Уже скоро, зовсім скоро, ще трішечки і… відпочинок! Ми всі чекаємо літа, щоб погрітися на сонечку, скупатися в морі, піднятися в гори, а може, просто залізти під м’якесеньку ковдру і нарешті виспатись. За версією видавництва «Грані-Т», найкращий відпочинок цього літа не відбудеться без книжки :) Тож, якщо ви ще не обрали ту єдину (а, може, і не єдину), яку прочитаєте під час літнього відпочинку, яку покладете до валізи і повезете до моря, яка буде завжди поряд у найприємніші моменти літа-2012, пропонуємо огляд, який допоможе зробити цей важливий вибір.

6 

Пошуки і пригоди для юних детективів

Якщо вам, читачу, від 12 до 16 і життя скидається на детектив зі справжніми розслідуваннями, карколомними пригодами і пошуками, книжки із серії «Дивний детектив» саме для вас! «Чорне озеро кохання» Олеся Ільченка або ж «Страшні історії» від Андрія Кокотюхи сприятимуть не лише гарному відпочинку, а й надихатимуть на пошуки власних пригод, де б ви не були: чи то в самісінькому центрі мегаполіса, чи в самобутніх і затишних Карпатських горах.

Із серії «Дивний детектив» радимо прочитати цього літа також книжку Андрія Кокотюхи «Мисливці за привидами», Олеся Ільченка «Команда-14. Медгоспіталь» і Наталі та Олександра Шевченків «Як не скарб, то пожежа».

Для більш юних шукачів пригод, але не менш цікавих до розплутування різноманітних «вузликів», пропонуємо разом із керівником детективного аґентства «Рожеві окуляри» на прізвище Ниточка розв’язати життєві, місцями фантастичні загадки. «Вузлики» детектива Ниточки» вже встигли стати справжнім «гранівським» бестселером серед читачів 6-8 рочків, адже вони вчать не лише логічно вибудовувати своє мислення в пошуках відгадки, а й спонукають до творчості і пізнання. Дівчаткам цього ж віку пропонуємо загадкові пригоди про маленьку чарівницю Моллі Махлюй: «Допоможи, маленька чарівнице!» та «Щасливої подорожі, маленька чарівнице!».

Книжки для фантазерів

Якщо ж вам уже виповнилося 12 і звичайних детективних пригод вам замало, пропонуємо фантастичні. Молодий, але досвідчений письменник Володимир Арєнєв стверджує, що фантастика вже поряд, просто за нашими вікнами, і для того, аби стати свідком незвичайних подій, потрібно лише вчасно обернутися і придивитися. Книжка «Зобразіть мені рай» – точка відліку, після якої фантастично-неймовірне здаватиметься всюди.

Серед книг, які увійшли до серії «Українська майстерня фантастики», знайдете твори відомих фантастів Марини та Сергія Дяченків «Крило», Генрі Лайона Олді «Розповіді очевидців, або Архів нагляду сімох» та Святослава Лоґінова «Билиця про казкового звіра».

Для вдалого відпочинку на природі

Для читачів, яким ще не виповнилося 10-ти, пропонуємо фантастично-казкові пригоди з колоритом Закарпатського краю від Галини Малик – «Вуйко Йой і Лишиня» та «Вуйко Йой і Страшна Велика Кука». Головний герой цих книжок малесенький чоловічок із дивним ім’ям Йой жив у затишному будиночку в горах, як раптом його оселю вирішили перевезти до сканзену, де з ним трапляються нові знайомства та пригоди. Для тих, хто ще не відвідав сканзену і не відчув його самобутнього колориту, радимо взяти ці книжечки з собою і вирушити до Пирогово, або іншого подібного музею, де в затінку прадавнього вітряка можна буде насолодитися читанням.

Серія «Сучасна дитяча проза» запропонує кожному книголюбу свої історійки, пригоди та казки. Чи то «Стефа і її Чакалка» Івана Андрусяка, чи «Вікно до собаки» Галини Ткачук, а ще «Отто-носоріг», «Місячний дракон» та решта казкових героїв чекають на своїх читачів.

Для вдалого відпочинку на природі радимо захопити з собою книжки Олеся Ільченка «Наші птахи» та «Дерева». Разом із ними ви з легкістю зможете ідентифікувати зелених мовчазних велетнів та дзвінкоголосих мешканців, що ховаються в їхніх кронах. А ще можна ближче познайомитися з «Бджолиними родичами» і «Жуками та іншими поважними особами».

Для тих, хто відпочиває в роздумах

Читачам, які не звикли відпочивати без (і від) актуальної прози, радимо залишити місце у валізі для збірочки есеїстки. Чи не найкращим чтивом для роздумів буде книжка «Життя, смерть та інші неприємності» Ярослава Грицака, адже вона вже витримала три наклади і стала справжнім бестселером. Постання України, її історичний розвиток та сучасні проблеми у глобальному контексті влучно та неупереджено постають в роздумах кожного завдяки фактам, арґументам і висновкам відомого українського історика.

Публіцистика в жанрі «ultra lait» від Анатолія Дністорового під час літнього відпочинку дозволяє насолодитися інтелектуальним, але уповні живим продуктом, красивим і корисним одночасно. «Письмо з околиці» насичено приватними, а іноді навіть інтимними текстами-роздумами, текстами-інтерпретаціями, текстами-оскарженнями, можливо, навіть записаними поспіхом на серветках у кав’ярнях.

Вибрати тему для роздумів зможе кожен у серії «De profundis»

Для найкращого сімейного відпочинку на природі

А наостанок пропонуємо книжку для літнього відпочинку всією родиною. Вона щойно з друку, але вже готова до подорожей разом зі своїми читачами, тож знайомтеся – «Будинок, який умів розмовляти». Його вигадала письменниця Марія Микицей, і за її задумом він живе далеко від міста і знає багато історій. Але, на жаль, поряд немає нікого, кому б він міг їх розказувати, тому дівчинка Даринка разом із батьками вирушають за місто. Адже саме там, на лоні природи, все сприяє згуртуванню родини, творчому самовираженню та гармонійному розвитку здорового та щасливого малюка.

Місце для родинного відпочинку допоможе обрати серія путівників, присвячених різним містам та містечкам України. Мандрівки Буковиною, Полтавщиною, Київщиною, Житомирщиною та Черкащиною – будь-який маршрут супроводжується порадами та історіями від краєзнавців-мандрівників. Незвичайні подорожі до прадавніх і дивовижних дерев’яних храмів Львівщини і Закарпаття підготували Михайло Сирохман та Олена Крушинська, а шляхи до польських замків і резиденцій означив Дмитро Антонюк. З рештою архітектурних пам’яток та загадкових природних чудес ви зможете познайомитися в інших путівниках «Граней-Т».

Тож гарного всім відпочинку і приємного читання, де б ви не відпочивали і яку б книжку не поклали до валізи!

Підготувала Анастасія Музиченко

 • 22 червня 2012
 • Про нас пишуть

 • Стефка vs Чакалка, або Казка для всієї сім’ї

  Уявіть собі картину: мама, тато і малеча сидять на диванчику, читають уголос книжку, сміються, обговорюють цікаві епізоди… Щаслива сімейка, чи не так? І не треба казати, що це занадто ідеально, що так не буває. Буває – ще й як! Ось тільки треба зібратися якось разом, створити відповідну атмосферу та вибрати гідну книжку – таку, щоб і малюкам сподобалася, і батьків не залишила байдужими. Повісті Івана Андрусяка про дівчинку Стефу та Чакалку – таку собі міфічну істоту жіночої статі, яка полюбляє навідуватися до неслухняних діток (за словами автора, «чакалкою» прийнято лякати малюків на Слобожанщині), – представляють категорію саме тих книжок, які пречудово підходять для сімейного читання.

 • Ярослав Грицак: «Якщо Україна не подолає свою історію, вона й далі буде багатою країною бідних людей»

  Ярослав Грицак  – відомий український історик та інтелектуал, один з небагатьох, хто наголошує на неабиякій важливості питання – ким ми хочемо бути? Єгор Стадний для «Української правди» розпитав пана Грицака про цінності українського суспільства та умови, за яких вони змінюються. Чи потрібна держава для зміни цих цінностей? Чи можна говорити про схильність до "сильної руки"? Чи історичні кордони дійсно впливають на результати виборів? І яка доля інтелектуала при владі?

 • Дмитро Антонюк: «Польські пам’ятки для нас не просто рідні – вони у нас в крові»

  Для тих, кому набридли морози, радимо готуватися до весни і нових подорожей. На сайті «УНІАН-Культура» опубліковано рецензію Олега Коцарева на новий путівник «Граней-Т» «155 польських замків і резиденцій в Україні», який допоможе вам визначитись із туристичним напрямком. Це лише перша частина путівника, що містить опис маршрутів та польських пам’яток у 8-ми областях України, – неодмінно стане в нагоді не лише краєзнавцям, а й простим мандрівникам.

 • Чути і бачити

 • Сучасна дитяча проза

  У цій серії пропонуємо ознайомитися з новою гранню творчості відомих письменників, які мають стійкий імідж у світі дитячої літератури.

about/newsabout/news/1816