26 квітня видавництво «Грані-Т» запропонувало батькам і дітям припинити боротися з віртуальними вітряками, тобто з Інтернетом, бо ж він давно став невід’ємною частиною нашого часу. Доклавши зусиль і фантазії, «мінуси» Інтернету можна перетворити на «плюси». З цією метою було започатковано конкурс «Книжка з мого наплічника». Минулого тижня переможницею стала талановита та цілеспрямована учениця Криворізької загальноосвітньої спеціалізованій школі № 20 з поглибленим вивченням німецької мови Марія Клімкіна.

У Марії багато захоплень: кінний спорт, бісероплетіння, народна хореографія, та найулюбленіше заняття – читання. А якщо у дівчини з’являється вільний час, то пише наукові роботи в Малу Академію Наук і бере участь в олімпіадах.

1Ось і минув черговий, четвертий, тиждень конкурсу «Книжка з мого наплічника». Та поки за декілька годин до оголошення результатів учасникам вхоплювало подих від хвилювання, я нервувала з зовсім іншої причини.

Так вже вийшло, що за місцем проживання я відвідую центральну дитячу бібліотеку міста Кривого Рогу. Наша бібліотека є однією з найактивніших: щороку там проводять багато зустрічей з видатними людьми Криворіжжя. Але не тільки дорослі приходять поспілкуватись з дітьми та розповісти щось цікаве про себе. Щороку, в очікуванні літніх канікул, працівники бібліотеки проводять захід, присвячений захисту читацького інтересу. Тобто один з найактивніших читачів старшої чи середньої школи має розповісти про те, що він читає, та чому він читає. Цього року така нагода випала мені. Тож не гаючи ані хвилини, я почала готуватись.

Розуміючи, що моя аудиторія буде віком від 8 до 10 років, я вирішила, що маю не тільки розповісти про свої читацькі інтереси, а й розважити дітей чимось цікавим. Тому підготувала декілька вікторин, пов’язаних з книгами. Одна з них мала назву «Планета видатних людей». Я зробила плакат-карту світу, яку ми разом з дітьми мали заселити видатними особистостями. З технічної сторони жодних секретів не маю: усе трималось на магнітах.

Отож я називала досягнення якоїсь певної особи, а діти мали відгадати, хто є ця людина, де вона народилась та жила. Після гри я процитувала слова Сашка Дерманського «Невидатних дітей не буває». А оскільки місто у нас головне*, бібліотека – центральна, то й діти мають бути талановитими. Тому на пелюстках спеціально підготовлених квіточок я написала імена усіх дітей-учасників. Вони з захопленням прийняли пропозицію вписати власні імена в історію. Хтозна, можливо через деякий проміжок часу хтось так само розповідатиме про них.

Друга вікторина була виключно наслідком моєї допитливості. Мені було цікаво: який жанр дитячої літератури найохочіше читають мої слухачі. Разом з дітьми ми виділили три найголовніші «розділи» дитячої літератури: вірші, проза та казки. Маленькі учасники жваво голосували та розповідали про свої улюблені книжки і героїв. Отож за нашою, дещо саморобною, статистикою перемогли казки, почесне друге місце посіла проза, а вірші зайняли третю сходинку п’єдесталу.

40 хвилин минули швидко, захід виявився не тільки цікавим для дітей, а й корисним для мене, адже я вперше в житті ділилась враженнями від книг з такою великою аудиторією. Наприкінці бібліотекарі подарували мені книжку одного з моїх найулюбленіших авторів, Олеся Ільченка «Місто з химерами», тому що вони знають мої вподобання. І хоча ще декілька років тому я мала деякі «комплекси» на рахунок сучасної української літератури, а перелік моїх улюблених авторів складався лише з зарубіжних прізвищ, то сьогодні, завдяки «Граням-Т», я знайома з творами багатьох вітчизняних письменників. Модернове видавництво довело мені, що й у когорті українських майстрів слова є гідні представники, і, відверто кажучи, «реабілітувало» сучасний український друк в моїх очах.

*На одному з залізничних вокзалів нашого міста є напис «Кривий Ріг – Головний». З повагою, постійний читач

Дана робота є не учасником конкурсу, а наслідком справжнісінької бурі емоцій. Ознайомитись із роботою Марії Клімкіної, а також узяти участь у конкурсі всі охочі можуть на сторінці видавництва vk.com/grani_t

 • Дитячі відгуки
 • 28 травня 2012
 • Про нас пишуть

 • Подорож в шкільне життя за вісім днів від Івана Андрусяка

  «Буквоїд» опублікував рецензію Юлії Кузьменко на незвичайну історію про шкільне життя — «Вісім днів із життя Бурундука». Чим же життя учня Івася Бондарука може бути незвичайним розповів літературний редактор «Грані-Т» і батько трьох дітей Іван Андрусяк. Зазвичай він регулярно тішить малюків дивовижними віршиками, а цього разу заговорив прозою, ближчою для дітей середнього шкільного віку. І в прозі мова Андрусяка така ж мелодійна, як і у віршах, до того ж не позбавлена сучасних кумедних «словечок». Новий твір – що не зовсім і новий: скорочена версія повісті була опублікована 2010 року в журналі «Барвінок» – несе повчальну місію. Читачі мусять навчитися розрізняти свою і позичену мрію.

 • Василь Голобородько: «Під кущем умивається лапкою зимчик»

  Такої засніженої днини як от сьогодні ніяк не обійтися без рукавички. От блог про сучасну дитячу літературу «Казкарка» і вирішив зігріти читача рецензією Валентини Вздульської про книжечку «Віршів повна рукавичка» Василя Голобородька з ілюстраціями Інги Леві. Це видання заслуговує на увагу хоча б тому, що це певна планка для вітчизняних видавців і споживачів, європейський рівень дитячої книжки. Подібних художньо-поліграфічних досягнень на українському ринку небагато.

 • Розповідь про дитячу приязнь: рецензія на книжку Андрусяка

  Бурундук, тобто Івась Бондарук, сам розповідає про свої пригоди й випробування, про стосунки з батьками й однокласниками і про появу чортика Антипка.

 • Конкурси

 • ІV щорічний регіональний конкурс «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу»

  Детальні умови ІV щорічного регіонального конкурсу «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу»

 • Чути і бачити

 • Сучасна дитяча проза

  У цій серії пропонуємо ознайомитися з новою гранню творчості відомих письменників, які мають стійкий імідж у світі дитячої літератури.

 • Сучасна дитяча поезія

  Буктрейлер на серію «Сучасна дитяча поезія»

 • Серія «Життя видатних дітей»

  Перший в Україні буктрейлер на серію дитячих книг!

 • Катерина Єгорушкіна про книги як інстртрумент комунікації між доросилими та дітьми

  В рамках проекту «Грані і погляд» Катерина Єгорушкіна розповідає про особливості формування дитячої психології, які небезпеки можуть чекати на дитину протягом процесу її психічного становлення, що таке простір фантазії дитини, як відбувається комунікація між світом дитини і світом дорослих і до чого тут книжки.

 • Вірошолюбики. Іван Андрусяк читає вірші Бедрика та Еліота

  25 лютого 2012 року у столичному руському клубі «КультРа» видавництво «Грані-Т» влаштувало дитячі читання.

about/newsabout/news/1785