На український переклад знакової книги «Червоний князь» американського історика Тимоті Снайдера, яку видали «Грані-Т», наш читач очікував уже кілька років. Передусім, цілком очевидно, що той фурор, який зчинила ця книга в країнах, чия історія була невід’ємною від історії імперії Габсбурґів, має резонувати і в Україні, з якою постать Вільгельма Габсбурґа пов’язана безпосередньо.

 

 

 

 

Низка драматичних подій, що відбулися після падіння основних імперій початку ХХ століття – османської, російської та імперії Габсбурґів – стала каталізатором подальших історичних процесів. На арену вийшла нова доба, зокрема під знаменами націоналізму, який надихнув чи не кожний народ на власне державотворення та нове усвідомлення громадянської ідентичності, що багато в чому залежало від усвідомлення ідентичності національної. Це пояснює серйозні труднощі, з якими стикнулася габсбурзька монархія як багатонаціональна держава.

Загрози і необхідність збереження монархії – ось той ключ, що дасть зрозуміти феномен Вільгельма Габсбурґа, який в українській історії посів місце як полковник Василь Вишиваний. Якщо процес (право народів на самовизначення) неможливо спинити, то його варто очолити – і очолити одному із Габсбурґів. Ось, якщо коротко, основний лейтмотив діяльності Вільгельма Габсбурґа, який розглядає Тимоті Снайдер.

Імперія Габсбурґів з великими труднощами подолала угорське повстання 1849 року, наслідки якого було залагоджено великим політичним компромісом, що позначився навіть на зміні назви держави – імперія стала Австро-Угорською: австрійський двір був змушений рахуватися з правами угорської аристократії та націоналістів. Але реалії початку ХХ століття виявилися ще складнішими. Політичний голос подавали також поляки, чехи, хорвати, звісно ж і українці, в яких процеси політичного самоусвідомлення вступили в активну фазу: бодай згадати виникнення перших політичних партій на кшталт РУП (Радикальна українська партія) тощо.

Імперія Габсбурґів стикнулася також із необхідністю реорганізації свого адміністративно-територіального організму. Політичні реалії вимагали йти на поступки підлеглим націям, що можна було зробити шляхом нової унії. Снайдер розглядає цікавий геополітичний проект: як імперія повинна була трансформуватися в такий собі інваріант модерного Центрально-Східно-Європейського Союзу, на чолі якого мав бути імператор Австро-Угорщини, а підлеглими його мали бути «відновлені» чи «створені» монархії з числа «малих» народів на кшталт хорватів, українців, поляків. Звісно ж, що ці підлеглі монархії повинні були очолити також представники роду Габсбурґів.

На думку Тимоті Снайдера, це є головною логікою появи на політичній арені такої постаті, як Вільгельм Габсбурґ. Історик доводить, що він невипадково обрав собі «власну» націю – українську, так само як його батько – польську. Це була своєрідна домовленість на володіння «кресами» в межах імперії.

Однак, на відміну від суто українських «рецепцій» постаті австрійського ерцгерцога, які Вільгельма Габсбурґа розглядають лише у якості яскравого представника української національно-визвольної історії, в якій він посів гідне місце серед націєтворців як полковник Василь Вишиваний, Тимоті Снайдер не замикається на українському «фрагменті» його біографії. Більше того – питання національної ідентичності Вільгельма Габсбурґа він розглядає у вигляді складної системи світоглядних координат, мотивацій та вчинків.

У цьому контексті Снайдер взагалі надзвичайно панорамно змальовує як національну політику Габсбурзької імперії, так і її еволюцію, яка враховувала усвідомлення важливості «національного питання» на європейській політичній арені. Іншими словами – націоналізм виявився тим важливим актором, із яким доводилося рахуватися навіть монархам, і впроваджувати відповідну політику щодо підданих народів і націй. У фарватері такої політики Снайдер і аналізує діяльність Вільгельма Габсбурґа, якому пригледілася Україна як перспективна модерна нація, котру ще варто буде об’єднати.

Цікавий аспект книги – це власне події в Україні часів УНР. Участь Василя Вишиваного, що заприязнився з українцями ще в часи Першої світової війни та служби з Українськими Січовими Стрільцями на східному фронті, історик змальовує на тлі краєвидів романтичного націоналізму. Василь Вишиваний постає, натхнений українською історією, героїчною минувшиною та українськими безмежними степами, як такий собі романтичний лицар, що прагне відродити «велич минулих віків», «дух козацької слави». Все це було настільки далеким від складної реальної політики, від розуміння поточної ситуації, що Василь Вишиваний, в оцінках історика, стає більше схожим на міфотворця, шукача пригод чи українського «золотого руна», ніж на полководця та стратега.

Книга справді написана наче лицарський роман – з акцентом на пригоди, походеньки, особисті невдачі Василя Вишиваного. Вона настільки далека від «мілітарної міфологізації» постаті австрійського ерцгерцога, яку створили декілька поколінь українських істориків-народників та квазінаукових салоїдів, що сприймається дуже захоплено та реалістично. Василь Вишиваний постає як жива і нормальна людина зі своїми вадами та недоліками, стражданнями та втіхами, а не сухий ідол із підручників ура-патріотичної історії.

Анатолій Дністровий

 • Вихід книжки
 • 17 січня 2012
 • Про нас пишуть

 • Книжка Тимоті Снайдера для людства про Україну і не тільки

  Українське видання «Криваві землі» викликало неабиякий резонанс серед вітчизняних фахівців з історії, політики та пересічних читачів, адже події, описані в цій книжці, більшість свідомих дорослих читачів пам’ятає не з книжок. Жахіття війни, Голодомору та репресій переказували ще бабусі-дідусі, які все це бачили на власні очі, тож не дивно, що ця Історія продовжує нас хвилювати. Власні враження та роздуми щодо історичної монографії єльського професора виклав журналіст Тарас Альберда на порталі ХайВей.

 • Бите дзеркало доктора Снайдера

  Американський історик Тимоті Снайдер дає можливість українцям відсторонено подивитися на трагедії недавнього минулого.

 • Чути і бачити

 • Ярослав Грицак та Анатолій Дністровий говорять про феномен на межі національних ідентичностей

  В рамках проекту «Грані і погляд» Ярослав Грицак та Анатолій Дністровий говорять про феномен на межі національних ідентичностей, про історичних постатей, які належали одночасно кільком різним світам, мали дієвий вплив на історичні події і чому до них було і залишається полярне ставлення.

 • Тимоті Снайдер «Червоний Князь»

  Книга відомого американського історика, професора Єльського університету Тимоті Снайдера присвячена непересічній постаті в історії Центральної та Східної Європи – Вільгельмові фон Габсбурґові.

 • Тимоті Снайдер «Криваві землі»

  У серці Європи посеред ХХ століття нацистський та радянський режими вбили близько 14 мільйонів людей. Дослідження авторитетного американського історика Тимоті Снайдера узагальнює найтрагічніші сторінки в історії Східної Європи.

 • Пов`язані матеріали

 • «Грані-Т» і Валентина Вздульська пропонують на Різдвяні свята читати еко-казку

  Напередодні зимових свят видавництво «Грані-Т» разом із письменницею Валентиною Вздульською і художницею Надею Каламєєць приготувало своїм читачам щонайсправжнісінький різдвяний подарунок – еко-казку «Вертихвіст».

 • Новинка від Лесі Ворониної і «Граней-Т»: як двічі поспіль урятувати світ

  Кожна нова книжка Лесі Ворониної – подія для маленьких читачів, які в її звичайних-незвичайних героях мають змогу впізнати себе і пережити чимало направду карколомних пригод, густо помережаних добрим гумором і тонкою іронією.

 • «Грані-Т» й Ірен Роздобудько підготували добрий сюрприз для українських підлітків

  Ви сумніваєтеся, чи в сучасній українській літературі є по-справжньому цікаві твори для підлітків? Причому не фентезі, а талановита психологічна проза, яка жваво й цікаво «проговорює» реальні проблеми й вимальовує «живі» характери?

 • «Грані-Т» і Михайло Бриних запрошують поекспериментувати – і задуматися…

  Література має право на експеримент. Ба більше: література має обов’язок експериментувати, шукати все нових способів творчого самовираження. Зріла й самодостатня література (а всім нам хочеться, щоб українська була саме такою) експериментів не боїться, а завжди знаходить для них доречні час, місце й можливість.

 • «Грані-Т» відкривають «Будинок, який умів розмовляти»

  Робити відкриття – справа не лише корисна, а й дуже приємна. Видавництво «Грані-Т» давно це засвоїло і охоче, а головне – регулярно ділиться з читачами своїми відкриттями.

 • Книжка, яку приготували Лана Світанкова та Оксана Лущевська

  Завжди цікаво брати до рук книжку, авторами якої є дві людини. Відразу ж у читача виникають запитання: як можна писати книжку в чотири руки? хто набирав текст, а хто вигадував сюжет? У книжки «Солька і кухар Тара-пата», яка ось-ось з’явитися у видавництві «Грані-Т» і на яку з нетерпінням чекають усі книжкові ласуни і ласунки, теж два автори – журналіст, блоґер, кулінар Лана Світанкова та письменниця Оксана Лущевська. Кому належала ідея цієї смачнючої книжки, хто тестував рецепти, хто фантазував, а хто не відходив від кулінарних приписів – відповіді на всі ці запитання та ще на купу інших відшукаєте в інтерв’ю з Ланою та Оксаною.

 • Перевідкриття Олексія Огульчанського

  Цей письменник ніколи не мав «зіркового» статусу, не був удостоєний престижних премій і нагород. Він «просто» все життя працював із дітьми, передовсім юними природолюбами та краєзнавцями, і «просто» писав для дітей про те, що сам досконало знав і неймовірно любив – про дивовижний світ природи й людину як його органічну частину. І коли в 1996-му відійшов у вічність, про нього, як це нерідко буває, «забули» – перестали видавати його книжки, тож нові покоління дітлахів не знали їх і не мали змоги прочитати…

 • «Прозайчик» Іван Андрусяк презентував справжню «бурундучачу» книжку

  «Я все життя писав про зайчиків, у цій книжці я виступив у ролі прозайчика, тобто прозаїка. У ній теж є зайчики, але бурундуки головніші», – так розпочав затишну, родинну і дуже сонячну презентацію своєї нової повісті, що вийшла у серії «Книготерапія», «Вісім днів із життя Бурундука» улюбленець дітлахів, поет, прозаїк, літредактор «Граней-Т» Іван Андрусяк. Презентація відбулася 17 березня у столичному клубі «КультРа».

 • «Грані-Т» і Дмитро Антонюк знову запрошують у мандри

  У видавництві «Грані-Т» чергова новинка: друга частина захоплюючої мандрівки відомого краєзнавця Дмитра Антонюка й знайомства з архітектурними старожитностями, в історії яких простежується польський слід.

 • Як Ломоносов з Бурундуком гомоніли, або Чоловіча розмова про шкільні капості

  Цього тижня світ побачила сучасна повість із серії «Книготерапія» від видавництва «Грані-Т» про школу, стосунки учнів і становлення особистості у колективі. Але для тих, хто ще не мав можливості познайомитись особисто ні з Бурундуком, ні з Адрусяком, пропонуємо чоловічу розмову про шкільне життя-буття обох Іванів – сучасного «здитинілого» письменника та героя його свіженької книжечки.

 • «Україна IN ROCK» уже на книжкових полицях!

  У видавництві «Грані-Т» вийшла довгоочікувана всіма книга із серії «De profundis» «Україна IN ROCK: статті та есеї» Олександра Євтушенка. Продовжуючи нашу традицію, пропонуємо вам почитати, що про книгу говорять безпосередні учасники творчого процесу.

 • Серію «Сучасна дитяча поезія» можна читати пальчиками

  Соціальний проект «Доторкнутися до слова» видавництва «Грані-Т» не має аналогів за всю історію України. Він складається з трьох основних етапів роботи: перший – друк книг сучасних українських письменників для незрячих дітей шрифтом Брайля; другий – безкоштовне передання цих книг до спеціалізованих бібліотек для сліпих та шкіл-інтернатів, де навчаються сліпі та слабозорі діти; третій – організація і проведення зустрічей вихованців шкіл-інтернатів із письменниками. Проект покликаний не тільки дати можливість незрячим дітям ознайомитися із книжками, які читають їхні ровесники, а й загалом привернути увагу до проблем дітей і дорослих із вадами зору.

 • Про «Хлопчика, якого подарували цуцику»

  У видавництві «Грані-Т» нещодавно з’явилася книга «Хлопчик, якого подарували цуцику» Ганни та Петра Владимирських, якою ми розпочали нашу нову серію «Книготерапія». Окрім того, ця книга стала для нас ще одним початком: відтепер ми будемо інформувати наших читачів про вихід кожної нової книги коментарями безпосередніх учасників творчого процесу. Тож, насолоджуйтеся разом з нами)

 • Вийшла книга Тимоті Снайдера про Вільгельма Габсбурґа (Василя Вишиваного)

  Книга відомого американського історика, професора Єльського університету Тимоті Снайдера присвячена непересічній постаті в історії Центральної та Східної Європи – Вільгельмові фон Габсбурґові. Ерцгерцоґ, родич австрійського цісаря, він обрав собі українську ідентичність і став леґендарним полковником Василем Вишиваним, Червоним Князем, який боровся за незалежність України в часи Першої і Другої світових воєн. Його вабили героїчні сторінки української історії, змагання українців за державність. Аж до своєї смерті за стінами Лук’янівської тюрми Києва влітку 1948 року він не втрачав надії посісти монарший престол у відновленій українській державі.

 • Валерій та Наталя Лапікури завершили роботу над новою повістю

  Відомі українські письменники, віддані автори видавництва «Грані-Т» Валерій та Наталя Лапікури завершили роботу над новою повістю для школярів. А також, як бачите, постріляли зі справжнього спортивного лука. Напевне, вам цікаво, що спільного має спортивна стрільба з літературою для дітей? Ось, що – у повісті розповідається про спортсменку, що є без перебільшення гордістю України: рекордсменку Європи, призерку Олімпіад у Атланті та Сіднеї Олену Садівничу. Паралельно – історія лука в прадавній Русі та Європі, подана у вигляді історичної ремінісценції.

 • Вийшла книга «Японські страви вдома»

  У видавництві «Грані-Т» вийшла книга «Японські страви вдома». Про цю «смачну» книгу говорять Світлана Пасічник та Олена Мовчан.

 • У видавництві «Грані-Т» вийшла нова книга

  У видавництві «Грані-Т» вийшла з друку нова книга: «Кольорознавство» Таміли Печенюк. Для нас ця книга унікальна тим, що за три роки свого існування ми вперше пробуємо себе у новій іпостасі – видання підручників.

 • «Сни Ганса Християна» стали явою

  Раді Вас повідомити, що наше видавництво святкує «народження» нової книги – «Сни Ганса Християна».

 • Видавництво «Грані-Т» видали книгу Олеся Ільченка «Абсолютний чемпіон»

  Визначні спортсмени справжні герої нашого часу. А хто не хоче дізнатися, як стати героєм? Саме для цього видавництво «Грані-Т» заснувало нову серію – «Дівчата зі спорту», в якій відомі українські письменники розповідають про шляхи героїв спорту до вершини п’єдесталу. А ці шляхи, як відомо, завжди починаються в дитинстві. Як виховувалися майбутні спортсмени, які фізичні та психологічні труднощі їм доводилося долати в боротьбі за перемогу, як кожному з нас розвинути в собі такі ж якості, – про все читайте у книжках серії «Дівчата зі спорту» видавництва «Грані-Т».

 • Видавництво «Грані-Т» відкриває українському читачеві «політичних тварин» сучасної німецької літератури

  Раді повідомити всім нашим друзям про вихід у видавництві «Грані-Т» антології німецької літератури 90-х років ХХ століття «Вертиголов та інші політичні тварини». Переклад творів збірки, упорядниками якої є Неля Ваховська та Денні Клаппер, здійснено за підтримки Ґете-Інституту в Україні та онлайн-журналу про мистецтво, літературу й соціальну критику prostory.net.ua.

 • Вийшла книга відомого норвезького письменника Клауса Гаґерупа «Золота вежа»

  У видавництві «Грані-Т» вийшла книга відомого норвезького письменника Клауса Гаґерупа «Золота вежа» із серії «Книготерапія». Повість про дівчинку Маріанну торкає душу своєю справжністю і правдивістю (хоча не обходиться й без «чарів»))). Тут немає традиційних повчань на тему зла і добра, адже реальний світ не ділиться на чорний і білий. І навіть найбільше лихо, якщо зробити з нього правильні висновки, може надати душевних сил для того, щоб перемогти страх і навчитися бачити більше і «глибше», ніж раніше.  

 • «Записки сумасшедшего» Миколи Гоголя – найкраща книга, надрукована на папері MUNKEN!

  Уявіть, що книга – це тіло людини. У кожної книги є обличчя – себто обкладинка; зріст – себто формат; система внутрішніх органів – ті смисли, які відображає текст і оформлення; а ще, звісно ж, опорно-рухова система, яка тримає організм, – це папір. Якою би гарною не була зовнішність людини, якими би досконалими не були внутрішні органи – без скелету і м’язів нічого не триматиметься купи.

 • «Грані-Т» і Галина Ткачук дарують шибайголовам «Вікно до собаки»

  «Ух ти! Справжній шибайголова!» – скажете ви про когось, хто викликає правдивий захват своїми хвацькими, хоча, може, й трохи по-доброму збитошними вчинками. Та чи знаєте ви, що не лише деякі люди, а й книжки можуть бути справжніми шибайголовами? Такими, що, читаючи їх, хочеться якоїсь миті примружити очі від захвату, набрати в легені якомога більше повітря й із задоволенням видихнути: «Ух ти!!!» Саме така книжка щойно з’явилася друком у видавництві «Грані-Т» – повість Галини Ткачук «Вікно до собаки».

 • Вийшла у світ збірка Яна Твардовського «Ще одна молитва»

  Збірка «Ще одна молитва» – видання унікальне, оскільки охоплює хронологічно усі етапи творчості Яна Твардовського. Розпочинається вона текстами, що писалися на початку 50–60-х років минулого століття, а завершується віршем, написаним у день смерті поета. Окрім поетичних текстів, до книги увійшли також прозові фраґменти – рефлексії, філософські медитації та проповіді.

 • «Сни Ганса Християна» – очікуване чудо

  Ми впевнені, що кожен з Вас знає хто такий Ганс Християн Андерсен! Так, це саме той дитячий письменник, який написав такі відомі казки, як «Нове вбрання короля», «Дюймовочка», «Свині», «Слимак і трояндовий кущ» та багато інших.

 • Вийшла в світ нова книга Юрка Іздрика

  У видавництві «Грані-Т» вийшла в світ нова книга Юрка Іздрика «Флешка-2GB».

 • Перша об’ємна книга видавництва

  Перша об’ємна книга видавництва нарешті побачила світ.

 • Видавництво «Грані-Т» готує збірку дитячих віршів Григорія Чубая

  Цими днями видавництво «Грані-Т» підписало угоду на видання збірки дитячих віршів Григорія Чубая, які до цього видавалися лише самвидавівськими зшитками.

 • Нова книжка Олеся Ільченка. Уривок

  Вперше в Україні з’явилася серія детективів для дітей – «Дивний детектив». Дії книжок відбуваються у наш час, а місця, де герої переживають неймовірні пригоди, – впізнавані. Відомий поет та письменник Олесь Ільченко створив вже два «дивних детектива» – «Пастка для геймера» та «MADШПИТАЛЬ». З уривком із другої книги – розділом під назвою «Блукання» – можна ознайомитися прямо тут і зараз. Герої оповіді – сучасні українські підлітки, які користуються мобільними телефонами та слухають гурт «Океан Ельзи». 

 • Геній архітектури - на папері

  Про Владислава Городецького у видавництві "Грані-Т" виходить друком унікальна книга-альбом "Городецький. Виклик будівничого". Видання сповнене фотографіями будинків, які "нафантазував" архітектор, а також - цікавими художніми текстами про геніального митця.  

 • Яна Дубинянська про Олю Кобилянську. Уривок

  У серію «Життя видатних дітей» видавництва «Грані-Т» відома українська письменниця-фантаст Яна Дубинянська написала про Джері Даррела, Машу Єрмолову, Олю Кобилянську, Ованеса Айвазовського, Рея Бредбері.

 • Нова книжка Наталки Сняданко. Уривок

  У видавництві «Грані-Т» виходить друком книжка Наталки Сняданко «Країна поламаних іграшок та інші подорожі». «Пропозиція написати дитячу книжку була для мене несподіваною, бо раніше я для дітей ніколи не писала, тільки перекладала, – розповідає популярна письменниця. – Але з досвіду читання книг своєму 4-річному сину знаю, що найцікавіші у такому віці – не казки, а історії про дітей, з якими можна себе ідентифікувати, але з якими відбувається щось надзвичайне».

 • Вісім пам’яток із альбому «Дерев’яні церкви України» включать у реєстри ЮНЕСКО

  Україна має чим пишатися і має що показати світові – неповторне, дивовижне, унікальне! Біда лише в тому, що ми нерідко самі не знаємо, якими скарбами володіємо. Скажімо, дерев’яні церкви – чистісінької води архітектурні перлини, направду здатні вразити світ! І це не просто слова: архітектор і мистецтвознавець Галина Шевцова фахово порівняла дерев’яні церкви України і Японії в контексті традиційної культури, міфології та релігії – і дійшла переконливих висновків про те, що наші пам’ятки, загублені по віддалених селах, куди нерідко навіть нормальної дороги немає, не лише нічим не поступаються всесвітньо відомим, широко розрекламованим перлинам японської архітектури, а й ведуть із ними дивовижний «духовний перегук» крізь простір і час…

 • Неля Ваховська: «Мене приваблює суспільно-критичний потенціал німецької літератури»

  Нещодавно видавництво «Грані-Т» за підтримки Ґете-Інституту в Україні оприлюднило антологію сучасної німецької літератури 90-х «Вертиголов та інші політичні тварини». Книга є не лише яскравою візитівкою сучасної німецької літератури – літератури після падіння Берлінського муру, а й цікавою підставою для порівняння німецького й українського літературних процесів у добу розгортання посткомуністичних трансформацій. Ці та інші теми ми обговорюємо з літературознавцем-германістом, перекладачем, співупорядником антології «Вертиголов та інші політичні тварини» пані Нелею Ваховською.

 • «Грані-Т» видали «Історію японської архітектури і мистецтва»

  Ця книжка не має аналогів не лише на українському, а й на сусідніх книжкових ринках. І взагалі, про самобутню культуру Японії нам відомо вкрай мало, а про архітектуру – ще менше. Окремі видання, присвячені певним її аспектам, звісно, були, – зокрема, й у видавництві «Грані-Т» кілька років тому побачив світ унікальний альбом Галини Шевцової «Україна-Японія: дерев'яна архітектура», удостоєний високих відзнак на вітчизняних і міжнародних книжкових виставках. Однак комплексного дослідження, яке давало б зацікавленому читачеві системну інформацію про розвиток японської архітектури, досі не було – і не лише в Україні.

 • Дикий кінь Домінікас нарешті в Україні!

  Свого часу дикий кінь Домінікас здійснив дивовижну мандрівку в далеку Африку, щоб урятувати свою кохану квіточку волошку, – й цим прихилив до себе серця литовських дітей! А тепер він завітав до України – щоб і українські малюки спізнали все тепло, ніжність, доброту, всю любов, якою проміниться ця непересічна книжка.

 • «Грані-Т» видали вибрані есеї Сьорана (Еміля Чорана)

  «Допінґ духу» – таку назву має ошатний томик вибраних есеїв видатного французького філософа румунського походження Сьорана (Еміля Чорана). Знаковий філософ-скептик, один із найяскравіших європейських есеїстів ХХ століття, він пройшов складну еволюцію від «радикального ґрунтівства», включно з симпатіями до фашизму та участю в румунській ультраправій «Залізній ґвардії», до не менш крайнього косполітизму, який інтерпретатор його творчості Бернд Матеус слушно назвав «радикальним скептицизмом».

 • Слово про Сьорана

  Ми публікуємо передмову Анатолія Дністрового щодо книжки Сьорана (Еміля Чорана) «Допінґ духу», яка щойно побачила світ у видавництві "Грані-Т". Це перше видання українською вибраних творів знакового французького есеїста румунського походження, яке претендує на увагу не лише фахівців, а й, передусім, широко читацького загалу. Блискучий та емоційний стиліст, проникливий і контраверсійний філософ – він любив аналізувати парадокси і почасти навіть сам спричинявся до їх створення. Досвід Сьорана – це досвід критики здатності засліплюватися. Саме на цьому ґрунтується «радикальний скептицизм», завдяки якому автора вважають одним із найориґінальніших європейських мислителів ХХ століття.

 • «Грані-Т», Польський Інститут у Києві та Дмитро Антонюк відкривають мандрівникам польські замки й палаци

  Видавництво «Грані-Т» має чудову новину для мандрівників! Наша серія путівників поповнилася новою книжкою – «155 польських замків і резиденцій в Україні» Дмитра Антонюка, виданою за підтримки Польського Інституту в Києві.

 • Вітайте «Кишенькового дракона»!

  Ця книжка ще до виходу здобулася на гоголівської природи славу! Як відомо, першими поціновувачами славетних «Вечорів на хуторі поблизу Диканьки» Миколи Гоголя були друкарі, які працювали над виготовленням накладу – і, ясна річ, читали те, що друкують. Саме так сталося й з новинкою видавництва «Грані-Т» – збіркою віршів Леоніда Сороки «Кишеньковий дракон» у перекладі Івана Андрусяка та з ілюстраціями Марисі Рудської. Як повідомили нам у друкарні «Новий друк», яка працювала над виготовленням накладу цієї книжки, весь цех читав уголос вірші з цієї книжки і насолоджувався! А тепер так само читати – вголос чи про себе, дітям і всій родині – ці чудові вірші можете й ви. Тому що книжка, нарешті, побачила світ!

 • Дмитро Антонюк: «Українцям бракує інформації про те, що вони мають»

  Новинка «Граней-Т» «155 польських замків і резиденцій в Україні (частина І)» зовсім невипадково з’явилася друком незадовго до Різдвяних свят. Цей путівник стане в нагоді тим, хто заздалегідь готується до свого зимового відпочинку. Допоможуть їм у цій відповідальній справі й поради упорядника книжки, затятого мандролюба Дмитра Антонюка, який в інтерв’ю «Граням-Т» розповів про роботу над виданням, стан українських архітектурних скарбів, головні правила мандрівника і про те, де можна відпочити закоханим, де гарно провести час із родиною, а де — поповнити запаси адреналіну.

 • Сьоран/Чоран: стиліст, провокатор, чуттєвий філософ (думки експертів)

  Під час осінньої виставки-ярмарку «Медвін» відбулося обговорення книжки «Допінґ духу» філософа Сьорана (Еміля Мішеля Чорана), яка з’явилася у серії «Граней-Т» «De profundis». Пропонуємо три погляди на Сьорана/Чорана учасників цієї дискусії: літературознавця Ростислава Семківа, письменниці Євгенії Кононенко та культуролога Олександра Івашини.

 • Думки експертів про книжку «Україна IN ROCK»

  Головний редактор «Граней-Т» Олена Мовчан, режисер Сергій Архипчук, лідер гурту «Мандри «Фома», музичний оглядач Юрко Зелений діляться враженнями від прочитання книжки Олександра Євтушенка «Україна IN ROCK».

 • «Допінґ духу» у Львові

  На початку грудня у Львові в літературному кафе «Кабінет» відбулася розмова про Еміля Сьорана. У ній взяли участь модератор Юрій Кучерявий і перекладач книжки вибраних есеїв Сьорана «Допінґ духу» Ірина Славінська.

 • «Грані-Т» і Галина Малик пропонують довигадати Страшну Велику Куку!

  Нарешті це сталося! Страшна Велика Кука, про яку ніхто не знає, ані хто вона, ні що вона, ні яка, де, чому і навіщо – прийшла!!! І всі шанувальники творчості Галини Малик (а хто ж не любить веселі, яскраві, динамічні й несподівані твори Галини Малик?!) завмерли в передчутті насолоди…

 • «Грані-Т» видали книжку в масці

  Видавництво «Грані-Т» вміє дивувати! Ось і нова книжка, яка щойно побачила світ, здивує багатьох – а декого, певно, навіть шокує!

 • Інтерв’ю з Маскою, записане в «асьці»

  Героя цього інтерв’ю насправді немає. Він називає себе Інтернет-істотою, автором без тіла, який створив новий літературний жанр – симбіоз літератури та Інтернету. Сподіватися на те, що віртуальна істота, яка живе в мережі під ніком Maska, зголоситься на інтерв’ю, не доводилося, бо ж навіть редактори «Граней-Т» (уявіть собі!) не знають, хто насправді є автором книжки «Людина в (м)асьці». Тим більшим було здивування, що Maska відгукнулася миттєво – і не просто відгукнулася, а втягнула нас у спілкування на філософські теми. Перед вами віртуальна розмова двох масок – про випробування, які постають перед сучасними підлітками; про зручних дітей, безмежні перевтілення та Інтернет-любов.

 • Пригоди Остапа і Даринки тривають!

  Невгамовні близнята Остап і Даринка, які визволили опришка Івана та його кохану Марисю, доньку воєводи Золочівського замку, з полону закляття чорного чаклуна, а відтак урятували свою молодшу сестричку Оленку від страшної королеви-відьми Бони, стали улюбленцями української дітвори! Малята, які прочитали книжку Андрія Бачинського «Неймовірні пригоди Остапа і Даринки», під час зустрічей із автором неодмінно просять його розповісти, що ж було далі з його героями. Адже в близнят залишилася чарівна бартка, подарована карпатським чарівником Мольфаром, – хіба ж вона може лежати без діла?!

 • Галина Малик: «Кожен з нас відповідає за те, що вигадує!»

  Цього тижня у видавництві «Грані-Т» світ побачила нова книжечка Галини Малик «Вуйко Йой і Страшна Велика Кука». Пригоди добре знайомих героїв набули загадковості, і щоб не порушувати цю таємничість, пропонуємо провести презентацію в дружній атмосфері інтернет-спілкування. Тож розпочнемо нашу авторську презентацію незвичної історійки про загадкову недовигадану Куку, яку проведе сама письменниця Галина Малик.

 • У дитсадок – із «Пінгвініком»!

  Є багато гарних книжок про те, як дитина уперше в житті йде до школи. Хризантеми, білосніжні бантики, перша вчителька… Авжеж – і для дитини, і для її батьків це велике свято, з яким неодмінно пов’язані й великі хвилювання. Але ж не меншим святом, а водночас і не меншим хвилюванням є перший похід малюка в дитсадок, – а книжок про це чомусь немає. Несправедливо, правда ж?

 • «Грані-Т» і Наталія Пуряєва розповідають про віру і любов

  Символічно, що в святкові, різдвяні дні популярна серія «Життя видатних дітей» видавництва «Грані-Т» поповнилася саме цією книжкою. Тому що мова в ній іде про одне з найглибших і найважливіших для людини понять – про віру. І, ясна річ, про тих великих особистостей, духовний приклад яких дуже багато означає для людства.

 • Про героїв наших книг – дітям та батькам

  Уже вкотре маленькі читачі та їхні батьки стають натхненниками й помічниками нашого видавництва. Саме вони спонукали нас до започаткування нової традиції, яка вже засвідчила свою корисність і практичність. Беручи до рук наші книги для дітей, що вийшли друком протягом осені-зими минулого року (і ті, що виходитимуть надалі), читачі помічають сюрприз на самісінькому початку книги – з дітьми знайомиться головний герой.

 • «Грані-Т» видали Сіда Флейшмана – «українського» класика американської дитячої літератури

  У видавництві «Грані-Т» побачила світ «Чарівна ферма пана Мак-Брума» Сіда Флейшмана – один із найулюбленіших творів американських дітлахів. Це напрочуд веселі історії про великого оптиміста – найбільшого з усіх, якого ви тільки могли зустріти! І до того ж, неабиякого «багатія» – адже пан Мак-Брум має дружину та одинадцятеро рудих дітлахів. Знаєте, як важко за кожним устежити, коли діти висипаються з автомобіля, мов горох із торбинки, і їх вишикувати й порахувати – неможливо, хіба що прив’язати мотузком одне до одного!

 • У свій шостий день народження онука Леоніда Сороки отримала в подарунок «Кишенькового дракона»

  У свій шостий день народження онука Леоніда Сороки отримала в подарунок «Кишенькового дракона» з дідусевим автографом 24 січня онуці автора «Граней-Т», поета Леоніда Сороки Алісі виповнилося шість років. Цього дня в дівчинка, яка разом зі своїми батьками і братиком Сашком мешкає в Чикаґо, отримала багато прекрасних подарунків, серед яких найнесподіваніший – збірка «Кишеньковий дракон» українською мовою з автографом дідуся.

 • «Грані-Т» видали «котячу книжку» Дмитра Чередниченка

  Гарна, розбитна, дотепна й тямковита – отакими словами сам автор характеризує героїню нової книжки, яка щойно побачила світ у видавництві «Грані-Т». Точніше, прототипа героїні – адже той прототип є членом сім’ї автора, відомого поета, прозаїка й перекладача, справжнього патріарха української дитячої літератури Дмитра Семеновича Чередниченка.

 • Звернення до читача Сіда Флейшмана

  Цими днями у видавництві «Грані-Т» побачила світ надзвичайно тепла, оптимістична і яскрава книжечка. ЇЇ автор, американський письменник Сід Флейшман, володар Медалі Джона Ньюбері, вирішив особисто звернутися до свого читача. На жаль, сам письменник нещодавно помер на 90 році життя, а от його звернення залишилось як передмова до «Чарівної ферми пана Мак-Брума».

 • Дмитро Чередниченко: «Головне – не проґавити отого цікавенного зайчика, що сидить за кущиком і чекає

  Нещодавно у видавництві «Грані-Т» побачила світ нова книжка «Чого Волошка запишалась» про пухнастого друга людини, а точніше подругу – кицю Волошку з роду срібно-блакитних лісових мисливців, чим вона трішки пишається. Про її пригоди та про пошуки зайчика, які спонукають жити, в інтерв’ю «Граням-Т» розповів автор – відомий письменник, перекладач, патріарх української дитячої літератури Дмитро Чередниченко.

 • Корабель дурнів продовжує своє плавання

  Нарешті починають танути сніги, і з першими потічками до України приплив «Корабель дурнів» німецького сатирика XV століття Себастіана Бранта. На його борту зібралися себелюбці та лжевчені, ворожбити й маги, донощики і підлизи, дармоїди та гультяї, нероби, картярі, святенники, п’яниці та інші персоніфіковані дурощі – всіх і не злічити. Вони виявилися такими живучими, що Корабель може знайти собі нових пасажирів і в нашій сучасній країні. Нового мистецького значення книга набула завдяки ілюстраціям Юрія Чаришнікова. Сьогодні ми ближче знайомимося з видатним твором німецько-бюрґерської літератури.

 • Знайомтеся: Бурундук!

  У видавництві «Грані-Т» знову новинка – і знову це особлива книжка! Насамперед особлива тим, що це – шкільна історія, повість із життя сучасних українських школярів, яка оповідає про їхні реальні клопоти й радощі, каверзи й успіхи, мрії та способи їх осягнення… Таких книжок на нашому ринку дуже мало – тож «Грані-Т», як кажуть, «поцілили в десятку».

 • Післямова перекладача до «Корабля дурнів» Себастіана Бранта

  «У своїй сатирико-дидактичній поемі «Корабель дурнів» він дає в руки людям дзеркало, щоб вони впізнавали самих себе поміж дурнів і, набираючись розуму, ставали кращими, – пише у післямові до поеми Бранта, що щойно з’явилася у видавництві «Грані-Т» з ілюстраціями Юрія Чаришнікова, перекладач Феофан Скляр. – Прагнучи одним махом покінчити з пороками, цими плодами недоумкуватості, автор у поемі будує корабель, на який садовить дурнів, тобто всілякі персоніфіковані дурощі, й везе їх у країну Наррагонію — Дурляндію. По дорозі кепкує з дурнів, засуджує їх, картає, всіляко глумиться з них у надії, що вони схаменуться і стануть кращими. І все те, за його ж таки словами, робить він «задля користі й доброго повчання», «задля... заохочення до мудрості й... викорінення дурості та в ім’я виправлення роду людського».

about/newsabout/news/1555