Коли до рук потрапляє книжка, проілюстрована Анною Сарвірою, відразу розумієш: із героями цієї книжки варто подружитися. Вони добрі, кумедні, винахідливі, домашні, як Мишкові миші із книжки Галини Вдовиченко, й оптимістичні, як незрівнянний пан Мак-Брум із повісті Сіда Флейшмана. Ближче знайомство із художницею підтверджує, що всі ілюстратори схожі на своїх героїв і що з Анною Сарвірою… теж варто подружитися.

Про дитинство

Я дуже вдячна своїм батькам за те, що в дитинстві в мене було багато гарно проілюстрованих книг. Вважаю, що саме з цього і почалося моє захоплення ілюстрацією. Тоді мені здавалося дивовижним, що хтось може так гарно зобразити те, що автор тільки описав словами, і що ці образи так сильно збігаються з тими, які виникали в моїй уяві. Взагалі дуже любила і малювати, і читати. Пам’ятаю, як ми із братом самі вигадували казки і робили до них ілюстрації. Отже, ілюстратором я хотіла стати з дитинства. Я тоді думала: це так круто – намалювати книгу, а потім її читають і розглядають багато людей. Я і зараз дуже радію, коли дізнаюся, що дитині сподобались ілюстрації, що хтось тримає оформлені мною книжки вдома, читає їх своїм дітям. Намалювати книгу – це як створити новий світ, в якому все-все-все – це результат фантазії автора і моєї.

 

Про художників

У мене багато улюблених художників. Дуже подобаються Брейгель Старший, Босх, Ренуар, Моне, Ендрю Уайет, Тьорнер, Яблонська, Марія Примаченко. З ілюстраторів – Геннадій Каліновський, Ребекка Дотремер, Елізабет Цвергер, Анна Лаура Кантоне, Шон Тан і ще багато інших.

Про дитячі книжки

Свою бібліотеку почала збирати ще в дитячі роки. Зізнаюся, не можу пройти повз відділ дитячої літератури. Інколи запросто можу провести там кілька годин, особливо, якщо знаходжу книги улюблених ілюстраторів. Для мене це натхнення і поштовх малювати краще. Дуже подобається, коли в книзі не тільки гарні малюнки, але й цікава верстка, шрифти, хороший папір і ще купа дрібних деталей, які на перший погляд не дуже важливі, але їх поєднання робить книгу ідеальною. Для дитини такі деталі дуже важливі: її сприйняття відрізняється від сприйняття дорослого: вона може не запам’ятати самі ілюстрації, але все життя згадувати цікаво намальовану буквицю. Тож на художнику дитячої книги лежить відповідальність за виховання естетичного смаку в маленьких читачів.

 Про натхнення

Натхнення приносять нові яскраві враження. Це може бути подорож, нове кіно або краще мультфільм, нова книжка, зустріч із друзями. Взагалі дуже допомагає перегляд нових книжок або похід на виставку. Відразу ж хочеться малювати ще краще. Але іноді треба малювати і без натхнення – не завжди є така можливість сидіти і чекати. Такі ілюстрації малюю механічно, іноді повторюючись, і мені здається, що це всім помітно. Але буває, що малюнок починає подобатися і натхнення приходить безпосередньо під час роботи.

Про процес малювання

Малюю довго. Найбільше часу забирають роздуми і пошук композиції, кольору, форми. Важко працювати, коли навколо галасно і людно. Але іноді під час роботи включаю музику, щось легке – джаз або блюз. Малювати люблю наодинці, і дуже не подобається, якщо хтось бачить незакінчені роботи. Майже кожна нова робота стає найулюбленішою, але з часом це минає. Коли дивлюся на старі роботи – завжди знаходжу недоліки, які не помічала під час створення.

Про родзинки

Кожна нова книга відрізняється від попередніх. Підхід до кожної книжки потрібно шукати окремо. Це зумовлюється і стилем автора, і характерами героїв. Напевно, найважча частина роботи – знайти стиль книги. Відштовхуючись від нього, робити самі ілюстрації вже набагато легше. Наприклад, у «Чарівній фермі пана Мак-Брума» Сіда Флейшмана якось відразу захотілося вставити в ілюстрації слова, вирізані з журналів. Я собі уявила, як діти Мак-Брума й самі вирізають ці літери, щоб написати назву ферми або викласти свої імена. Працюючи над «Мишковими мишами» Галини Вдовиченко, я уявляла, як миші листуються на шпалерах – бо де ж їм ще писати?

Про фарби

Люблю акварельні фарби і їх використовую найчастіше. Більше за все подобається, що акварель може бути дуже різною, завдяки чому часом виникають несподівані ефекти. Вважаю, що акварельні фарби – одні з найскладніших для опанування, ними легко зіпсувати роботу. Дуже прикро, коли перемальовувати потрібно вже майже готову ілюстрацію, але це також і цінний досвід. Є багато секретів, які приходять із досвідом, і мені ще є чому вчитися.

Про кольори

З дитинства любила синій і зелений кольори, а червоний не подобався взагалі. Але це ніяк не впливає на використання їх в ілюстрації. Кольори в книзі мають передавати її настрій і стиль, я вважаю, що для досягнення цього можна використовувати, у принципі, будь-які кольори. А чи вдало це виглядає, залежить від майстерності самого художника. Звісно, легше намалювати яскраву ілюстрацію – вона привертає більше уваги і виглядає більш дитячою. Але, наприклад, моєю улюбленою книгою в дитинстві була «Мері Поппінс» із чорно-білими ілюстраціями.

Про дизайн

Мені здається, що великою проблемою дитячих книг є верстка і шрифти. Неодноразово бачила книги, в яких чудові ілюстрації були спотворені жахливою версткою. Особливо страждають обкладинки. В ідеалі було б добре, якби для назви книги створювався окремий шрифт, який органічно поєднувався б із обкладинкою, а шрифт, колір і розміщення тексту в самій книзі не сперечались би з ілюстрацією. Маю сказати, що мені з версткою книг пощастило, і я дуже задоволена, як поєднані текст та ілюстрації в тих же «Мишкових мишах» чи «Чарівній фермі пана Мак-Брума».

Про сіль

Працюючи над обкладинкою «Чарівної ферми пана Мак-Брума», я згадала про секрет із сіллю, який мені свого часу показала подруга в інституті. Сіль взаємодіє з фарбою – і дає досить несподіваний ефект. Переконатися у цьому можна, поглянувши на зелене тло обкладинки. Коли навчалися, використовували багато різних фішок – і папір чаєм тонували, і фарби зубною щіткою розбризкували. Чесно кажучи, тоді було більше часу на експерименти, зараз використовую переважно ті методи, до яких звикла.

Про дітей

Працювати з дітьми дуже цікаво. В них ще немає тих знань і тих обмежень, які є у дорослих, і з точки зору творчості це велика перевага. Тому, навчаючи малюванню, дітей потрібно коректувати і підштовхувати у потрібному напрямку, але не обмежувати. З іншого боку і самі діти, їх роботи надихають і дають творчій поштовх. Для мене робота з дітьми – це і заряд енергії, і досвід: подивитися, що їх цікавить, як вони сприймають зображення й усілякі деталі. Щодо ілюстрацій – звісно ж, усім не догодити. Все ж таки я орієнтуюся на свій смак. Але, малюючи книгу, намагаюся поставити себе на місце дитини, згадати, що подобалось мені в їхньому віці, які ілюстрації цікавили, а які ні.

Про Мак-Брума

Ой, Мак-Брум – він найкращий. Із задоволенням читала книжку і захоплювалася його оптимізмом, стосунками з дітьми і вмінням усі труднощі сприймати сміливо, боротися з ними всією родиною. Коли читала, відразу ж уявила такого собі вусатого дядька, хитрого, але чесного, і, звісно ж, рудого. Обов’язковими вважаю вуса (він просто має в них хитро усміхатися!), а ще солом’яний капелюх, який Мак-Брум носить постійно. Мені ця книга запам’яталася і великою кількістю дітей, яких потрібно було намалювати. Тут я отримала величезне задоволення, придумуючи образ кожної дитини, її характер, міміку.

Про мишей

Миші стали вже добрими знайомими, я досить довго працювала над книгою «Мишкові миші» Галини Вдовиченко і пам’ятаю, що наприкінці могла кожну мишу із закритими очима намалювати. Галина Вдовиченко створила дуже виразні образи, й одним із моїх найулюбленіших моментів роботи над книгою було промальовування мишей, їхнього одягу й усіляких дрібниць на кшталт гітар або прикрас. За це люблю Олька, автор придумала йому дуже яскравий костюм, такий собі мишачий «Рембо», тому, коли малювала книгу, не могла дочекатися, коли вже він з’явиться на її сторінках. А по характеру подобається Мишкова – ось у кого треба повчитися впевненості у собі та широті поглядів! Зараз пробую малювати продовження «Мишкових мишей». Розкрию невеличку таємницю – сюжет дуже кумедний, а миші стали справжніми зірками!

 

Про речі навколо

У принципі, для роботи багато не потрібно. Обов’язково тримаю поруч улюбленні книжки – для натхнення і підняття настрою. Взагалі красиві речі надихають, тому часто в нагоді стає інтернет. Це раніше потрібно було йти в бібліотеку, шукати фотографії в журналах, а зараз гарні речі і пейзажі завжди під рукою. На столі постійно купа паперу – художник має не боятися його зіпсувати, а я псую його чимало. І, звісно ж, безліч олівців і фарб. Зізнаюся, що в розпалі роботи над книгою в мене на столі панує безлад. Але це – щоб все було під рукою. І на останок чай – без чаю працювати неможливо.

Про сережки

Кульчики побачила у знайомої, саме вона і дала мені першу пару нерозфарбованих сережок, щоб я спробувала їм надати кольору. Нагадаю, що ліпляться сережки з керамопластику, який не потребує випікання, а потім розфарбовуються і закріплюються лаком. Я захопилася, почала ліпити, не стримуючи фантазію, пташок, рибок, є вже навіть русалки. Думала на продаж ліпити – але виявилося, що розлучитися із сережками для мене дуже важко – кожна пара улюблена й унікальна, тож всі сережки залишила собі. Єдине виключення – іноді дарую їх подругам.

Про затишок

Душевний спокій приносить задоволення від виконаної роботи. Коли бачиш результат багатомісячної праці і він тебе задовольняє – це найкращий подарунок. Найкращий день для мене – це коли я встаю рано і встигаю зробити все заплановане, тоді ввечері немає докорів сумління і невдоволення собою. Люблю працювати наодинці, коли ніхто і ніщо не відволікає, люблю слухати хорошу музику і пити чай, готувати вечерю і дивитися гарні фільми, знати що в рідних і близьких все добре і що цей день не пройшов дарма, люблю малювати або ліпити щось для свого задоволення, а не на замовлення.

Про плани

Насправді в мене є декілька проектів, які я почала робити вже досить давно, але все не маю часу їх закінчити, крім того, пробую ілюструвати продовження «Мишкових мишей» і дуже хочу зробити гарну книжку. Також мрію більше подорожувати і спілкуватися з цікавими людьми, бо досить багато часу проводжу за роботою. Хочу спробувати зробити арт-книгу – це досить цікавий напрямок в сучасному мистецтві. А ще хотілося б нарешті розфарбувати сережки, які я виліпила досить давно. Насправді планів дуже багато, тому найголовнішим, напевно, є бажання стати організованішою, хоча професія не дозволяє.

Про мрії

Ой, насправді хотілося б намалювати купу книжок, і цей список постійно поповнюється. Вже давно мрію проілюструвати «Карлика Носа», в мене навіть ескізи вже є. Також хотілося б проілюструвати щось серйозніше і доросліше. Мрію колись зробити дитячу поп-ап книжку – це така книга, кожен розворот якої – об’ємна паперова композиція. Тож мрій і планів досить багато, залишилось знайти час та сили.

Підготувала Тетяна Терен

Сарвіра Анна Художниця
 • Інтерв'ю, Художній смак – на старт!, Перезентації дитячих книжок
 • 22 лютого 2012
 • Пов`язані матеріали

 • Як Леся Воронина приймала маленьких і великих сміливців до ТТБ

  4 серпня на літній сцені столичного Маріїнського парку дитяча письменниця Леся Воронина, авторка  відомих історій про Хлюся і Нямликів, презентувала новинку «Граней-Т» – збірку повістей «Таємне Товариство Боягузів та Брехунів». На презентацію завітали не лише маленькі та дорослі відчайдухи, які не побоялися спеки (звісно, це була чергова витівка підступних синьомордів), але й найближча подруга Лесі Ворониної, її колеґа Ірен Роздобудько, бард Ігор Жук та художник-ілюстратор книжки Володимир Штанко.

 • Катерина Булах презентувала в Донецьку свою книгу

  12 травня у Донецьку у клубі-магазині «Птичкин дом» відбулася презентація книги Катерини Булах «День кота» за участі автора.

 • На презентації «Арсена» Ірен Роздобудько подарували іменні кеди

  4 листопада у столичному сімейному творчому центрі «Tri:» письменниця Ірен Роздобудько презентувала свою першу книгу для підлітків «Арсен».

 • Лана Світанкова навчила малечу готувати кучеряві канапки і молочні коктейлі

  21 квітня видавництво «Грані-Т» спільно з мережею родинних ресторанів «Борщ» та компанією «КЛО» презентували першу в Україні кулінарну книжку для дітей «Солька і кухар Тара-пата». Юні кулінари і їхні батьки готували, смакували, розгадували «їстівні» загадки, а ще перебирали зелень і квасолю.

 • Учасники літературної студії «Радосинь» познайомилися із книжками Дмитра Чередниченка

  19 квітня в Будинку письменника відбулося чергове засідання літературної студії «Радосинь». Ось уже 20 років керівником студії, з якої вийшло чимало українських авторів, є відомий письменник, перекладач Дмитро Чередниченко.

 • Рятування Вертихвоста і народження еко-ялинки

  На Водохреща письменниця Валентина Вздульська і художниця Надія Каламєєць презентували малечі еко-казку про лиса Вертихвоста

 • Зустріч Наталки Малетич з юними тернополянами

  22 березня до Тернополя завітали видавництво «Грані-Т» та львівська письменниця Наталка Малетич з презентацією книжки «Про Зайчика-Забудька та інші історії».

 • Леся Воронина: «Мою книжку можна було б назвати «Товариство відважних боягузів та чесних брехунів»

  Ви помітили, що цієї осені на вулицях з’явилось багато дивних незнайомців. А чи знаєте, що серед них можуть ховатись синьоморди? Про те, як розпізнати їх серед звичайних містян та боротися зі своїми страхами розповіла в інтерв’ю «Граням-Т» письменниця Леся Воронина.

 • Скарб у подарунок від Олексія Огульчанського

  Завтра, 30 березня 2012 року, літературний світ відзначатиме сторічний ювілей з дня народження українського дитячого письменника Олексія Огульчанського. З такої нагоди видавництво «Грані-Т» перевидало дві повісті автора: «Скарб Солоного лиману» та «Дарунок Кніповича», адже це найкращий подарунок не лише для письменника, а й для юних читачів. Книга Олексія Яковича поповнила видавничу серію «Українська дитяча класика».

 • Володимир Єрмоленко: «Найбільше мене цікавить множинна іпостастність Беньяміна»

  Тексти, теми, образи, метафори німецького інтелектуала Вальтера Беньяміна дуже складно означити. Філософ, критик, есеїст, перекладач – «він сам був уособленням тієї реальності, в якій жив: реальності розірваної, шизофренічної, уривчастої, а тому, не прагнучи звести її до якоїсь системи, він прагнув давати слово кожному з маленьких фраґментів розірваного життя»...

 • Тиждень дитячого читання з учнями ЗОШ № 21

  У рамках проекту «Всеукраїнський тиждень дитячого читання» 23 березня у Львівській міській бібліотеці № 13 відбулася зустріч сучасного українського письменника Андрія Бачинського з учнями четвертого класу загальноосвітньої школи № 21.

 • Марія Микицей: «Коли пишу для дітей, маю знову ставати дитиною»

  Нарешті за вікном літо і кожен планує свій відпочинок, як може і хоче. Однак не варто забувати, що найкращий відпочинок позбавлений всього того, що напружувало протягом цілого року. Для тих, хто втомився від роботи та гамору міста, найкращим буде відпочинок на природі разом із сім’єю. Саме про такий відпочинок і розповіла у новій книжці «Граней-Т» письменниця Марія Микицей. Вона відчинила двері «Будинку, який умів розмовляти» і гостинно запрошує до нього всіх, хто прагне найкращого родинного відпочинку. Про улюблений відпочинок, досвід писання для дітей, дитячі першовідкриття та найкращі книги письменниця розповіла в ексклюзивному інтерв’ю «Граням-Т». 

 • «Грані-Т» взяли участь у святкуванні Днів Володимира Свідзінського

  13-14 жовтня в місті Кам´янець-Подільський відбулися урочистості з нагоди вже традиційних для подільського краю жовтневих Днів Володимира Свідзінського.

 • Олесь Ільченко: «В кожного письменника є свій улюблений час»

  Він починав, як непересічний поет і перекладач, із власною інтонацією та шармом. Потім Олесь несподівано для своїх шанувальників опублікував роман «Місто з химерами» (Київ: Грані-Т, 2009) про добу архітектора Городецького, котрий за версією журналу «Кореспондент» став однією з кращих книг року. Але найменшим читачам відомий інший Ільченко - автор близько п´ятнадцяти дитячих книг. Нещодавно письменник опублікував чергову книгу - «Моя кохана К´яра» (у тих же «Грані-Т»), що викликала низку суперечливих читацьких відгуків. Не дивно, адже письменник звернув свій погляд на патологію в людських стосунках, зокрема... на збочення.

 • Презентували книгу Андрія Будяка «Неболейка»

  25 травня відбулася презентація книги Андрія Будяка «Неболейка», що вийшла друком у видавництві «Грані-Т».

 • Надія Дойчева-Бут: «У дитячій ілюстрації можна абсолютно розслабитися, дозволити собі повний ґротеск»

  Перше враження від книжки для дітей – це зазвичай враження від ілюстрацій. Якщо одного разу до рук дитини потрапила книжка з ілюстраціями Надії Дойчевої-Бут, то надалі вона проситиме батьків купити їй нову з такими незвичними, ніжними, «пухнастими» і дуже впізнаними малюнками.

 • Катерина Єгорушкіна презентувала серію «Книготерапія»

  Катерина Єгорушкіна, дитячий казко- і книготерапевт, презентувала серію «Книготерапія» видавництва «Грані-Т» у львівській книгарні «Є». Також вона провела із дітьми сеанс терапії, протягом якого кожна дитина могла створити свого власного метелика.

 • Відбувся Online Чат із Іваном Андрусяком

  Сьогодні, 2 лютого, з 12:00 по 12:30 на порталі «Буквоїд» відбувався чат із письменником Іваном Андрусяком.

 • Відбулася презентація серії «Книготерапія»

  1 червня о 14:00 на Дитячому майданчику Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» (м. Київ, вул. Лаврська, 12) відбулася презентація серії книг видавництва «Грані-Т» – «Книготерапія».

 • «Актуальне інтерв'ю» зі Степаном Процюком вже на сайті

  На нашому сайті з'явилося нове «Актуальне інтерв'ю». На питання відповідав відомий український письменник Степан Процюк, автор трилогії про Марійку та Костика, а також книги про життя видатних дітей.

 • Презентація «Снів Ганса Християна»

  19 травня о 18:00 у книгарні «Є» (що по вул. Лисенка, 3) відбулася презентація книги видавництва «Грані-Т» «Сни Ганса Християна».

 • «Актуальне інтерв'ю» з подружжям Лапікурів

  На нашому сайті з'явилося нове «Актуальне інтерв'ю». На питання відповідало подружжя Лапікурів, Валерій та Наталя, письменників, авторів книги Валерій i Наталя Лапікури Про Григорія Сковороду, Жана Анрі Фабра, Петра Котляревського, Івана Кожедуба, Михайла Остроградського.

 • Презентація «Мишки Зіти» у Посольстві Литви

  15 квітня о 17:00 у Посольстві Литовської Республіки в Україні (що по вул. Буслівська, 21) відбудеться презентація книги Вітаутаса В. Ландсбергіса «Мишка Зіта».

 • Спілкуємось з авторами!

  Від сьогодні на сайті видавництва «Грані-Т» з’явилася нова рубрика «Інтерв’ю».

 • Андрей Хадановіч: «Вкрай бракує хорошої літератури для дітлахів-хуліганів...»

  Нещодавно ми писали про зустріч з білоруським письменником Андреєм Хадановичем і презентацію його книги для дітей «Таткові нотатки», що вийшла у серії «Дитяча іронічна поезія». Пропонуємо вам ексклюзивне інтерв'ю з автором.

 • Презентація «Курсу юного антиквара»

  2 квітня, в Міжнародний день дитячої книги, у читальному залі Дитячої бібліотеки ім. Гайдара (Одеса) відбулась презентація книги одеського автора Олександра Макарова – «Курс юного антиквара».

 • Неля Ваховська: «Мене приваблює суспільно-критичний потенціал німецької літератури»

  Нещодавно видавництво «Грані-Т» за підтримки Ґете-Інституту в Україні оприлюднило антологію сучасної німецької літератури 90-х «Вертиголов та інші політичні тварини». Книга є не лише яскравою візитівкою сучасної німецької літератури – літератури після падіння Берлінського муру, а й цікавою підставою для порівняння німецького й українського літературних процесів у добу розгортання посткомуністичних трансформацій. Ці та інші теми ми обговорюємо з літературознавцем-германістом, перекладачем, співупорядником антології «Вертиголов та інші політичні тварини» пані Нелею Ваховською.

 • Відбулась презентація книги Грицька Чубая «Скоромовка не для вовка»

  23 грудня о 16:00 у Львові, в МО «Дзиґа», що по вул. Вірменська, 35, пройшла презентація книги Грицька Чубая «Скоромовка не для вовка».

 • Марина Аромштам: «Кому цікава книга, того я і вважаю своїм читачем»

  Російська письменниця й педагог Марина Аромштам в ексклюзивному інтерв’ю «Граням-Т» розповіла про літературу для дітей і літературу про дітей, імідж письменниці-вчительки, високі помилки, сучасних дітей, українські корені, помаранчевий відтінок і легкий доторк мови.

 • «Книжковий жовтень» відбувся

  4 листопада у прес-центрі «Главред-медіа» (вул. Стрітенська, 2/8) відбувся «Книжковий жовтень» — чергова зустріч у рамках «Книжкових сезонів».

 • Міла Іванцова: «Хочу до дрібниць уявляти те, про що пишу»

  Цьогоріч видавництво «Грані-Т» подарувало своїм шанувальникам нову книжкову серію «Дівчата зі спорту», в рамках якої з’явилися книги Олеся Ільченка, Лесі Ворониної та Міли Іванцової. Як виник задум повісті «Заради мрії» про легкоатлетку, бронзову призерку XXVII Олімпійських ігор Олену Говорову, які стереотипи вдалося подолати під час її написання, про письменницький дар передбачення і майбутні книжки, присвячені спортсменам-переможцям, — ексклюзивно в інтерв’ю «Граням-Т» розповіла письменниця Міла Іванцова.

 • «Книжковий жовтень»

  4 листопада у прес-центрі «Главред-медіа» (вул. Стрітенська, 2/8) відбудеться «Книжковий жовтень» — чергова зустріч у рамках «Книжкових сезонів».

 • Леонід Сорока: «Поезія — такий вітамін, без якого складно уявити духовне здоров’я особистості»

  Видавництво «Грані-Т» представляє свою чергову новинку — збірку віршів  «Кишеньковий дракон» російського поета Леоніда Сороки, який народився в Києві, а нині мешкає в Ізраїлі. Пропонуємо ближче познайомитися з автором цієї чарівної книжечки, який в інтерв’ю «Граням-Т» розповів про враження від українського видання, дитячу іронію, переклади «туди і назад», а також про людей, які пов’язують його з Україною.

 • Презентація нової серії «Українська майстерня фантастики»

  12 вересня 2008 року в місті Харкові  відбулася презентація нової серії літератури фантастичного змісту під назвою «Українська майстерня фантастики»

 • Дмитро Антонюк: «Українцям бракує інформації про те, що вони мають»

  Новинка «Граней-Т» «155 польських замків і резиденцій в Україні (частина І)» зовсім невипадково з’явилася друком незадовго до Різдвяних свят. Цей путівник стане в нагоді тим, хто заздалегідь готується до свого зимового відпочинку. Допоможуть їм у цій відповідальній справі й поради упорядника книжки, затятого мандролюба Дмитра Антонюка, який в інтерв’ю «Граням-Т» розповів про роботу над виданням, стан українських архітектурних скарбів, головні правила мандрівника і про те, де можна відпочити закоханим, де гарно провести час із родиною, а де — поповнити запаси адреналіну.

 • Презентація книжки «Зросла собі квітка»

  30 вересня відбулася презентація книжки казок та віршів «Зросла собі квітка» з ілюстраціями київського художника Романа Єненка (1971-2006), видана у київському видавництві «Грані-Т».

 • Олександр Євтушенко: «Рок-музика – це прагнення свободи»

  Цьогоріч серія «Граней-Т» «De profundis» поповнилася музичною книжкою Олександра Євтушенка «Україна in Rock». В інтерв’ю «Граням-Т» відомий музичний журналіст розповів про те, як реагують на критику українські музиканти, музичні відкриття та розчарування, «ящик для ідіотів», можливості всюдипроникного Інтернету та культурний раціон сучасної дитини.

 • Презентація нових проектів дитячої літератури видавництва «Грані-Т»

  На стенді «Граней-Т» відбулися автограф-сесії відомих українських письменників: Ірен Роздобудько, Лесі Ворониної, Лариси Денисенко, Олександра Дерманського, Олеся Ільченка, Євгенії Кононенко, Любка Дереша та ін.

 • Марина Павленко: «Де та лінія, котра визначає межу між дитинством і дорослістю в кожній людині?»

  На порталі «Погляд» з’явилося інтерв’ю Лілії Демидюк з авторкою «Граней-Т» Мариною Павленко. Подаємо фраґменти цієї розмови і на нашому сайті.

 • Презентували «Таткові нотатки»

  15 вересня у Музеї літератури видавництво «Грані-Т» презентувало книгу із серії «Дитяча іронічна поезія»«Таткові нотатки». На презентації, окрім представників видавництва, був присутній і сам автор - Андрей Хадановіч власною персоною. А також Іван Андрусяк, який переклав «Таткові нотатки» на українську.

 • Галина Ткачук: «Фантастика споконвіку є частиною реального життя»

  Нещодавно в серії «Сучасна дитяча проза» вийшла повість молодої письменниці Галини Ткачук «Вікно до собаки», яка здобула першу премію на конкурсі «Золотий лелека». В інтерв’ю «Граням-Т» пані Галина розповіла про те, як до неї приходять історії, чому дітям потрібна віра у фантастичне і на що слід зважати, коли пишеш для сучасних дітей.

 • Тернопільські школярі зустрілися із «Гранями-Т»

  9 листопада, в День української мови та писемності до тернопільських школярів завітали видавництво «Грані-Т» та львівська письменниця Наталка Малетич із презентацією книги «Про Зайчика-Забудька та інші історії».

 • «Всеукраїнський тиждень дитячого читання» з Андрієм Бачинським

  22 березня в Львівській міській бібліотеці № 13 в рамках проекту «Всеукраїнський тиждень дитячого читання» відбулася презентація книжок українського сучасного письменника Андрія Бачинського.

 • Іван Андрусяк: «В есеїстиці письменник не може «сховатися» за своїми героями»

  Чому Олесь Гончар не сприйняв творчість поетів із літугруповання «Нова деґенерація», чим есей відрізняється від роману, як обираються твори для перекладу і що спонукає автора дорослих книжок почати творити для дітей? Про все це поет, есеїст, перекладач, автор дитячих бестселерів Іван Андрусяк розповів журналістці Тетяні Кроп.

 • Видавництво «Грані-Т» зустрілося з учнями Івано-Франківської школи № 3

  Нещодавно видавництво «Грані-Т» завітало до Івано-Франківської загальноосвітньої школи № 3, аби поспілкуватися з допитливими учнями 5-В класу і познайомити їх із найпопулярнішими видавничими книжковими серіями та літературними героями.

 • Ольга Лагутенко: «Мистецтво не має бути одноманітним»

  Доктор мистецтвознавства Ольга Лагутенко говорить про злети й падіння української графіки в ХХ столітті та перспективи сьогодні.

 • Олесь Ільченко: «В Україну не тяжко повертатися. Тяжко бачити, що нічого не змінюється» (ФОТО)

  1 червня у Літературно-меморіальному музеї-квартирі Павла Тичини відбувся творчий вечір Олеся Ільченка, який ось уже близько року мешкає в Женеві. Письменник читав нові есеї і поезії, а також відповідав на запитання читачів, які стосувалися творчості та життя за кордоном, європейської передбачуваності, товариства ім. Карла Ліннея, швейцарської зими, корупції, молока, і, звісно, здобутків і втрат Києва. Модерувала вечір журналіст Валентина Клименко.

 • Другокласники Івано-Франківська познайомилися ближче із «Гранями-Т»

  Нещодавно відбулася зустріч із другокласниками школи № 5, що в м. Івано-Франківськ. Дітлахи із задоволенням слухали вірші із книг серії «Сучасна дитяча поезія», «Три казочки у в'язочку» та читали інші вподобані книжечки «Грані-Т». Найбільше привернула увагу розмальовка з казочками «Горобець-молодець».  

 • Євген Положій: «Футбол все менше стає спортом»

  Спеціально для українського видання антології «Тотальний футбол», яку нещодавно здали до друку «Грані-Т», письменник Євген Положій написав про футбольний Київ, а точніше, про київські каштани, магічні слова «Динамо» (Київ)»,  головні ворота столиці, київських тренерів та уболівальниць. Про все це зовсім скоро можна буде прочитати у книжці і почути на презентаціях збірки, а сьогодні Євген Положій розповідає читачам «Граней-Т» про своє ставлення до футболу та очікування від «Євро-2012».

 • «Грані-Т» і Наталія Пуряєва розповідають про віру і любов

  Символічно, що в святкові, різдвяні дні популярна серія «Життя видатних дітей» видавництва «Грані-Т» поповнилася саме цією книжкою. Тому що мова в ній іде про одне з найглибших і найважливіших для людини понять – про віру. І, ясна річ, про тих великих особистостей, духовний приклад яких дуже багато означає для людства.

 • Марися Рудська провела майстер-клас із малювання кишенькового дракона

  11 січня художниця «Граней-Т» Марися Рудська провела майстер-клас для учнів столичного Європейського колеґіуму. Відтепер вихованці цього навчального закладу не лише знають, як відбувається ілюстрування книжки, але й уміють малювати справжніх кишенькових драконів.

 • Сергій Жадан: «На стадіоні справжніх почуттів іноді більше, ніж у повсякденному житті»

  В середині травня напередодні чемпіонату Європи з футболу у видавництві «Грані-Т» вийде книжка «Тотальний футбол» з есеями чотирьох українських та чотирьох польських письменників. «Грані-Т» починають знайомити Вас з українським авторами, які спеціально для цієї збірки написали не стільки про футбол, скільки про те, що лишається поза Грою. Першим про своє ставлення до футболу, національної футбольної збірної, автографи улюблених футболістів та очікування від «Євро-2012» розповідає упорядник антології Сергій Жадан.

 • 12 січня «Грані-Т» завітало до Тернопільської загальноосвітньої школи № 20

  Представник видавництва Мельник Тетяна зустрілась із учнями 3-4 класів цього навчального закладу. Під час зустрічі школярі мали можливість ознайомитися з різноманітними книжковими серіями, які побачили світ у нашому видавництві, зокрема із «Дитячою іронічною поезією», «Казками народів світу», «Сучасна дитяча проза», «Книготерапією» та ін.

 • Іван Андрусяк розповів вихованцям школи-інтернату № 5 про Чакалку і родину Бабаїв

  13 грудня, напередодні Щедрого вечора, письменник Іван Андрусяк відвідав Київську школу-інтернат для сліпих дітей № 5 ім. Я. Батюка. Автор «Граней-Т» познайомив дітей із м’якими та пухнастими героями своїх дитячих книжок і, звісно, прочитав кілька капосних віршів.

 • Андрій Бачинський: «Таємничого навколо нас набагато більше, ніж зрозумілого»

  Пишучи книжки, Андрій Бачинський не лише знайомить допитливих читачів із неймовірними пригодами Остапа і Даринки, але в такий спосіб ще й виховує власних дітей. В інтерв’ю «Граням-Т» автор також розповів про те, якому відпочинку віддають перевагу в родині Бачинських, чому важливо розвивати віру дитини в загадкове, якою є участь Остапа і Даринки у творенні батькових книжок, як зацікавити дітей історією і хто стане героєм наступної книжки Андрія Бачинського.

 • Книжка, яку приготували Лана Світанкова та Оксана Лущевська

  Завжди цікаво брати до рук книжку, авторами якої є дві людини. Відразу ж у читача виникають запитання: як можна писати книжку в чотири руки? хто набирав текст, а хто вигадував сюжет? У книжки «Солька і кухар Тара-пата», яка ось-ось з’явитися у видавництві «Грані-Т» і на яку з нетерпінням чекають усі книжкові ласуни і ласунки, теж два автори – журналіст, блоґер, кулінар Лана Світанкова та письменниця Оксана Лущевська. Кому належала ідея цієї смачнючої книжки, хто тестував рецепти, хто фантазував, а хто не відходив від кулінарних приписів – відповіді на всі ці запитання та ще на купу інших відшукаєте в інтерв’ю з Ланою та Оксаною.

 • Анна Сарвіра намалювала разом з учнями школи-садочка «Золоче School» рудих дітлахів пана Мак-Брума

  19 січня художниця Анна Сарвіра влаштувала у приватній школі-садочку «Золоче School» попередню художню презентацію книжки, яка ось-ось має з’явитися у видавництві «Грані-Т», – «Чарівної ферми пана Мак-Брума» Сіда Флейшмана.

 • Перекладач «Чарівної ферми пана Мак-Брума» Микита Яровий: «Я смакував мовою і стилем Сіда Флейшмана»

  «Чарівна ферма пана Мак-Брума» – це напрочуд весела повість про великого оптиміста – найбільшого з усіх, якого ви тільки могли зустріти! І до того ж, неабиякого «багатія» – адже пан Мак-Брум має дружину та одинадцятеро дітлахів. Про цю дружну сімейку ми вже розповідали і неодноразово малювали разом із дітлахами на майстер-класах, влаштованих видавництвом «Грані-Т» спільно з художницею Анною Сарвірою. Маємо певність, що цих рудих макбруменят ви вже запам’ятали, тож тепер знайомтеся з дружніми «граненятами», які працювали над створенням книжки. Своїми враженнями від роботи над «Чарівною фермою» на сторінках нашого сайту вже встигла поділитись художниця Анна Сарвіра. Тепер черга перекладача Микити Ярового, який не лише зробив повість доступною для українських дітлахів, а й брав безпосередню участь у веденні перемовин з аґентом Сіда Флейшмана.

 • Катерина Єгорушкіна поділилася зі свідомими батьками алгоритмом написання терапевтичної казки

  21 січня у столичному руському клубі «КультРа» відбулося чергове засідання Медичного клубу громадської організації «Свідомо». На ньому авторка «Граней-Т», психолог Катерина Єгорушкіна розповіла свідомим батькам, бабусям і майбутнім мамам про те, якими бувають терапевтичні казки, чому книжки корисніші за телебачення, і допомогла кожному створити власну авторську лікувальну казку.

 • Зайчик-Забудько завітав до учнів Львова

  Учора у львівській СШ № 75 ім. Лесі Українки відбулася зустріч з відомою українською письменницею Наталкою Малетич. Авторка презентувала свою книгу «Про Зайчика-Забудька та інші історії».

 • «Захід-Схід» знайомить з письменницею Оксаною Лущевською та її книгою із серії «Життя видатних дітей»

  Мистецько-літературний портал опублікував інтерв’ю Наталки Малетич з молодою авторкою Оксаною Лущевською про вибір і правдивість історій з життя видатних дітей. Письменниця вирішила розповісти школярам про дитинство відомого мореплавця Христофора Колумба; вченого-натураліста Чарльза Дарвіна; видавця, який першим створив книжечки спеціально для дітей – Джона Ньюбері; українську письменницю, авторку лібрето до відомих дитячих опер «Коза-Дереза» і «Пан Коцький» Дніпрову Чайку та американську журналістку і письменницю, яка першою з американців була удостоєна Нобелівської премії, – Перл Сайденстрікер Бак.

 • Сергій Пантюк: «До нас у вікно зазирнула Зима…»

  Нещодавно у середній школі № 227 ім. Н. Н. Громова відбулася зустріч з письменником Сергієм Пантюком. Учні 6-7 класів із захопленням слухали його «Неслухняників», а потім ставили свої капосні запитання.

 • Наталія Пуряєва: «Всі мої герої – максималісти-романтики»

  Нещодавно популярна серія видавництва «Грані-Т» «Життя видатних дітей» поповнилася книжкою Наталії Пуряєвої про Омеляна Ковча, Івана Павла ІІ, Олександра Меня, Далай-ламу ХІV та Валерія Марченка. Всіх героїв цієї книжки, на переконання авторки, об’єднує жива віра в Бога, внутрішня «настанова жити згідно з Божими заповідями, насамперед заповідями любові». В інтерв’ю «Граням-Т» Наталія Пуряєва розповіла про джерела, з яких вона брала матеріал для оповідань, героїв свого дитинства, відповідальність дитини до самої себе і наступну книжку – про дитинство видатних дітей видатних батьків.

 • На презентації «волошкових» книжок слухали котячі вірші, їли котячі цукерки і малювали панну Волошку

  28 січня у руському клубі «КультРа» відбулася презентація двох «волошкових» книжок видавництва «Грані-Т»: повісті «Любов коня Домінікаса» литовського письменника Вітаутаса Ландсберґіса та повісті в оповіданнях «Чого Волошка запишалася» Дмитра Чередниченка.

 • Дмитро Чередниченко: «Головне – не проґавити отого цікавенного зайчика, що сидить за кущиком і чекає

  Нещодавно у видавництві «Грані-Т» побачила світ нова книжка «Чого Волошка запишалась» про пухнастого друга людини, а точніше подругу – кицю Волошку з роду срібно-блакитних лісових мисливців, чим вона трішки пишається. Про її пригоди та про пошуки зайчика, які спонукають жити, в інтерв’ю «Граням-Т» розповів автор – відомий письменник, перекладач, патріарх української дитячої літератури Дмитро Чередниченко.

 • «Прозайчик» Іван Андрусяк презентував справжню «бурундучачу» книжку

  «Я все життя писав про зайчиків, у цій книжці я виступив у ролі прозайчика, тобто прозаїка. У ній теж є зайчики, але бурундуки головніші», – так розпочав затишну, родинну і дуже сонячну презентацію своєї нової повісті, що вийшла у серії «Книготерапія», «Вісім днів із життя Бурундука» улюбленець дітлахів, поет, прозаїк, літредактор «Граней-Т» Іван Андрусяк. Презентація відбулася 17 березня у столичному клубі «КультРа».

 • Казкотерапія та гармонійний розвиток вашої дитини

  Не дарма М. Реріх називав казку «шифром людської душі», а Кларіса Пінкола Естес зазначала: «У казках є засоби, які можуть виправити чи відродити будь-яку втрачену душевну пружину». Адже саме казка в тій чи іншій формі супроводжує людину впродовж усього життя, допомагає її успішній соціалізації і ефективному засвоєнню життєвих уроків. Казкотерапевт Катерина Єгорушкіна ексклюзивно для читачів «Граней-Т» розповідає про лікувальні властивості казок.

 • Острівець науки, затишку і порядку професора Леоніда Ушкалова

  Для тих, хто не зміг потрапити 3 лютого на літературну дискусію «Плоди читання», пропонуємо друковану версію відповідей професора Леоніда Ушкалова, автора книги «Від бароко до постмодерну», на запитання читачів про «Мою Шевченківську енциклопедію», літературних героїв, бароко і рідний Харків.

 • Наталія Пуряєва презентувала в школі імені Валерія Марченка книжку про дитинство духовних лідерів

  7 лютого в київській школі № 175 ім. Валерія Марченка відбулася презентація книжки Наталії Пуряєвої, що вийшла у популярній серії «Граней-Т» «Життя видатних дітей». Місце і день для зустрічі були обрані не випадково. Адже саме цього дня народилася мама одного з героїв книжки, Валерія Марченка. Вона дуже вболівала за вихід книжки, однак, на жаль, не встигла потримати її в руках: Ніни Михайлівни не стало навесні минулого року…

 • Олекса Білобров: «В’юном від Бердичева до Йокогами»

  «Грані-Т» продовжують знайомство з маленькими натхненниками всіх, хто разом із нами творить книги для дітлахів. Письменник Олекса Білобров має двійко левенят, – Настуню і Данилка – які всіляко надихають і спонукають до творчих роздумів, створення все нових і захопливих повістей. Знайомтеся, найменший із них – В’юн Крутько, він же Позіхану Сонько, Лех Валенса, Чіполіно та Ходжа Насреддін!

 • Як Артур і Катя малювали рудих дітлахів пана Мак-Брума

  11 лютого у столичній книгарні «Чуланчик» відбулася презентація книги американського письменника Сіда Флейшмана «Чарівна ферма пана Мак-Брума». Через холоднечу на захід змогли прийти лише двоє маленьких сміливців – братик і сестричка Артур і Катя. Саме їх художниця Анна Сарвіра навчила малювати неповторних рудих мак-бруменят.

 • Перша зустріч «Граней-Т» з учнями ЗОШ № 23

  17 лютого видавництво «Грані-Т» вперше завітало до Тернопільської ЗОШ № 23, де представник видавництва презентувала книги для учнів 3-А і 4-А класів. Школярі та вчителі захоплено слухали розповіді про відомих письменників України, зокрема Івана Андрусяка, Галину Малик, Марину Павленко, Наталку Малетич та ін. Відкривали для себе таємничий світ творення її величності Книги. Захоплено розглядаючи книги, дітки ділились своїми враженнями від уроку і пообіцяли, що книга стане їхнім найкращим другом.

 • Той, хто вміє розкрутити цікавезну гру слів та закружляти в ній читача

  Дитячий літературний ілюстрований журнал «Кукумбер» опублікував вірші відомого поета Леоніда Сороки мовою оригіналу, а поетка та письменниця Наталія Волкова на сторінках того самого ЖЖ підготувала інтерв’ю з їх автором. Нагадаємо, що видавництво «Грані-Т» нещодавно видало збірочку «Кишеньковий дракон» українською мовою, вірші для якої переклав сучасний поет Іван Андрусяк.

 • «Грані-Т» завітало до школи № 17 міста Тернополя

  6 лютого учні молодших класів ЗОШ № 17 мали зустріч із представником видавництва «Грані-Т». Школярі мали змогу ознайомитись із різноманітними книжковими серіями, які побачили світ у нашому видавництві, зокрема з «Дитячою іронічною поезією», «Казками народів світу», «Сучасною дитячою прозою», «Книготерапією» та ін.

 • Оксана Лущевська пропагує у США сучасну українську дитячу літературу

  21 лютого в Пенсильванському державному університеті (США) Оксана Лущевська провела презентацію «Сучасна українська дитяча література», де розповіла про українські видавництва дитячої літератури, серії книжок «Граней-Т», свою творчість і прочитала перекладену англійською мовою казку Дзвінки Матіяш «Білий кіт» (із книжки «Казки П’ятинки». Переклад казки з’явився нещодавно завдяки співпраці Оксани Лущевської та Михайла Найдана.

 • Свято рідної мови у класичній гімназії

  З нагоди свята рідної мови 21 лютого педагогічний колектив Тернопільської класичної гімназії гостинно відчинив свої двері видавництву «Грані-Т». Відбулось одразу дві зустрічі, на котрих представник видавництва презентувала книги українських письменників.

 • Зустріч з Іваном Андрусяком у бібліотеці ім. Чапаєва

  12 лютого відбулась зустріч з капосним письменником Іваном Андрусяком для учнів 1-2 класів у бібліотеці ім. Чапаєва. Для школярів це було перше знайомство з сучасним письменником і спілкування наживо, а Іван Андрусяк уперше познайомився з такими капосними читачами.

 • Для тих, хто любить зайчиків

  Іван Андрусяк презентував перевидання збірок діточої поезії «Зайчикова книжечка» та «М’яке і пухнасте»

 • Міла Іванцова й Олена Говорова презентували майбутнім спортсменам книгу «Заради мрії»

  1 березня в Республіканському вищому училищі фізичної культури відбулася презентація книги «Граней-Т» «Заради мрії» (серія «Дівчата зі спорту»). Участь у презентації взяли авторка Міла Іванцова та головна героїня книжки – легкоатлетка, бронзовий призер Олімпійських ігор, телеведуча Олена Говорова.

 • Наталія Пуряєва презентувала батькам нову книгу із видавничої серії «Життя видатних дітей»

  На презентацію книги Наталії Пуряєвої про дитинство Омеляна Ковча, Івана Павла ІІ, Олександра Меня, Далай-лами XIV та Валерія Марченка, що відбулася 4 березня у столичному храмі Святого Василія Великого (УГКЦ), завітало більше батьків, ніж дітей.

 • Зустріч «Граней-Т» з учнями тернопільської школи № 12

  29 лютого в тернопільській школі № 12 відбулася зустріч видавництва «Грані-Т» з учнями шостих класів. Представник видавництва Мельник Тетяна запропонувала школярам цікаву подорож у минуле по замках Львівщини, Тернопільщини та Волині разом із книгами письменників Андрія Бачинського та Надії Гуменюк. Адже саме історія рідного краю тісно переплелась з пригодами головних героїв у книзі «Канікули Остапа і Даринки» та «Неймовірні пригоди Остапа і Даринки». Загадкові, а іноді й небезпечні пригоди Радика і Данька в книжках «Зустріч на босому мосту» та «Таємниця Княжої гори» не залишили байдужими школярів.

 • Зустріч Наталки Малетич у тернопільській школі № 33

  21 лютого в День рідного слова учні тернопільської загальноосвітньої школи № 33 зустрілися з сучасною письменницею Наталкою Малетич. Авторка познайомила школярів з героями своєї книги «Про Зайчика-Забудька та інші історії» та зачитала уривки з неї. Учні молодших класів із захопленням слухали кумедні історії про пригоди зайчика, а наприкінці сипали своїми капосними запитаннями так, що письменниця ледве встигала на них відповідати. Адміністрація школи щиро вдячна пані Наталі за візит і запросила «Грані-Т» ще не раз до них завітати.

 • Зустріч школярів з Андрієм Бачинським у школі № 37

  21 березня відбулася зустріч школярів тернопільської школи № 37 з поглибленим вивченням французької мови з письменником Андрієм Бачинським. Учні шостих-сьомих класів із задоволенням слухали історії про Остапа і Даринку, разом з паном Андрієм уявляли пригоди близнюків і ставили їхньому батьку безліч капосних питань. Наприкінці зустрічі учні оточили автора і не відпускали, доки кожен не отримав книгу із автографом письменника на згадку.

 • Іван Андрусяк у «Всесвіті»

  Сьогодні відбулася надзвичайно тепла і весняна зустріч учнів початкових класів спеціалізованої школи «Всесвіт» з улюбленим письменником усіх дітлахів, автором капосних книжок Іваном Андрусяком.

about/newsabout/news/1615