В останній день літа, 31 серпня, коли малеча і батьки з радістю й острахом готуються до школи, видавництво «Грані-Т» пропонує згадати про найголовніше – що до початку школи лишиться не просто один день, а цілісінький, повен день літа! І почати його можна справді наповнено і весело – в товаристві письменниці Світлани Поваляєвої, художниці Світлани Фесенко  і лідера гурту Kozak System Івана Леньо. На ранковому party «Літа повен день» на малечу чекають весела гімнастика, читання повісті Світлани Поваляєвої «Вррум-чарівник», гра «Намалюй Вррума», а ще купа інших сюрпризів, подарунків і смаколиків.

Світлану Повалєяву усі знають як серйозну дорослу письменницю (ось тут Світлана обов’язково має заперечити: «Невже я така серйозна?») і безкомпромісну революціонерку. А поза тим вона – мама двох синів і авторка пригодницької повісті для малечі «Вррум-чарівник». Цікаво, що ці два пункти біографії авторки пов’язані поміж собою, адже сини письменниці не просто допомагали писати повість, але й навіть стали її героями. За п’ять років, які минули після виходу книжки, підросли і сини Світлани Роман та Василь, і читачі цієї книжки. Але на ранковому party «Літа повен день» цікаво буде і тим, хто вже читав повість, і тим, хто ще не знайомий зі слимаком-нянем Вррумом, і навіть батькам, які точно чимало нового дізнаються про виховання дітей у сучасних умовах.

Читати на ранковому party Світлані Поваляєвій буде допомагати лідер гурту Kozak System, тато Іван Леньо, а малювати, звісно ж, художниця, ілюстратор книжки «Вррум-чарівник» Світлана Фесенко.

До речі, на заході книжку Світлани Поваляєвої можна буде придбати за видавничою ціною 23 грн. Автографи авторка і художниця роздаватимуть безкоштовно:)

Де і коли зустрічаємося:

31 серпня, 11:00

галявина біля Історичного музею

Що з собою брати:

Дітей, батьків, друзів і подруг, каремати і ковдри для сидіння і лежання, термоси з кавою і чаєм, олівці-фарби-фломастери і – побільше гарного настрою!

Як зареєструватися:

написати на пошту press_grani@ukr.net або зателефонувати на номер 095 317 32 24.

 • Анонс презентації нової книжки, Якби була змога повернутися на кілька років назад – що б ви хотіли змінити в історії взаємин зі своїми дітьми?
 • 28 серпня 2012
 • Конкурси

 • ІV щорічний регіональний конкурс «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу»

  Детальні умови ІV щорічного регіонального конкурсу «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу»

 • Події

 • Віршолюбики. Дівчачий день

  31 березня, в суботу, о 12:00 у столичному руському клубі «КультРа» (вул. Володимирська, 4) видавництво «Грані-Т» влаштовує чергові дитячі читання. Цього разу «Віршолюбики» матимуть не просто дитяче, а й особливе «дівчаче» обличчя – адже читати вірші для малечі будуть журналісти Ірина Ванникова та Марічка Падалко, письменниці Світлана Поваляєва та Лариса Денисенко, мисткиня, співачка Анжеліка Рудницька й олімпійська призерка Олена Говорова.

 • Чути і бачити

 • Сучасна дитяча проза

  У цій серії пропонуємо ознайомитися з новою гранню творчості відомих письменників, які мають стійкий імідж у світі дитячої літератури.

 • Пов`язані матеріали

 • Відбудеться презентація серії книг видавництва «Грані-Т» – «Книготерапія»

  1 червня о 14:00 на Дитячому майданчику Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» (м. Київ, вул. Лаврська, 12) відбудеться презентація серії книг видавництва «Грані-Т» – «Книготерапія».

 • Відбудеться зустріч з Оксаною Лущевською, Валентиною Вздульською та Зоряною Живкою

  У четвер, 19 травня, о 12:30 у дитячому клубі «Ухтишка» (вул.Урлівська, 8) відбудеться зустріч з Оксаною Лущевською, Валентиною Вздульською та Зоряною Живкою. Будемо раді бачити всіх охочих! 

 • У Львові «Грані-Т» презентуватиме «Львів Левинського»

  18 травня об 11:00 в Академії Мистецтв (м. Львів, вул. Кубійовича 35-а, Лабораторний корпус) видавництво «Грані-Т» та укладач альбому Ігор Жук представлять книгу «Львів Левинського».

 • Відбудеться презентація книги Володимира Свідзінського

  Видавництво «Грані-Т» та книгарня «Є» запрошують на презентацію книжки Володимира Свідзінського «Чудесна тростка», що відбудеться 18 травня о 18:00 за адресою м. Київ, вул. Лисенка, 3 (ст. м. Золоті ворота, книгарня «Є»).

 • Катерина Єгорушкіна поспілкується з дітками у дитячому клубі «Скворечник»

  У четвер, 19 травня, о 18:00 у дитячому клубі «Скворечник» (Червонозоряний пр-т, 9/1, офіс No. 136) відбудеться зустріч із Катериною Єгорушкіною в рамках проекту «Книготерапія».

 • Хто/що найбільше вплинув/уплинуло на Ваше становлення як письменника/людини?

  Сьогоднішнє опитування «Граней-Т», здається, найбільш щире і сердечне, бо, коли когось запитуєш (а тим паче письменника!) про речі, людей, ситуації, які допомогли йому стати тим, ким він є нині (і зокрема письменником!), відкритості, вдячності, поіменності не оминути. На шляху кожного опитаного нами письменника траплялися різні люди, книги, вчинки і слова, які впливали, визначали й вказували, куди рухатися далі. Важливим, на наш погляд є те, що жоден із письменників не формувався без чиєїсь підтримки, хоча ще важливіше – що їхнє формування не припиняється і нині. Отже, можемо відшукати у відповідях наших авторів цінні підказки, як виховати майбутнього письменника :)

 • Відбудеться презентація книги Миколи Гоголя «Записки сумасшедшего»

  9 червня о 17:00 в Музеї книги та друкарства України відбудеться презентація книги Миколи Гоголя «Записки сумасшедшего», що вийшла у видавництві «Грані-Т».

 • «Грані-Т» презентують книжку про арабські революції

  21 вересня о 19:00 у столичному Будинку письменника відбудеться презентація книжки «Спалах. Заворушення в арабських країнах» мароккансько-французького письменника і філософа Тахара бен Джеллуна, яка нещодавно вийшла в серії «Граней-Т» «De profundis». Участь у презентації візьмуть народний депутат, голова Мистецького об’єднання «OstaNNя барикада», автор передмови до книжки Олесь Доній, директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос та президент організації «Арабський дім» Салах Закут. Модеруватимуть захід журналісти Леся Шовкун та Дмитро Лиховій.

 • Читати чи писати?

  Тему чергового опитування «Граней-Т» запропонував один із найзагадковіших (бо неіснуючих) авторів нашого видавництва – автор книжки «Людина в (м)асьці». І справді, що більше до вподоби письменникові – читати чи писати? Здавалося б, відповідь проста – якщо письменник, значить, найбільше часу він проводить саме за писанням. Але якщо при цьому він не читає книжок і не переглядає ЗМІ, як він може стежити за сучасними тенденціями в літературі, за тим, що відбувається в рідній країні і світі, як він навчається і вдосконалюється? Запитання таки каверзне, й тим більш цікаво дізнатися, що на нього відповіли автори «Граней-Т».

 • Чи потрібно дітям переказувати книги класиків?

  Тему для чергового опитування «Граней-Т» підказала чи не найтитулованіша книжка видавництва – «Сни Ганса Християна» Лесі Ворониної, яка є авторським переказом казок всесвітньовідомого письменника. Не всі батьки знайомлять своїх дітей з ориґіналами творів данського класика, який, як сам зазначав, писав казки передовсім для дорослих. Поза тим книжку Лесі Ворониної можна рекомендувати дітям без жодних пересторог. Так само чи кожна дитина подужає ориґінали «Вінні-Пуха» Алана Мілна чи «Алісу в країні див» Льюса Керола? Але і про Вінні-Пуха, і про Алісу читаюча малеча знає, приміром, завдяки переказам Бориса Заходера. І ці приклади далекі від тих переказів класики, які сьогодні вільно може купити чи скачати кожен лінивий учень чи студент. Отже, переказування класики може бути корисним і художньо вартісним, а може бути буквальним – і тоді воно позбавляє дитину можливості смакувати справжнім текстом. Що з цього приводу думають автори «Граней-Т» - письменники, художники і психологи?

 • «Грані-Т» видадуть антологію «Тотальний футбол», упорядковану Сергієм Жаданом

  Видавництво «Грані-Т» за підтримки Польського інституту в Києві готує до друку антологію «Тотальний футбол», упорядковану письменником Сергієм Жаданом. Збірка вміщує есеї чотирьох українських та чотирьох польських авторів: Сергія Жадана, Євгена Положія, Наталки Сняданко, Сашка Ушкалова, Павла Гюлле, Марека Бєньчика, Наташі Ґерке та Пьотра Сємьона. До цього антологія вийшла в німецькому видавництві «Suhrkamp» та польському «Czarne».

 • Чому так складно писати для підлітків?

  Звісно, тема сьогоднішнього опитування «Граней-Т» могла би звучати не так категорично, приміром: чи складно писати для підлітків? Але оскільки і читачі, й самі письменники знають, що ця ніша в сучасній українській літературі заповнена мало й нерівномірно, можна ставити питання руба. Хтозна — може, це опитування спричиниться до появи нових творів для підлітків? Принаймні серед експертів «Граней-Т» чимало тих, хто вже спробував свої сили в царині підліткової літератури, і зупинятися на досягнутому вони точно не планують.

 • Настав час «Тотального футболу»!

  Видавництво «Грані-Т» та Польський інститут у Києві запрошують на презентації українсько-польської антології «Тотальний футбол», упорядкованої письменником Сергієм Жаданом. Презентації збірки відбудуться в Донецьку, Харкові, Києві та Львові.

 • Які зауваження у Вас є із приводу шкільної програми з літератури?

  Претензії до викладання літератури в українських школах мають усі: і вчителі, яким доводиться розповідати на уроках про сучасну літературу, якої зазвичай вони й у вічі не бачили; і школярі, які після закінчення школи воліють читати все що завгодно, тільки не твори українських авторів; і чиновники з профільних міністерств і департаментів, яким постійно ввижається щось загрозливе в текстах класиків і яким спокійніше б спалося, якби взагалі не було в школах таких небезпечних предметів, як література й історія; і самі письменники, які іноді просто забороняють включати їхні твори до шкільної програми. Мають свої суб’єктивні зауваги з цього дражливого приводу й автори «Граней-Т».

 • Відкриті лекції Леоніда Ушкалова в Переяславі-Хмельницькому і Києві

  29 і 30 березня професор Леонід Ушкалов прочитає відкриті лекції у Переяслав-Хмельницькому державному університеті імені Г. Сковороди та Київському університеті імені Б. Грінченка. Лекції відбудуться у рамках презентації книги «Від бароко до постмодерну», яка вийшла в серії «De profundis» видавництва «Грані-Т».

about/newsabout/news/2531