Завтра, 30 березня 2012 року, літературний світ відзначатиме сторічний ювілей з дня народження українського дитячого письменника Олексія Огульчанського. З такої нагоди видавництво «Грані-Т» перевидало дві повісті автора: «Скарб Солоного лиману» та «Дарунок Кніповича», адже це найкращий подарунок не лише для письменника, а й для юних читачів. Книга Олексія Яковича поповнила видавничу серію «Українська  дитяча класика».

22 березня у Краєзнавчий музей Бердянська з презентацією книжки завітала письменниця Галина Малик, яка є упорядником серії і автором передмови до книги. Відвідувачам презентації надзвичайно сподобався твір земляка, вони охоче слухали про морвіка, камбалячого вовка та інших загадкових героїв книги. Для маленьких читачів твори Огульчанського – цього унікального знавця моря, приморської флори й фауни, який все життя, за його словами, прищеплював дітям «бацилу непосидючості й дослідництва» – стали справжнім відкриттям.

23 березня пані Галина відвідала школу № 16, у якій, до речі, навчається переможниця конкурсу «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу» Говаровська Аліса. З нагоди зустрічі із відомою письменницею до школи запросили найкращих учнів міста, серед яких були також і переможці районного туру конкурсу «Найкращій відгук на сучасну дитячу прозу» Просвірова Таїсія та Фастов Арсеній. Школярі були надзвичайно раді зустрічі з письменницею та намагались дізнатись якомога більше цікавого і корисного про відомого земляка та літературу загалом.

учасник– Малик Галина
 • Перезентації дитячих книжок, Зустрічі у школах
 • 29 березня 2012
 • Про нас пишуть

 • Пригоди від Олексія Огульчанського для сучасних дітей

  Розпочинаємо тиждень із рецензії на класику, а саме на книжку Олексія Огульчанського «Скарб Солоного лиману». Любов Багацька на книжковому порталі «Буквоїд» знайомить читачів із автором повістей «Скарб Солоного лиману» та «Подарунок Кніповича» та з сюжетом самих цих повістей, якими вже не одне десятиліття зачитуються юні шукачі пригод.

 • Тематичне й художнє багатство пригодницьких повістей Олексія Огульчанського для дітей

  На сайті проекту «Краща література юним читачам», або ж КЛЮЧ, що присвячений дитячій літературі в Україні, розмістили ґрунтовну статтю кандидата філологічних наук Ольги Будугай про творчу спадщину Олексія Огульчанського, та збірку повістей «Скарб Солоного лиману». Це видання побачило світ у видавництві «Грані-Т» з ініціативи землячки письменника, сучасної авторки книжок для дітей Галини Малик.

 • Скарби Олексія Огульчанського

  Сто років тому народився прекрасний український письменник, «забувати» якого неправильно, несправедливо і нерозумно – Олексій Якович Огульчанський. З цієї нагоди «Грані-Т» опублікувало повісті автора «Скарб солоного лиману» та «Дарунок Кніповича». Як пише Галина Малик у передмові до книжки, перевидання – «найкращий подарунок письменнику до сторічного ювілею». Але насправді це історії про літні канікули допитливих і непосидючих приазовських хлопців. Читач занурюється у світ дитинства, школи, перших обов’язків, а також моря, тварин і рослин.

 • Щеплення «бацилою непосидючості й дослідництва» від Олексія Огульчанського

  До сторіччя з дня народження українського дитячого письменника Олексія Огульчанського «Грані-Т» перевидали дві повісті автора. Повернення малодоступної сьогодні класики вітчизняної дитліт – це вже неабияка подія в Україні, скупій на подібні видання. Поза тим книжка «Скарб Солоного лиману» заслуговує на увагу читача ще й тому, що ми отримуємо унікальну нагоду перепрочитання класика в сучасному контексті. І з подивом виявляємо, наскільки актуально й суголосно він звучить поза соцреалізмом. Для маленьких читачів твори Огульчанського – цього унікального знавця моря, приморської флори й фауни, який все життя, за його словами, прищеплював дітям «бацилу непосидючості й дослідництва» – можуть стати справжнім відкриттям.

 • Конкурси

 • ІV щорічний регіональний конкурс «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу»

  Детальні умови ІV щорічного регіонального конкурсу «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу»

about/newsabout/news/1697