацюка, а про справжнього Бурундука. Здогадались? Тож мерщій читати, і нехай всі ваші мрії здійсняться.

учасник– Андрусяк Іван
 • Зустрічі у школах
 • 11 вересня 2012
 • Про нас пишуть

 • Подорож в шкільне життя за вісім днів від Івана Андрусяка

  «Буквоїд» опублікував рецензію Юлії Кузьменко на незвичайну історію про шкільне життя — «Вісім днів із життя Бурундука». Чим же життя учня Івася Бондарука може бути незвичайним розповів літературний редактор «Грані-Т» і батько трьох дітей Іван Андрусяк. Зазвичай він регулярно тішить малюків дивовижними віршиками, а цього разу заговорив прозою, ближчою для дітей середнього шкільного віку. І в прозі мова Андрусяка така ж мелодійна, як і у віршах, до того ж не позбавлена сучасних кумедних «словечок». Новий твір – що не зовсім і новий: скорочена версія повісті була опублікована 2010 року в журналі «Барвінок» – несе повчальну місію. Читачі мусять навчитися розрізняти свою і позичену мрію.

 • Стефка vs Чакалка, або Казка для всієї сім’ї

  Уявіть собі картину: мама, тато і малеча сидять на диванчику, читають уголос книжку, сміються, обговорюють цікаві епізоди… Щаслива сімейка, чи не так? І не треба казати, що це занадто ідеально, що так не буває. Буває – ще й як! Ось тільки треба зібратися якось разом, створити відповідну атмосферу та вибрати гідну книжку – таку, щоб і малюкам сподобалася, і батьків не залишила байдужими. Повісті Івана Андрусяка про дівчинку Стефу та Чакалку – таку собі міфічну істоту жіночої статі, яка полюбляє навідуватися до неслухняних діток (за словами автора, «чакалкою» прийнято лякати малюків на Слобожанщині), – представляють категорію саме тих книжок, які пречудово підходять для сімейного читання.

 • Розповідь про дитячу приязнь: рецензія на книжку Андрусяка

  Бурундук, тобто Івась Бондарук, сам розповідає про свої пригоди й випробування, про стосунки з батьками й однокласниками і про появу чортика Антипка.

 • Тетяна Хмелєвська про «Зайчиків» Андрусяка: світла енергія

  Хто ж може цього боятися? Рецензія на книгу Івана Андрусяка «Хто боїться зайчиків».

 • Конкурси

 • ІV щорічний регіональний конкурс «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу»

  Детальні умови ІV щорічного регіонального конкурсу «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу»

about/newsabout/news/2544