• Розмова про дитячі мрії

  Книжка має стати терапевтичною не тільки для дітей. Дорослим теж варто поглянути на себе збоку. Чи не кажуть вони своїм дітям так, як Богдасикова мама, маючи на увазі ставлення Марійки до «іграшкового» друга: «Я б дуже хотіла, щоб ти бодай трішки був схожий на ту дівчинку», – говорить вона. Основа основ виховання успішної та впевненої особистості в тому, щоб не порівнювати дитину з іншими, – це не лише образливо, а й руйнівно. Забігаючи наперед, скажу, що Богдасик не ображається, він упродовж усієї подорожі до Країни Мрій намагається розгадати мамині слова й іде в правильний бік: таки змінює своє ставлення до іграшок, друзів і мрій. Видання щедро ілюстроване теплими акварелями Катерини Очередько. Симпатичні кирпаті образи малючків і навіть драконів визирають чи не з кожної сторінки, запрошуючи в захопливу «Зоряну подорож». Тож закривайте оченята і нумо мріяти, на вас уже чекають

 • Авіа, пташиний диспетчер: сродна праця як маленький подвиг

  Наприкінці листопада видавництво «Грані-Т», яке останнім часом нагадувало про себе нечасто, видало нову книжку Оксани Лущевської – «Авіа, пташиний диспетчер».

 • Пташині професії

  Щойно з друку вийшла, а точніше, вилетіла нова книжка Оксани Лущевської «Авіа, пташиний диспетчер».

 • Прийняти дар: роман про дитину із синдромом Дауна

  Нещодавно в Українському католицькому університеті у Львові презентували роман «Мишка» польської письменниці Дороти Тераковської.

 • Нарешті попкорн!

  Саме так хочеться вигукнути, читаючи дитячі детективи Андрія Кокотюхи. Ось воно – легке читво, яке не вантажить, не моралізаторствує, не заплутує численними авторськими відступами й інакомовленням.

 • «Фентезі для найменших» від Галини Малик

  Відома українська дитяча письменниця Галина Малик дає своїй повісті «Вуйко Йой і Лишиня» підназву «Фентезі для найменших».

 • Підлітки на межі можливого

  Є один давній письменницький рецепт, як зацікавити сучасного підлітка читанням. Треба просто підсунути йому книжку, від якої неможливо відірватися!

 • Про Дари Богів і обдарованих

  Справжні книжки не відпускають ще довго після того, коли останню сторінку перегорнуто. Історія їхніх героїв проростає в читачеві, як зерно, кинуте в добрий ґрунт.

 • Занадто малі для

  Оскільки все, що відбувалося в Україні, відбувається ось уже понад три місяці й, судячи з останніх новин, поки що не збирається завершуватися, ця добірка книжок для дітей і підлітків є актуальною як ніколи.

 • Михаїл Яснов: Писати для дітей можна тоді, коли відчуваєш внутрішнє щастя

  Цей автор – один із «найдитинніших» письменників, чиї книжки – на переконання багатьох мам і татусів – обов’язково мають стояти на дитячій поличці.

 • 10 книг про любов до Дня закоханих

  Читати про кохання треба завжди, а не тільки до Дня Святого Валентина. Пропонуємо вашій увазі 10 книжок, які стануть чудовим подарунком коханим і рідним до 14 лютого.

 • Полтавцям пропонують переглянути буктрейлер на книгу Івана Андрусяка про життя видатних дітей

  Дитинство завжди сповнене пригод і несподіванок. І все ж у кожного з нас у цю пору рано чи пізно, але неодмінно трапляється така пригода, що позначається на всьому подальшому житті.

 • Книгу для юнацтва астрофізика Пола Брекке про Сонце перекладено українською

  Допитливі українські школярі мають шанс ближче познайомитися з Сонцем – гігантською зіркою, завдяки якій на нашій планеті зародилося життя.

 • "Життя видатних дітей". Віртуальний інтерактивний огляд літератури

  Для створення огляду взято 3 кгини із серії "Життя видатних дітей" видавництва "Грані-Т", написаних сучасними українськими письменниками.

 • Чому «Червона Шапочка» стала немодною. Про гендерні ігри в сучасній українській дитячій літературі

  Література для дітей, як, до речі, й сучасні шкільні підручники, грішать статевими стереотипами. Це виявляється не тільки в текстах, а й у ілюстраціях.

 • Книжка на вихідні: Сіяч неспокою, що в душах плекав мир

  Кожна людина має свою історію життя. І майже завжди – чи то цікаву, чи то зворушливу, або й захоплюючу, чи навіть неймовірну.

 • Сьоран: Людина – істота хвороблива, кожне слово чи жест – симптоми

  «Допінґ духу» – це перше україномовне книжкове оприлюднення видатного «некласичного» філософа Сьорана (Еміля Чорана).

 • Книжка на вихідні: «Кишеньковий» подарунок рідненьким маленьки

  Якщо не з тої встав ноги – Тікай чимшвидше у луги. Із братиком щоб не побитися і не накапостить сестрі, найкраще геть із дому вшитися, побути трохи надворі.

 • Без дидактики та повчань: рецензія на "Арсен" Роздобудько

  Ім’я Ірен Роздобудько добре відоме широкому читацькому загалові, її захоплюючі книги стали настільними у багатьох читачів сучасної української літератури.

 • Посібник для дорослих про дітей: рецензія на книгу Андрусяка

  "Пінгвінік" Івана Андрусяка - яскрава і тепла книжка для дошкільнят, як пише анотація, весело видана, дотепно проілюстрована художницею Оленою Шакурою, приємна на колір і на дотик, така, що її хочеться взяти до рук чи залишити під подушкою, щоби дочитати вранці.

 • Книжечки від "Грані-Т" - у дарунок херсонським бібліотекам

  Сьогодні, 3 грудня 2013, до Херсона з Києва прибув незвичайний вантаж – до обласної бібліотеки для дітей доставлено щедрий подарунок від видавництва «Грані-Т» - 48,5 тис. новеньких дитячих книжечок для поповнення фондів бібліотек області, для юних читачів Херсонщини!

 • Іван Андрусяк: дитячий письменник має прививати смак до читання

  Письменник Іван Андрусяк розповів ВВС Україна про естетичну та практичну роль дитячої книжки, "заповіді" у письмі для дітей та свою нову книжку "Пінгвінік", яка увійшла до "довгого списку" премії Дитяча книга року ВВС-2013.

 • Підлітки і досвід війни

  Якось під час однієї дискусії про підліткову літературу й різні медіа (в т.ч. й інтернет) спалахнула суперечка про те, чи є війна в досвіді сучасних дітей і підлітків.

 • Перекодування: новий український кіч

  У сучасному світі кіч став усепроникним і всеприсутнім – важко знайти таку сферу, яка була б поза впливами масової культури загалом і кічу зокрема.

 • Войцех Боновіч: «Тішнер казав: Коли ти мислиш, ти вільний»

  Войцех Боновіч – польський поет і публіцист, літературний критик, автор п’яти поетичних збірок та двох біографічних книжок про отця Юзефа Тішнера, співорганізатор щорічних Тішнерівських Днів у Кракові.

 • Іван АНДРУСЯК: Не люблю слова «виховання»

  Іван Андрусяк якось сказав приблизно так: відколи себе пам’ятаю, мріяв стати письменником, бо навіть найперші свої вірші створив тоді, коли ще не вмів їх записати.

 • Євгенія Кононенко: «Я більше люблю читати книги з гуманітаристики, ніж художні, вони рідше розчаровують»

  На питання порталу «Буквоїд»: «Що читати?» відповідає письменниця, перекладачка Євгенія Кононенко.

 • На конференції IBBY презентували українську «Рукавичку»

  18-20 жовтня у місті Сент-Луїс, штат Міссурі, відбулася 10-та регіональна конференція IBBY (International Board on Books for young People) на тему «BOOKJOY Around the World” (Книжкова радість довкола світу).

 • Симптоматика культури розриву

  Нову книжку есеїв Тамари Гундорової «Транзитна культура» читаєш на одному подиху. Це приклад сучасних досліджень, які візуалізують розрив із радянським (псевдо)науковим сленгом і відповідають міжнародному «формату» літературознавчих студій.

 • Щоденник дівки-підлітка

  Усе, що я вам зараз розповім, на 110% правда. Зуб даю. Це слова не мої, а Уди Андреа Стокґейм, і це саме їй, кажуть люди, належить щоденник, що вийшов друком під назвою «Привіт, це я!».

 • Марися Рудська, художник-ілюстратор – про творчість, красиві українські книжки та естетику обкладинок

  Початок вересня – чудова пора, коли літо вже завершилось, похолодання ще не настало, усі повернулись із відпусток, навколо вирують нові ідеї та творчі проекти.

 • Київ. Смак минулого, біль теперішнього

  Серед видавців вважається, що києвознавство – тема благодатна й виграшна, і книжки з історії Києва рідко залежуються на полицях книгарень. Є навіть видавництва, що спеціалізуються на темі київської історії та київських пам’яток, як-от «Варто» чи «SkyHorse».

 • Казка про зловлене в повітрі листя

  Але мова піде не про одну казку, а про збірку Дзвінки Матіяш «Казки П´ятинки». Далебі, немає нічого кращого, як читати книжки для дітей. Тільки з однією неодмінною умовою: щоб вони справді були хороші.

 • Підемо до діток, або Як не боятися дитсадка

  Якщо у вас час від часу з’являється бажання повернутися у дитинство, згадати, як це – ходити в дитячий садок, грати на дитячому майданчику, влаштовувати бої подушками, їсти смачну манну кашу, тоді варто прочитати повість Івана Андрусяка «Пінгвінік». Видавці стверджують, що це – психологічна повість для дошкільнят про адаптацію малюка в садку, складнощі і радості дитячих взаємин. І це відповідає дійсності.

 • «Зелена» історія для сучасних малят

  На початку цього року видавництво «Грані-Т» презентувало новинку – еко-казку Валентини Вздульської «Вертихвіст». Історія про лиса-чарівника, який заходився рятувати ялинку, влаштував капосне Різдво у містечку, розважив малечу і навчив любити зимову пору і сніг, а також зайнявся екологічним вихованням деяких несвідомих дорослих.

 • Галина Ткачук: «Молодий письменник – це окремий жанр»

  Маючи п’ять книжок у профайлі й «дорослий», виразний і впізнаваний авторський стиль, письменниця давно зайняла окрему нішу в сучасній українській літературі, втім, і досі залишаючись у розряді «молодих» письменників.

 • Олеся Мамчич: «Діти — це така аудиторія, що сама собі повний авангард»

  Поетеса Олеся Мамчич в інтерв’ю «Казкарці» розповідає про свою нову збірку дитячої поезії, а також ділиться думками про первні поезії для дітей та особливості сприйняття текстів найменшими читачами.

 • Кого пощадить Час?

  «Потім мій погляд натрапив на сім довгих свіч на столі. Спочатку вони здалися мені знаком милосердя, стрункими білими янголами, що мене врятують; проте в ту ж мить на мене навалилася смертельна туга, й мене пронизав тремор, наче я доторкнувся до дротів ґальванічної батареї, янголи стали порожніми привидами з вогненними головами і я зрозумів, що нічим вони мені не допоможуть».

 • «В український музиці для дітей — величезний пробіл» - Едуард Приступа

  Українські музиканти на чолі з Едуардом Приступою (гурт "Неділя") завершили роботу над альбомом дитячих пісень "Віршолюбики". До нього увійшли пісні на вірші сучасних українських і зарубіжних поетів, більшість з яких були надруковані у видавництві "Грані-Т". Про те, як створювали і реалізовували проект, розповів Едуард Приступа у інтерв'ю кореспонденту Gazeta.ua.

 • Філософія непомітних деталей

  Життя та творчість філософа Вальтера Беньяміна заповнили непростий період історії – відрізок між двома катастрофами – Першою та Другою світовими війнами. У час, коли людство впевнено прямувало з однієї безодні в іншу, – назавжди губилися буденні «неважливі важливі» речі: будівлі, фотографії, вулиці міст, іграшки, люди, їх цитати думки тощо. Про ці деталі говорив у текстах Вальтер Беньямін, й «не мовчанням», свідомо чи ні, – він врятував їх від забуття, а вони, в свою чергу, врятували його.

 • Про дівчинку Уду, яка живе в кожному…

  Це однаково, що прочитати книжку про себе, десь дванадцятилітню. Принаймні у переважній більшості того, що читаєш про Уду, дівчинку з повісті норвезької письменниці Ніни Елізабет Ґрьонтведт «Привіт, це я! Не покидайте мене...», вбачаєш своє «підліткування», чи то пак дорослішання.

 • Читландія: Мандри з Лі Бо

  Сьогодні пропоную вам разом із дітьми повернутися на 13 століть назад, аби потоваришувати з одним із найвидатніших китайських поетів – Лі Бо, який народився далекого 701 року.

 • Як бути блазнем у театрі абсурду?

  Він був ревним шанувальником марксизму – а потім, зробивши розворот на 180 градусів, розкритикував та розбив ущент цю ідеологію з не меншою ревністю та запалом.

 • Неперевершеному Городецькому — 150!

  Волею долі та історичних реалій, творчий доробок Владислава Городецького — одного з найвідоміших і найпопулярніших київських архітекторів минулого — належить Україні, Польщі та Ірану. Кожна з цих країн може пишатися архітектурною спадщиною, яку він залишив. А ми вкотре згадуємо його, цього разу — з нагоди 150-річчя від дня народження.

 • 7 питань ілюстратору: Ольга Гаврилова

  “Казкарка” продовжує серію розмов з художниками-ілюстраторами дитячих книжок. Тепер – у новому форматі “7 питань”. Вашій увазі розмова з Ольгою Гавриловою.

 • Готуємо з Солькою і кухарем Тара-патою

  Пригадую, у дитинстві ми з братом любили "хімічити" на кухні – розтоплювали і варили з цукрового сиропу карамельки, постійно намагалися приготувати власне морозиво. Воно, щоправда, ніяк не замерзало – мабуть, ми надто часто рипали дверцятами морозильника.

 • Іван Андрусяк: Авторка «Гаррі Поттера» в Україні заробила б не більше 5 тис. грн.

  У Міжнародний день дитячої книги один із найуспішніших дитячих письменників України розповів «Коментарям» про особливості цієї професії

 • Зневірений екзорцист Лєшек Колаковський

  На відміну від моїх батьків, у мене не виникало потреби вгризатися в томи Маркса чи Лєніна, готуючись до державного екзамену. Зізнаюся, що зовсім не шкодую про це, радше навпаки.

about/aboutusmediaabout/aboutusmedia