Книжкові виставки-ярмарки давно не є чимось новим і неочікуваним для українських книголюбів. На одних виставках зручно купити книжки за видавничими цінами, на інших – отримати автографи улюблених авторів, побувати на презентаціях, читаннях і різноманітних літературних перформансах. Та й узагалі книжковий ринок України розвивається таким чином, що читачеві постійно пропонують якісь книжкові дійства. І шкода, що він – цей український читач; не завжди цінує можливість познайомитися з автором і книжкою у креативний спосіб, бо ж неодноразово доводилося чути, що в Європі презентації книжок і зустрічі з авторами відходять у минуле. Схоже, за європейською моделлю влаштований і найбільший книжковий форум Росії міжнародного масштабу. Бо ж головна мета Московської міжнародної книжкової виставки-ярмарку – не продажі і популяризація читання, а, як зазначають організатори, активізація бізнес-контактів, перекладацької роботи та впровадження інноваційних технологій на книжковому ринку.

Хоча, звісно, скарги на надто бізнесову атмосферу XXV Московської міжнародної книжкової виставки-ярмарку дещо є перебільшенням, адже у програмі виставки були і зустрічі з літературними «зірками» (Борисом Акуніним, Андрієм Бітовим, Сергієм Лук’яненком, Дмитром Биковим, Ольгою Сєдаковою, Вєрою Полозковою, Дар’єю Донцовою, Фредеріком Бегбедером), і цікавий проект за участю відомих росіян «Читайте дітям книги», і «Відкриті уроки літератури», на яких знайомили із творчістю російських письменників-класиків. Але якщо ви змогли потрапити лише на один день виставки, всі ці культурні ініціативи організаторів Московського книжкового дійства могли вас оминути, бо ж виставкові дні подібними цікавинками були насичені досить нерівномірно.

7 вересня (третій день виставки) найважливішою подією на Московській виставці-ярмарку було нагородження переможців Міжнародного конкурсу країн-учасниць СНД «Мистецтво книги». Саме на це нагородження і було запрошено видавництво Грані-Т, адже, як ми повідомляли раніше, цьогоріч аж дві новинки Граней-Т здобули перемогу на престижному конкурсі в Москві. Але перед тим, як розповісти про нагородження, слід усе ж ближче познайомитися з самою виставкою.

Традиційно найбільший книжковий форум Росії відбувався у Всеросійському виставковому центрі, дістатися до якого від метро ВДНХ можна було на ось такому симпатичному велотаксі:

 

 

Вхід до Всеросійського виставкового центру

За інформацією організаторів, щорічно 75-й павільйон Виставкового центру відвідує понад 200 тисяч книголюбів (для порівняння, київську бієнале сучасного мистецтва ARSENALE 2012, яка тривала два місяці, відвідало 110 тисяч осіб). Цікаво, що відвідувачів не злякав платний вхід: квиток на виставку в різні дні коштував 100-150 рублів (на українські гроші це 37 грн 50 коп).

 

75-й павільйон, в якому, власне, і відбувається найбільший російський книжковий форум

 

Цього року участь у виставці-ярмарку взяло 45 країн-учасниць, Почесним гостем форуму стала Франція, яка була представлена у Москві окремим стендом і мала свою досить насичену культурну програму (2008 року Почесним гостем у Москві була Україна). Виставкових залів було три, хоча найбільше видавництв зосередилося у першому. Щоби полегшити пошук необхідного стенду й допомогти відвідувачам не заблукати серед видавничих стендів, організатори поділили виставкові ряди на літературні вулиці.

 

 

 

Найбільша виставкова зала для зручності була поділена на вулиці, названі, звісно ж, іменами російських класиків

Якщо ви думаєте, що на найбільшій Московській книжковій виставці можна було в одному місці побачити книги відразу всіх видавництв (як це зазвичай буває на найбільших виставках в Україні), то ви помиляєтеся. Скажімо, гіганти російського книжкового ринку «Ексмо» й «АСТ» мали на виставці звичайні стенди з кількома примірниками книжок із різних серій і невеличкими сценами для зустрічей з авторами. У цьому, власне, й полягає головна особливість Московського форуму: це передовсім виставка, на якій можна представити свої головні книжки, познайомити з ними потенційних інвесторів і авторів, провести перемовини, підписати контракти, поговорити про інновації і перспективи розвитку. В межах виставки відбулися Міжнародний конґрес літературних перекладачів і Міжнародна конференція «On Demand Russia-2012», учасники якої щодня проводили «круглі столи» і презентували останні розробки у царині видавничої і поліграфічної діяльності.

 

Працівники видавництва «Грані-Т», звісно ж, «полювали» на стенди дитячих видавництв, особливо тих, чия видавнича політика перегукується із підходами до роботи над книжкою у «Гранях-Т». А це передовсім видавництва «Розовый жираф», Видавничий дім Мещерякова, «Самокат» і «КомпасГід». На стенді останнього «Грані-Т» затрималися найдовше, бо не могли оминути нову серію «Гражданин мира». Серія не називається підлітковою, поза тим вік героїв і їхні проблеми вказують на ту читацьку аудиторію, до якої ці книжки обов’язково мають потрапити. В Україні справді ніхто з видавців і досі не наважився говорити з підлітками на такі складні теми (виняток – книжка «На межі можливого» Олекси Білоброва), а тут, до того ж, оповідачами є діти зі складних і мало нам знайомих країн і континентів – Афганістану, Вірменії, Африки, Куби.

 

Взагалі знайти найцікавіші новинки на Московській виставці-ярмарку було досить складно. Передовсім тому, що не було ні презентацій, ні автограф-сесій, до того ж, як зазначила Олена Мовчан, російським видавництвам дуже бракує продуманих серій сучасної дитячої поезії і прози, за поповненням яких зручно було б стежити.

БЛІЦ-ІНТЕРВ’Ю

Ксенія МОЛДАВСЬКА, критик дитячої літератури, координатор конкурсу підліткової літератури «Книгуру»

Вільні ніші в літературі є завжди, теми, колись перелічені Шекспіром, звісно, щоразу наново переспівуються. В російській дитячій літературі нині спостерігається розквіт епохи постмодерну, яка в дорослій літератур вже відійшла в минуле. Все залежить не від ніш, а від професіоналізму людей, які спроможні їх заповнити. Ось є у нас такий автор Станіслав Востоков, який міг би писати розкішні оповідання у стилі Даррелла, але він чомусь пише фентезі. Але у нього є чудесні книжки про зоопарки, він же сам працював у трьох зоопарках, рятував орангутангів у Камбоджі. Вибір книжок для дітей у Росії дуже великий. Подивитися нове для підлітків можна на сайті «Книгуру». Важливо, що щороку в Росії укладається каталог «100 нових книжок для дітей, які мають бути у кожній бібліотеці». І щороку є достойні книжки, якими можна цей каталог наповнити.

 

7 вересня нагороджували також переможців ІІІ щорічного конкурсу «Нова дитяча книга», який організовує видавництво «Росмен». В Росії стали бестселерами книжки переможців попердніх років – Ірини Наумової, Дар’ї Чижевської і Ґосподіна Куцехвостова. Але якщо ці імена нам не видалися знайомими, оскільки в Україні поки що про цих письменників майже ніхто не знає, то зустріти на нагородженні одного із членів журі, автора «Граней-Т» Сергія Дяченка було справді приємно. До Москви відомий фантаст приїхав зі своєю донькою Анастасією – Стаскою, завдяки якій Марина та Сергій Дяченки свого часу почали писати і яка, до речі, теж пише і публікує власні художні твори.

 

На нагородженні переможців конкурсу «Нова дитяча книжка» був помічений автор «Граней-Т» Сергій Дяченко із донькою Анастасією, яку частіше подружжя фантастів називає Стаскою

Урочиста церемонія нагородження переможців Міжнародного конкурсу країн-учасниць СНД «Мистецтво книги» зібрала видавців Азербайджанської Республіки, Республіки Вірменія, Республіки Білорусь, Республіки Казахстан, Киргизької Республіки, Республіки Молдова, Російської Федерації, Республіки Таджикистан, Республіки Узбекистан та України. Переможців нагороджували в семи номінаціях: «Співдружність», «Моя країна», «Книга для дітей та юнацтва», «Культура. Наука. Мистецтво», «Арт-книга», «Надруковано в Співдружності» і «Ґран-прі».

 

 

Головному редакторові «Граней-Т» Олені Мовчан за нагородою довелося виходити двічі, адже цьогоріч Дипломом І ступеня було нагороджено «Корабель дурнів» Себастіана Бранта (номінація «Арт-книга») і Дипломом ІІІ ступеня нашу найсмачнішу книжку «Солька і кухар Тара-пата» Оксани Лущевської та Лани Світанкової (номінація «Книга для дітей та юнацтва»).

 

 

 

«Книги «Граней-Т» вже сьомий рік поспіль здобувають найвищі відзнаки на конкурсі в Москві. Першу перемогу в історії видавництва ми здобули саме у столиці Росії», – зазначила на нагородженні Олена Мовчан

 

 

Диплом І ступеня у номінації «Арт-книга» «Грані-Т» отримали із рук відомого російського художника-ілюстратора, члена-кореспондента Російської академії мистецтв Анастасії Архипової. «Зробити хорошу книжку — це мистецтво, але зробити хорошу арт-книгу — це мистецтво в квадраті», – переконана Архипова

 

БЛІЦ-ІНТЕРВ’Ю

Анастасія АРХИПОВА, художник-ілюстратор, член-кореспондент Російської академії мистецтв

Чи справді золотий вік російська книжкова ілюстрація пережила в радянські часи?

— За традицією в Росії зберігається серйозне ставлення до книжкової графіки. В найтяжчі часи, навіть у сталінську епоху, книжкова ілюстрація переживала піднесення, бо це була віддушина для художника. Багато графіків, живописців, скульпторів працювали з дитячою книжкою, бо тут можна було лишатися щирим, вірним своїй професії. Завдяки цьому, мені здається, і вдалося інтелектуально вижити цілому поколінню митців. На цю царину не поширювався ідеологічний тиск. На щастя, така ситуація за інерцією триває і нині. Ідеологічного тиску немає, але є тиск масового ринку. Ставлення художників-класиків до дитячої книжки передалося і молодим художникам. Існують цілі школи книжкової графіки: професора Кошкіна, академія імені Івана Федорова з сильними педагогами — Діадоровим, Сіліною, Моніною… До того ж, сьогодні є видавці, які справді шукають хороших художників, а не просто думають про широкий ринок і продажі.

— Які це видавництва?

— Є хороші видавництва, які працюють із прекрасними художниками. «Ріпол-классік», яке видало цілу серію «Шедеври російської ілюстрації», Видавничий дім Мещерякова, який, окрім своєї історичної серії, має ще й видання, проілюстровані сучасними художниками, видавництво «Самокат», яке намагається просувати зовсім молодих художників, так само працює видавництво «КомпасГід»…

— Як гадаєте, чи має час впливати на ілюстрування дитячої книжки? Чи має ілюстрація бути сучасною?

— Я не згодна з цією думкою, адже кожна дитина проходить всі фази розвитку особистості – як раніше, так і нині. Так що дитину можуть захопити і ті ілюстрації, які виходили кілька століть тому. Сучасність також залежить і від художника. Техніка — це всього лише мова, важливішим є те, що говориться, а не як.

 

Підтримати українських видавців (а всього у «Мистецтві книги» цьогоріч перемогло 5 книжок українських видавництв) приїхали представники Державного комітету телебачення і радіомовлення України. Перший заступник Голови Комітету Анатолій Мураховський назвав нагороди українських видавництв інтелектуальними трофеями, які українці привезуть додому з Росії.

 

 

 Перший заступник Голови Комітету телебачення та радіомовлення України Анатолій Мураховський із книжками-переможцями «Граней-Т»

 «Найголовніше, що тут зав’язуються горизонтальні контакти між видавцями й авторами, – поділився із «Гранями-Т» своїм баченням місії Московської міжнародної книжкової виставки-ярмарку Анатолій Леонідович. – Українські автори починають видаватися в Росії, а книговидання російське представлене в Україні і так досить серйозно. Це має під’юджувати наших видавців, щоби вони заповнювали книгарні українськими книжками. Українським видавцям варто повчитися в росіян умінню штовхатися ліктями — не в плані просування української книжки на зарубіжні ринки, а в плані просування своїх книжок на ринку національному».

 

 

Переможці цьогорічного «Мистецтва книги»

 

БЛІЦ-ІНТЕРВ’Ю


 Володимир ҐРІҐОР’ЄВ, заступник голови Федерального агентства із друку і масових комунікацій Російської Федерації

Чи вдалося «Мистецтву книги» досягти тієї мети, яка стояла перед конкурсом на початку його створення?

— Головна ціль завжди має бути недосяжною. Але рух до такої мети створює зовсім іншу атмосферу серед книжників країн СНД — це дуже важливо. Передовсім це привабливість Москви, російської книжкової культури, дуже важливою також є така традиція, яку ми зараз намагаємося відновити, — вихід національних культур країн-учасниць СНД у світовий культурний простір через російську мову. Самотужки їм це складно. По-друге, Росія трошки попереду за об’ємом книжкового бізнесу, інтенсивністю книгообміну, якістю книжкового продукту. Ми радо ділимося своїми напрацюваннями.

— А що ви можете сказати про український книжковий ринок?

— Поки що він тільки стає на ноги. Ми сподіваємося, що Україна нарешті прийме закон про пільгове оподаткування, і це дасть якийсь імпульс розвитку ринку. Сьогодні мені б дуже не хотілося, щоб український книжковий ринок ділився на книжки українською і російською мовами. Я стежу за цифрами книжкового ринку України, і мені здається, він підтягується до європейського. Ті українські видавці, з якими я спілкуюся, серйозні, просунуті і класно гуманітарно орієнтовані. За талантом і інтелектом це справді талановита самобутня культура.

— Чи відчувається в Росії глобальна світова криза, викликана популярністю електронних пристроїв для читання?

— Моя відповідь може видатися крамольною. Якщо вирахувати відсоток зростання користувачів електронних книжок, то можна сміливо вирахувати відсоток падіння ринку паперової книжки. Ось такий баланс.

— А як складеться ситуація далі?

— Я не думаю, що переможуть рідери, напевно, переможуть планшети. Напевне все більше читачів віддаватиме перевагу електронній книжці, але дитяча, ілюстрована книжка лишаться на папері. На початку було слово, і воно буде завжди: буде автор, буде той, хто опрацьовуватиме слово, — і немає значення, в який спосіб це слово буде потрапляти до читача.

Наприкінці виставкового дня (а Московська книжкова виставка-ярмарок працює лише до 18:00) «Грані-Т» встигли ще потрапити на «круглий стіл», організований газетою «Книжное обозрение» (до речі, у книжковій журналістиці Україна порівняно з Москвою, як це не сумно визнавати, пасе задніх). Тема цього «круглого столу» («Снижение грамотности населения и социально-культурная ответственность издателя») зацікавила нас передовсім тому, що в Україні на такий захід точно прийшло б лише кілька людей. У Росії, до речі, теж було близько десяти слухачів. Видавці, критики, письменники, журналісти говорили про якість редагування і коректури в сучасних книжках, зникнення із друкованих видань букви «ё», потребу вводити штрафні санкції за книжки із помилками.

 

«Круглий стіл» на тему «Снижение грамотности населения и социально-культурная ответственность издателя»

 Таким був третій день цьогорічної Московської міжнародної книжкової виставки-ярмарку очима працівників видавництва «Грані-Т». З Москви ми повернулися із переконанням, що книжки – це хоч і бізнес, але в цьому бізнесі на першому місці має бути не прибуток, а передовсім читачі (особливо якщо говорити про читача дитячої книжки). А тому ніколи не потрібно відмовлятися від можливості познайомити своїх читачів із книжкою і її автором. І не тільки під час книжкових форумів, адже книжкою потрібно зацікавлювати щоденно.

Ну, а насправді всі наші думки були вже звернені до того, які книжки наступного року повезти на книжковий конкурс до Москви. Але про це в наших наступних новинах:)

 Текст і фото: Тетяна Терен

 • Виставки, Наш 2012-й
 • 10 вересня 2012
 • Пов`язані матеріали

 • «Грані-Т» на «Книжкових контрактах-2012»

  Завершилася щорічна книжкова виставка-ярмарок в Українському домі

 • Готуємося до школи: «Грані-Т» на книжковій виставці-ярмарку в Українському домі

  Із 29 серпня до 1 вересня під патронатом Державного комітету телебачення і радіомовлення України у столичному Національному центрі ділового та культурного співробітництва «Український дім» відбудеться щорічна книжкова виставка-ярмарок до Дня знань. «Грані-Т» запрошують батьків і читачів, які відповідально готуються до нового навчального року, завітати на наш стенд, де можна буде не лише придбати книжки за видавничими цінами, але й отримати автографи відомих письменників, художників та перекладачів.

 • Книжкова виставка-ярмарок до Дня знань (ФОТО)

  Серед відвідувачів книжкової виставки-ярмарку, яка тривала із 29 серпня до 1 вересня в Українському домі, звісно ж, переважали батьки і діти. Перші шукали нових книжок для нового навчального, а отже, і книжкового року, другі хотіли знайти не стільки корисне, як цікаве, тому запитували, чи немає у «Граней-Т» книжечок про мишок, піратів, принців і принцес, а ще таких, щоб із гарними малюнками і пригодами. І всі ці книжечки – і для дорослих, і для малечі – старанно підписували невтомні автори «Граней-Т». Приємні, теплі, радісні миті цієї книжкової виставки зберегли для вас наші фотографи.

 • Час готуватися до «Мистецтва книги-2013»

  Діяльність Міжнародного фонду гуманітарної співпраці країн-учасниць СНД (МФГС) спрямована на розвиток спільного культурного простору на території України, Росії, Білорусі, Туркменистану, Азербайджану, Вірменії, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Таджикистану та Узбекистану. Це підтверджують ті конкурси і фестивалі, які діють під егідою МФГС: фестиваль «КіноШок», Лабораторія молодих режисерів СНД, Музичний конкурс імені Арама Хачатуряна, Форум національних кінематографій та ін. Вагоме місце серед культурних проектів Фонду посідають заходи, спрямовані на популяризацію книгочитання та обмін досвідом поміж видавцями із країн СНД: видання унікальної книжкової серії «Класика літератур СНД», Форум перекладачів і видавців країн СНД і Балтії і, звісно, найшановніший книжковий конкурс на території СНД – «Мистецтво книги».

 • Дитяча поезія та картопляні кораблики на «Країні Мрій» (ФОТО)

  22-23 червня на Співочому полі в Києві відбувся IX етнофестиваль «Країна Мрій». В рамках літературної частини фестивалю поети Леся Мовчун та Сергій Пантюк читали вірші для малечі, а Лана Світанкова навчила всіх мрійників готувати картопляні кораблики «Кармінові вітрила» та «Потату від Тара-пати».

 • Книги «Граней-Т» – серед переможців «Мистецтва книги-2012»

  24-25 травня в столиці Казахстану Астані було визначено переможців IX Міжнародного конкурсу країн-учасниць СНД «Мистецтво книги». Українські видання вибороли дипломи в п’яти номінаціях, серед них – дві книги видавництва «Грані-Т».

 • «Грані-Т» і Міжнародний конкурс країн-учасниць СНД «Мистецтво книги»

  Зовсім скоро стануть відомими переможці престижного міжнародного книжкового конкурсу «Мистецтво книги», на який цьогоріч «Грані-Т» подали відразу дві новинки: подарункове видання поеми Себастіана Бранта «Корабель дурнів» з ілюстраціями Юрія Чаришнікова та кулінарну повість для дітей «Солька і кухар Тара-пата» Оксани Лущевської та Лани Світанкової з ілюстраціями Ольги Гаврилової. Для «Граней-Т» участь у «Мистецтві книги» – справа надзвичайно відповідальна, адже з часу заснування видавництва не минало й року, щоб котрусь із «гранівських» книг авторитетне міжнародне журі не визнало найкращою. Пропонуємо пригадати переможців попередніх років і ближче познайомится з найзнаковішим книжковим конкурсом на території країн-учасниць СНД.

 • Художнє і театральне перепрочитання Себастіана Бранта в Національній парламентській бібліотеці України

  24 травня в Національній парламентській бібліотеці України відбулося відкриття виставки ілюстрацій Юрія Чаришнікова до книги німецького сатирика Себастіана Бранта «Корабель дурнів», написаної у XV столітті. Цього ж дня всі поціновувачі європейської класики мали змогу познайомитися ще з одним перепрочитанням поеми, яка не втрачає своєї актуальності більше ніж півтисячі років: студенти-актори Київського національного університету кіно, театру і телебачення ім. Карпенка-Карого підготували несподівану, сміливу і надзвичайно суголосну з нашим сьогоденням виставу за «Кораблем дурнів».

 • Для тих, хто не боїться літати

  18 травня за підтримки видавництва «Грані-Т» в Літературно-меморіальному музеї-квартирі Павла Тичини відкрилася перша персональна виставка ілюстрацій київської художниці Надії Дойчевої-Бут. Привітати Надію прийшли мистецтвознавці, арт-критики, письменники, друзі і, звісно, маленькі читачі, для яких і творить свій казковий радісний світ художниця.

 • «Грані-Т» на книжковому форумі «Книга-Фест 2011»

  19–20 травня видавництво «Грані-Т» було вшановане гордим званням «Почесного гостя» на книжковому форумі «Книга-Фест 2011», що проходив в Ужгороді.

 • «Грані-Т» відвідало два київських свята

  На вихідних видавництво «Грані-Т» стало учасником двох подій «День Теремків» та «Ухтишкіне літо!». Ми були дуже раді ближче поспілкуватися із нашими київськими друзями. Дякуємо усім гостям, котрі завітали на ці свята.

 • «Грані-Т» на виставці Baby Aсtive

  «Грані-Т» взяло участь у виставці послуг та програм для розвитку і виховання дітей Baby Aсtive, що проходила у Києві 12-14 травня. 

 • Видавництво «Грані-Т» відвідало «Munken Print Show»

  Видавництво «Грані-Т» відвідало «Munken Print Show», яке організували: компанія Arctic Paper – представництво одного із провідних виробників крейдованих, книжкових та офсетних видів паперу, ТОВ «Торговий дім «Укрімпап» – імпортер паперу в Україні та ТОВ «Новий друк» – столична типографія.

 • Автори видавництва «Грані-Т» візьмуть участь у фестивалі «Дивокрай»

  Автори видавництва «Грані-Т» візьмуть участь у Літературному фестивалі для дітей «Дивокрай», який проходитиме у Львові й Тернополі з 1 по 5 червня.

 • Фотокалейдоскоп першого дня Київської книжкової виставки

  Пропонуємо вам фотокалейдоскоп першого дня VII Київської міжнародної книжкової виставки-ярмарку. 

 • «Грані-Т» візьме участь у VII Київській міжнародній книжковій виставці-ярмарку

  16-18 серпня 2011 року в Державному центрі ділової і культурної співпраці «Український дім» (м. Київ, вул. Хрещатик, 2) пройде VII Київська міжнародна книжкова виставка-ярмарок, на яку завітає й видавництво «Грані-Т». 

 • Фестиваль «Сім’я-казка»

  30 травня з 10:00 по 19:00 у КиївЕкспоПлаза (вул. Салютна, 26, м. «Нивки») триватиме ІІ Київський сімейний фестиваль «Сім’я-казка».

 • Виставка-ярмарок в Українському домі

  Протягом 29 травня – 1 червня 2009 року в Українському домі (вул. Хрещатик, 2) відбудеться Всеукраїнська благодійна акція до Міжнародного Дня захисту дітей, організатором якої є Український дім.

 • А кажуть, що українці не читають...)

  Нам дуже приємно, що багато друзів видавництва «Грані-Т» завітало до нашого стенду. І дорослі, і малята знайшли собі книги до душі.Сподіваємося і надалі радувати усіх наших друзів цікавими книгами, красивими ілюстраціями і якісною поліграфією.Приходьте до нас іще!

 • Завершилася VII Київська міжнародна книжкова виставка

  18 серпня останній третій день VII Київської міжнародної книжкової виставки-ярмарку пройшов не менш насичено, ніж попередні. Потік людей не вщухав. І всі гості йшли від нашого стенду з книгами. 

 • Четверта весняна книжкова виставка «Медвін»

  З другого по п’яте квітня у приміщенні Інституту фізкультури (м. Республіканський стадіон) проходила книжкова виставка-ярмарок «Медвін», на якій було присутнє й видавництво «Грані-Т».

 • Українські видавці - вперше на Vilnius Book Fair

  Vilnius Book Fair - найбільший книжковий ярмарок країн Прибалтики та один із найвідоміших у Європі. Традиційно він проходить 12-15 лютого у виставковому центрі LITEXPO. Стартував Vilnius Book Fair 2000 року, тож цьогоріч організатори святкували першу «круглу» дату - десятиріччя. А крім того, тут урочисто відзначали ще одну, набагато «круглішу» дату, якою в цій дружній країні не без підстав пишаються, тож нинішній ярмарок їй і присвятили, - тисячоліття першої згадки назви «Литва» в письмових джерелах.

 • Виставка у Вальдорфській школі

  28 лютого, з 11:00 до останнього відвідувача,  з нагоди свята Масляної, у приміщенні Вальдорфської школи Михаїл, що по вул. Крейсера «Аврори», 13-В, відбуватиметься виставка-ярмарок.

 • Відбулась книжкова виставка-ярмарок «Медвін»

  6-9 листопада 2008 року пройшла книжкова виставка-ярмарок «Медвін», у рамках якої відбулася презентація книжок видавництва «Грані-Т», зокрема серії «Українська майстерня фантастики».

 • Олесь Доній закликав у стінах Верховної Ради читати «Корабель дурнів» і… виправлятися

  23 травня народний депутат України, голова Мистецького об’єднання «ОстаNNя барикада» Олесь Доній провів у Верховній Раді брифінґ, присвячений виходу українського видання поеми Себастіана Бранта «Корабель дурнів». Участь у брифінґу взяли також головний редактор «Граней-Т» Олена Мовчан, арт-критик Марія Хрущак та актори Київського національного університету кіно, театру і телебачення ім. Карпенка-Карого.

 • «Дивний детектив» на Форумі дитячої літератури

  Видавництво «Грані-Т» 8 травня у Львові, на Форумі дитячої літератури, презентує новий проект – «Дивний детектив», а також нові книжки із серій «Сучасна дитяча проза» та «Життя видатних дітей».

 • «Грані-Т» на Московській міжнародній книжковій виставці-ярмарку

  Доки у Москві триває останній день Московської міжнародної книжкової виставки-ярмарку (7-12.09.2011), видавництву «Грані-Т» кортить поділитися враженнями від її відвідин ))) Тож пропонуємо серію фоторепортажів із місця події, щоб наші любі читачі й друзі мали можливість «пройтися» павільйонами виставки разом із нами.

 • Корабель дурнів продовжує своє плавання

  Нарешті починають танути сніги, і з першими потічками до України приплив «Корабель дурнів» німецького сатирика XV століття Себастіана Бранта. На його борту зібралися себелюбці та лжевчені, ворожбити й маги, донощики і підлизи, дармоїди та гультяї, нероби, картярі, святенники, п’яниці та інші персоніфіковані дурощі – всіх і не злічити. Вони виявилися такими живучими, що Корабель може знайти собі нових пасажирів і в нашій сучасній країні. Нового мистецького значення книга набула завдяки ілюстраціям Юрія Чаришнікова. Сьогодні ми ближче знайомимося з видатним твором німецько-бюрґерської літератури.

 • Книги «Грані-Т» на стендах переможців Московської міжнародної книжкової виставки-ярмарку

  Стенди переможців конкурсів книжкової ілюстрації «Образ книги» та конкурсу «Мистецтво книги». 

 • Стенди видавництв на Московській книжковій виставці

  Стенди видавництв, представлених на Московській міжнародній книжковій виставці-ярмарку. 

 • ХV Мінська міжнародна виставка-ярмарок «Книги Білорусії 2008»

  На ХV Мінській міжнародній книжковій виставці-ярмарку «Книги Білорусії 2008» Дипломом за краще видання нагороджена книга «Сто краєвидів малювали хмари» перспективного київського видавництва «Грані-Т».

 • Міжнародна виставка-ярмарок «Книжкові контракти» 2007

  На Київській Міжнародній виставці-ярмарку "Книжкові контракти-2007"  видавнича діяльність  "Граней-Т" відзначена новими (на цей раз двома!) Дипломами.  

 • Як дорослі віршолюби читали поезії маленьким віршолюбикам

  25 лютого у столичному руському клубі «КультРа» «Грані-Т» зібрало всіх дорослих і маленьких віршолюбиків на перші дитячі читання. Всі вони мали унікальну нагоду послухати, як читають дитячі вірші телеведуча Юлія Банкова, поети Іван Андрусяк та Сергій Пантюк, народний депутат Олесь Доній, художниця Марися Рудська та режисер Сергій Архипчук. Наприкінці заходу слухачі так і не змогли визначитися, хто з дорослих найкраще читав вірші, бо кожен із них (сам того не підозрюючи) володіє особливим і неповторним стилем читання поезій для дітей.

 • Участь у XIV Форумі видавців у Львові

  Видавництво «Грані-Т» за чотири дні форуму презентувало широкому загалу 102 книги, які було видано за останній рік. Якщо порівнювати, то це у десять разів більше ніж минулого року.

 • Участь у XIV Міжнародній виставці-ярмарку "Книги Білорусії 2007"

  Видавництво «Грані-Т» можна привітати з одержанням Диплома І ступеня за найкраще видання на XIV Міжнародній виставці-ярмарку «Книги Білорусії 2007», якого удостоєний альбом «Грані світу. Україна-Японія: дерев’яна архітектура»

 • Вітаємо наших письменників та художників!

  Вітаємо наших любих письменників та художників – Оксану Лущевську, Лану Світанкову, Ольгу Гаврилову (які працювали над книгою «Солька і кухар Тара-пата») і  Юрія Чаришнікова (який ілюстрував сатиричну поему «Корабель дурнів» Себастіана Бранта) – з перемогами книг видавництва «Грані-Т» в IX Міжнародному конкурсі країн-учасниць СНД «Мистецтво книги»!

 • Книжки й автори «Граней-Т» на листопадовому «Медвіні»

   Із 10 по 13 листопада в Києві проходила ХIV Міжнародна виставка-ярмарок «Медвін: книжковий світ-2011». В рамках «Медвіна» видавництво «Грані-Т» влаштувало автограф-сесії знаних авторів та презентації своїх новинок.

 • Обличчя «Книжкових контрактів»

  З 18 до 20 грудня в Українському домі проходила II Київська міжнародна книжкова виставка-ярмарок «Книжкові контракти». На стенді «Граней-Т» відвідувачі не лише обирали книжкові новорічні подарунки, але й отримували на згадку автографи Сергія Пантюка, Міли Іванцової, Галини Ткачук, Дмитра Чередниченка, Галини Кирпи, Анатолія Дністрового, Дмитра Антонюка та Івана Андрусяка. Більше облич та емоцій – у фотозвіті «Граней-Т».

 • «Грані-Т» відвідало 15-ту спеціалізовану виставку-ярмарок «Книги Росії-2012»

  З 14 до 19 березня у Всеросійському виставковому центрі відбувається масштабне книжкове дійство. «Грані-Т» не змогли втриматися, щоб не підтримати наших московських колеґ і відвідати 15-ту спеціалізовану виставку-ярмарок «Книги Росії 2012».

 • «Грані-Т» запрошують на фотопрогулянку Лейпцизьким книжковим ярмарком

  13 березня у німецькому Лейпцигу стартував один із найбільших міжнародних книжкових ярмарків. Головною темою цьогорічного ярмарку став книговидавничий ринок Польщі, України та Білорусі. На українському стенді у Лейпцигу представлнені і книги «Граней-Т», більшість із яких уже отримала світове визнання на впливових книжкових форумах. Сьогодні ми даруємо нашим читачам унікальну нагоду познайомитися з обличчями, книжками, заходами, емоціями й креативними ідеями Лейпцизього книжкового ярмарку. Найбільше вразила «Грані-Т» величезна кількість відвідувачів, серед яких, що найприємніше, так багато дітей і підлітків.

 • Німецька дитяча книжка: яскраво, сміливо і дотепно

  Головний редактор «Граней-Т» Олена Мовчан щойно повернулася з Лейпцизького книжкового ярмарку, переповнена книжковими враженнями, знайомствами, спілкуванням, новими ідеями і задумами. Сьогодні вона радо ділиться із читачами «Граней-Т» тим, що найбільше потішило її редакторське око і книжкове серце, – світлинами німецьких книжок для дітей та сучасних ілюстрацій.

 • До зустрічі у Львові!

  Видавництво «Грані-Т» вирішило навідати наших львівських «вболівальників» і друзів, тож 27-29 квітня запрошуємо і львівян, і гостей міста до нашого стенду № 128 у львівському Палаці Мистецтв, де стартує 6-й міжнародний дитячий фестиваль.

 • «Гранівська» книжка на Львівському міжнародному дитячому фестивалі

  От ми і повернулися з травневої відпустки! Але про дитячий фестиваль не забули і нагадуємо вам, що...

 • «Грані-Т» на VIII Київській міжнародній виставці-ярмарку

  «Грані-Т» у рамках VIII Київської міжнародної виставки-ярмарку, що відбудеться 17-20 травня в «Українському домі» (вул. Хрещатик, 2), запрошують усіх книгоманів завітати на видавничий стенд (центральна зала, перший поверх, стенд №10). На нашому стенді ви зможете придбати книги за видавничими цінами, отримати автографи улюблених письменників, ознайомитися з видавничими новинками і загалом цікаво та весело провести свій час.

 • VІІI Київська міжнародна виставка-ярмарок в обличчях

  Із 17 до 20 травня в Українському домі проходила VІІI Київська міжнародна виставка-ярмарок. Біля стенду видавництва «Грані-Т» в ці дні було не лише багато дорослих та маленьких читачів, але й письменників, які розповідали про свої новинки, ділилися творчими планами, рекомендували книги для читання влітку і, звісно, роздавали автографи.

about/newsabout/news/2542