Пригадую, у дитинстві ми з братом любили "хімічити" на кухні – розтоплювали і варили з цукрового сиропу карамельки, постійно намагалися приготувати власне морозиво. Воно, щоправда, ніяк не замерзало – мабуть, ми надто часто рипали дверцятами морозильника.

Десь у років 10-11 на канікулах я, озброївшись маминою «Кулінарією для всіх» варила за рецептом з книжки… борщ. Однак мене збивали з пантелику і насторожували виміри продуктів у грамах і мілілітрах, тож звідтоді я недолюблюю кулінарні книжки.

Однак якби мені в дитинстві потрапила до рук книжка «Солька і кухар Тара-пата», думаю, вона мені б сподобалася. Можна і читати, і, між іншим, смачну канапку приготувати.

Авторками повісті є письменниця Оксана Лущевська, її «кулінарний консультант» Лана Світанкова, а малюнки створила художниця Ольга Гаврилова.

Однак «Солька» – це не просто кулінарна книжка для дітей. Це і казкова повість, і чудові малюнки. І… історія сучасної Попелюшки.  Адже Солька – добра серцем дівчинка, попри те, що живе з мамою бідно, має надзвичайно багату уяву і готовність прийти на допомогу.

А довелося Сольці допомогти кухареві Тара-паті, який, щодня готуючи своїм господарем всіляку смакоту, геть зажурився, коли йому доручили підготувати дитяче свято. Адже це мало би бути щось дуже-дуже особливе, щось, що обов’язково сподобається дітям.

Тому Солька, яка сама ще є дитиною, для Тара-пати виявилась ідеальним консультантом і помічницею. До того ж, у неї є просто-таки чарівна бабусина книга з розмаїтими рецептами.

Тож дівчинка залюбки виручає Тара-пату. Звісно, Сольці, дуже хочеться потрапити на свято, як і її літературній родичці – Попелюшці. Однак пихаті господарі не хочуть бачити в своєму розкішному маєтку непроханих гостей.

Проте їхній син, задля якого, власне, все свято й готувалося, ще не заражений пихою, не оцінює людей за статками чи статусами, тому він нехтує високопоставленими гістьми, а обирає Сольку і Тара-пату.

Авторки, як і казкарі усіх часів, нагадують, що такі риси, як допомога ближньому, щирість, люб’язність, вихованість і співчутливість важать більше, ніж гарна сукня, екзотичні наїдки чи шикарні будинки. Щиру дружбу, любов і добре серце не купиш за жодні гроші.

Це нагадування і досі є актуальним, бо напевне, не одна дитина, прийшовши до школи, бачить, наскільки різнорідний у класі колектив. Хтось хизується модним одягом, поїздками закордон, хтось – новенькою мобілкою, а хтось часом не має найнеобхіднішого.

Діти дуже гостро реагують на соціальну нерівність і часто запитують, як її викоренити та в чому її причини. Тому мусимо повсякчас їм нагадувати про те, що те, що маємо, ще не робить нас кращими людьми.

Коли ви з дітьми читатимете книжку, то побачите, наскільки справді прості, доступні рецепти разом із Солькою пропонують авторки книжки. Дітям сподобається, напевне, і салат-полоз, і кучеряві канапки, й мишенятка-редиски, і торт-замок.

А найбільше сподобається те, що вони можуть запросто з дрібкою вашої допомоги приготувати частування самі.

А для тих фантазерів, хто любить експериментувати з власними рецептами, у книжці залишили вільні сторінки, аби їх записати. І звісно ж, є поради щодо сервірування святкового столу, тому що одна з важливих таємниць кулінарії -  естетика й креатив.

Смачного читання!

І насамкінець - пропоную переглянути буктрейлер.

Автор: Наталка Малетич, джерело mam.ua

Малетич Наталка Письменниця, поетеса
  • 08 квітня 2013
about/aboutusmediaabout/aboutusmedia/3312