• Як письменник «для малявок» потрапив у почесний список «Білих ворон»

  Іван Андрусяк — один із найоригінальніших і найзапитаніших сучасних дитячих письменників. У нього особливий стиль письма і своє ставлення до життя.

 • Віра Агеєва: Сьогодні "я – феміністка" може сказати лише інтелектуалка

  Ми живемо в добу тотального "пост". Відбувся постмодернізм, і ніхто не знає, що далі за ним. Ніби відбувся фемінізм, але є так звана національна специфіка. За моїми спостереженнями, українці дуже люблять з тією специфікою мучитися.

 • Леся Воронина: Найстрашніший ворог втрачає силу, коли стає смішним

  Цього тижня до Кіровограду завітала справжня добра казкарка. Для дорослих її професія називається трохи прозаїчніше – дитяча письменниця. Проте, достатньо зовсім трохи послухати пані Лесю Воронину і одразу розумієш, як їй вдається закохати у свої твори малечу та її батьків.

 • Чари «Вертихвоста»

  Чи траплялося вам бачити санчата, ковзани і лижі, що їдуть під гору самі? А може, ви зустрічали в кабінеті стоматолога здоровецького бурого ведмедя? А із зеленою красунею-ялинкою, яка мандрує світом поруч із рудим лисом-чарівником, ви знайомі? Якщо ні, то очевидно, ви ще не читали повісті «Вертихвіст», яку написала Валентина Вздульська, а проілюструвала Надія Каламєєць.

 • Авторки «Вертихвоста» – гості програми «Добридень»

  14 лютого письменниця Валентина Вздульська і художниця Надія Каламєєць говорили про особливу силу казок у програмі «Добридень» на Національному радіо України

 • Леонід Сорока у студії програми «Твій друг - книга» Українського національного радіо

  Ізраїльський письменник Леонід Сорока завітав у студію програми «Твій друг - книга» Українського національного радіо і розповів радіослухачам про свою збірку іронічних віршів "Кишеньковий дракон"...

 • Література для дітей на Прикарпатті

  Вивчаючи розвиток української літератури для дітей, формування певних традицій та тенденцій, зауважуємо значний внесок у цю мистецьку нішу письменників Прикарпаття.

 • Наталія та Валерій Лапікури в ефірі Українського радіо

  У студію програми «Твій друг - книга» Українського радіо завітало відоме письменницьке подружжя Наталія і Валерій Лапікури. Їхні детективи користуються великою популярністю у дорослих та юних читачів.

 • Надія КАЛАМЄЄЦЬ: «Не важливо, хто ти зараз є, важливо знати, чого ти прагнеш, і йти до своєї мети»

  Молода київська художниця Надія Каламєєць – людина не лише надзвичайно творча, а й обдарована багатьма талантами. Найбільше із захоплень – малювання – зробило її відомою ілюстраторкою.

 • Любові більше немає

  Любові більше не існує. Її ніколи не існувало і, мабуть, не існуватиме.

 • Книга про кохання, сім’ю, секс та інші парадокси

  У 2012 світ побачив український переклад культурологічної праці Паскаля Брюкнера «Парадокс любові».

 • Синдром Вєрки Сердючки у літературі

  В анотації до нового твору Михайла Бриниха зазначено, що «це експериментальна проза, написана густим соковитим … суржиком».

 • Кодекс моральної поведінки для підлітків

  Зелененьке диво. Більш приємної зору книги годі й шукати в холодну пору року. За вікном зима, сніг, а на обкладинці цієї книги справжнісіньке літо, зелена трава... і дві пари підліткових кедів: хлопчачих і дівчачих. І більше нічого не треба - обкладинка концептуально завершена.

 • «Недитячі» проблеми Уди Андреа

  У кожну епоху – різні літературні кумири. Передовсім це стосується і дітей. Довгий час у нашій культурі панувало твердження, що література для дітей має базуватися на трьох китах: Краса, Істина, Добро.

 • Іван Андрусяк: робота письменника – говорити те, що маєш сказати, книжкою

  Письменник Іван Андрусяк не хоче пхатися до дітей зі своїми порадами, зате головний герой його книжки «Вісім днів із життя Бурундука», яка увійшла до короткого списку Дитячої книги року ВВС-2012, багато чого може підказати своїм ровесникам.

 • Леся Воронина: сміливий не той, хто декларує свою сміливість

  Українська дитяча письменниця Леся Воронина, чия книжка "Таємне товариство Боягузів та Брехунів" увійшла до Клацнути короткого списку "Книги року ВВС-2012", і сама найбільше любить дитячі книжки. Вона зізнається, що, коли пише, уявляє, яку б книжку сама хотіла прочитати у віці 12-14 років.

 • Розповідь про дитячу приязнь: рецензія на книжку Андрусяка

  Бурундук, тобто Івась Бондарук, сам розповідає про свої пригоди й випробування, про стосунки з батьками й однокласниками і про появу чортика Антипка.

 • Книга «Криваві землі» Тімоті Снайдера удостоєна Історичної премії ім. Мочарського

  Книга американського історика Тімоті Снайдера «Криваві землі», присвячена народам, які пережили нацизм і комунізм, здобула цьогорічну Історичну Премію ім. Казімєжа Мочарського. Вручення премії відбулося у вівторок 10-ого грудня у варшавському Палаці Речі Посполитої.

 • Михайло Бриних: я не претендую на місце у вічності

  Михайло Бриних називає себе маргінальним автором і каже, що пише книжки для дуже вузької аудиторії.

 • Боягузи, брехуни та проблема позаземного вторгнення від Лесі Ворониної

  Першою книжкою Лесі Ворониної, яку мені довелося прочитати,був іронічний дитячий детектив "Суперагент 000" і, гадаю, що, в першу чергу, вона приворожила мене особливою нестандартною інтонацією.

 • Читання вголос: книжка на повсякдень

  Дитяча повість Дмитра Чередниченка «Чого Волошка запишалася» вийшла друком у видавництві «Грані-Т» на початку 2012 року. Це низка коротких, написаних з гумором пригод домашньої кицьки, прикметної грайливою вдачею та виразним характером.

 • Дмитро АНТОНЮК: «Усе, що мене справді цікавить, — це маєтки, садиби і замки»

  Дмитро АНТОНЮК — журналіст, мандрівник, автор путівників туристичними маршрутами Вінниччини, Житомирщини, Полтавщини, польськими маєтками України, про пошуки архітектурних скарбів, поради початківцям та нові проекти.

 • Отцы и дети

  В киевском издательстве "Грани-Т" в переводе на украинский язык вышла книга философской эссеистики популярного французского романиста Паскаля Брюкнера "Парадокс любви".

 • Глечики наших сердець

  У книжці Дзвінки Матіяш «Казки П’ятинки» нема традиційних казок з обов'язковими повчаннями чи, принаймні, передбачуваними висновками. Натомість письменниця вдається до дещо тоншого прийому – натяку.

 • Про що говорять квіти?

  Усім відомо, що українська культура повна-повнісінька квітів: і мова в нас квітучо-калинова, і живопис наповнений цвітом, і традиційне народне вбрання має в собі неодмінний атрибут – або вишиті квіти, або й живі, вплетені у віночки.

 • Леся Мовчун. "Усе підростає"

  Кажуть, дітки мріють стати дорослими аби самостійно та безперешкодно купувати силу-силенну всіляких смаколиків і забавок.

 • Літературний подкаст кабі.net. Юрій Чаришніков

  Один з найвідоміших сучасних українських художників-графіків Юрій Чаришніков народився 1947 року у Львові. 1971 року закінчив Львівський поліграфічний інститут ім. І. Федорова. Був викладачем цього інституту.

 • Тут навчать фантазувати і тебе, і маму з татом!

  Діти – великі мрійники. Надто, коли їм 4-6 років. Про це навіть розповідала відома в Україні психолог Світлана Ройз, мовляв, це вік активного розвитку фантазійного мислення.

 • Polskie zamki i rezydencje na Ukrainie

  Polskie zabytki nie są dla nas rodzime - my je po prostu mamy we krwi. Ich kształty wyryły się w naszej pamięci od dziecka.

 • Непослідовний Лєшек Колаковський (ВІДЕО)

  5 листопада в Києві відбулася презентація збірки есеїв славетного польського філософа Лєшека Колаковського «Похвала неконсеквентності» (“Грані-Т”).

 • Преоригінальні історії для дітей і дорослих

  Аби писати вірші для дітей, недостатньо мати поетичну душу та вміти вправно ліпити слова докупи.

 • Німецьке кіно до Гітлера

  «Національне кіно віддзеркалює психологію народу безпосередніше за інші мистецтва» – так твердив Зігфрід Кракауер, один із перших теоретиків німецького кіно.

 • Бите дзеркало доктора Снайдера

  Американський історик Тимоті Снайдер дає можливість українцям відсторонено подивитися на трагедії недавнього минулого.

 • Літературу накрив «Тотальний футбол»

  Якщо вгадаєте, то будемо ми чемпіонами Європи». Ось такий саркастично-гумористичний прогноз від письменника Євгена Положія вміщено в українському варіанті збірника «Тотальний футбол».

 • Відправна точка «арабської весни»

  Якщо порівнювати кількість інформаційних повідомлень про європейські та арабські країни у стрічках новин, то з’ясується, що ще якісь два-три роки тому зацікавленість арабським світом була дуже малою.

 • Казкові ліки від страху й брехні

  Нова книжка дитячих повістей Лесі Ворониної «Таємне Товариство Боягузів та Брехунів» інтригує вже своєю шпигунсько-загадковою назвою, а ще більше від самого початку вражає дивовижними ілюстраціями. Дизайнерська робота надзвичайно талановита.

 • Дитячі мрії та фантазії в дорослих кишенях

  Погодьтесь, осінніми похмурими днями надзвичайно важко прокидатись і з гарним настроєм вирушати в справах. Але Катерина Козій знає найдієвіший будильник, який не лише допоможе прокинутись вам, а й пробудить давно забуті мрії, натхнення та дитячу віру в краще. Таким будильником для малечі та батьків може стати збірочка віршів Леоніда Сороки «Кишеньковий дракон». Про неї та серію «Дитяча іронічна поезія» нова рецензія на порталі «Друг читача».

 • Фантазія галактичних масштабів в кишеньковому форматі

  Ви дитина? Якщо скажете: «Ні», – тільки тоді ви й насправді дитина, яка завжди хоче здаватися дорослою і ніколи не зізнається в тому, що вона маленька.

 • У нас і свині солов’їні

  «Хрустальна свиноферма» Михайла Бриниха збирає критику сучасних літературознавців, адже насправді, крім штучноствореного суржика, тут є про що подумати і посперечатись. Свій погляд на експериментальну прозу, яку видали «Грані-Т», у своєму ЖЖ висловив критик Ігор Бондар-Терещенко.

 • Ярослав Грицак: «Якщо Україна не подолає свою історію, вона й далі буде багатою країною бідних людей»

  Ярослав Грицак  – відомий український історик та інтелектуал, один з небагатьох, хто наголошує на неабиякій важливості питання – ким ми хочемо бути? Єгор Стадний для «Української правди» розпитав пана Грицака про цінності українського суспільства та умови, за яких вони змінюються. Чи потрібна держава для зміни цих цінностей? Чи можна говорити про схильність до "сильної руки"? Чи історичні кордони дійсно впливають на результати виборів? І яка доля інтелектуала при владі?

 • Руде помаранчеве щастя в «Гранях-Т»

  Такої вологої та похмурої днини, як сьогоднішній понеділок, найкраще піднімає настрій книжка. Тепла, яскрава, весела, родинна та оптимістична. Саме такою є «Чарівна ферма пана Мак-Брума» американського письменника Сіда Флейшмана. Іванна Дмитрієва теж відзначила її колоритність у своїй рецензії для «Друга Читача», а ще коротко переповіла найкурйозніші випадки з життя родини Мак-Брумів.

 • Код Бриниха

  Експерементальна книжка Михайла Бриниха «Хрустальна свиноферма», що вийшла у видавництві «Грані-Т», уже своїм оформленням попереджає, що йтиметься знову про шахи, яким автор уже присвятив два твори. Любов Багацька на сайті ZAXID.NET узялася розгадати, в чому ж той експеримент і який він код Бриниха.

 • Так СПАЛАХнула «весна»

  Чи мав рацію західний світ, коли чекав від революцій в арабських країнах демократії за «своїм» зразком?

 • Шахмати ad absurdum

  Шахи – гра серйозна. А шахмати – для дибілів. Найуспішнішим гросмейстером останньої гри в українській літературі є Михайло Бриних.

 • Вижити на Кривавих землях

  Сьогодні нам важко уявити, що таке можливо, але майже століття тому це була дійсність. Масове вбивство, яке перетворювало людей на цифри, а почуття голоду спричиняло до аморальності, злочину, байдужості, божевілля, паралічу і, врешті-решт, до смерті. Саме так говорить про найбільший злочин в історії людства американський історик Тимоті Снайдер в «Кривавих землях». Про це і не тільки згадує у своїй рецензії Богдан Сологуб на порталі «Буквоїд».

 • Добро і зло на шаховій «арені»

  Прийшов час, коли всі залюбки їдуть в ліс збирати гриби, а ми вирушаємо на «Хрустальну свиноферму» збирати новий урожай рецензій, адже нова книга Михайла Бриниха це поживний ґрунт для критиків і мовознавців. Не втрималась і розкрила таємницю шахматно-суржикового детективу на порталі «Буквоїд» літературознавець Ніна Герасименко. Тож, якщо ви ще не читали новий книжковий експеримент «Граней-Т», будьте уважні та обережні, щоб випадково не зіпсувати інтригу.

 • Шахмати з кров’ю (Рейд ворожими тилами)

  Перевіряти себе на наявність почуття гумору за допомогою нової експериментальної повістини Михайла Бриниха взявся Олег Соловей на порталі «Буквоїд». Хоч автор рецензії був переконаний, що з гумором не дружить, однак книжку «Граней-Т» вподобав. Чого всім бажаємо!

 • Пост-тоталітарний футбол

  Футбол минув, вболівальники роз’їхались, та присмак свята досі не полишає українців і щоразу нагадує своєю символікою у вигляді польського на українського двоколорів, нашвидкуруч відремонтованими дорогами та літературою, яка супроводжувала єврочемпіонат. На жаль, книжкові проекти не мали такої державної підтримки, як решта заходів із підготовки футбольного свята, але попит на них не менший і на відміну від свята, що минуло, стабільний. Про свято, що минуло, та «Тотальний футбол», який залишився, рецензія Дарини Солодкої.

about/aboutusmediaabout/aboutusmedia